צ'ייד, השאלה היא לא מאיזה עידן שימי הדרקון, אלא האם הוא יהיה מקובל על חברי הקהילה הנוכחיים?
הרי בלי שיראו אותו, אף אחד לא יוכל לאמר אם הוא מוצא חן בעיניו או שלא.
חלק מהכוח של קהילה או פורום, זה העובדה שהוא קיים הרבה זמן... לעיתים זה יכול להיות חסרונו, כי כבר דנו בהרבה נושאים או ספרים,ולא תמיד יש לחברים ותיקים כוח, רצון או מוטיבציה לדון מחדש בנקודה שכבר דנו בה. לכן לדעתי יש חשיבות שכל חברי הקהילה יראו ויכירו את שימי הדרקון, גם אם יחליטו שלחולצה הזו לא יתאים.

שלג... הפורום נקרא מד"ב ופנטזיה, אבל בפועל מה דיונים היו במד"ב? אולי תרצה שימחקו את המד"ב מהכותרת?

הדיעה שלי לא באמת משנה לגבי הסקיצה , כי גם אם אקנה חולצה... רוב חברי הפורום יודעים מה סטטיסטיקת ההגעה למפגשים שלי.

לגבי משפט, או מוטו,  אולי אפשר להביא ציטוט שהוא על פנטזיה או מד"ב בכללי, ולאו דווקא על ספר או סידרה מסויימת.
כמה דיונים פה היו על רומח הדרקון, למרות שרוב או כמעט כל חברי הקהילה קראו אותה?!

שלג! אל תהיה ממזר, חיי זקנו של מרלין! אתה לא יכול להינות מכל העולמות תמיד!!! 

אופטי, זה ידוע שאנחנו נוטים הרבה יותר לכיוון הפנטזיה. אז אולי לא למחוק את המד"ב מהכותרת, אבל אני לא אזיל דמעות אם לא יהיה למד"ב ייצוג על החולצה...

בנוגע לרומח, אני בטוח שאם תחטט ממצא לה הרבה אזכורים. בפגיעה ריפוי כבר היו כמה פעמים דמויות מרומח, ואני גם כמעט בטוח שמישהו הזכיר לאחרונה את ריסט באחד הדיונים כאן. ברור שלא יהיו הרבה דיונים על סדרה שהספר האחרון שלה יצא לפני...שנתיים? יש גבול לכמה אפשר לדבר על אותו ספר.

ואני אומר שוב, הציטוט של מרטין הוא לא על ספר או סדרה מסויימת! הוא על כל הספרים וכל הסדרות. כן, רק ספרים- לדעתי זה מספיק.

אתם כל כך רוצים ציטוט כללי על פנטזיה- אם זה יהיה ציטוט טוב כולנו נשמח! אבל קודם תביאו אחד, כן?

והדיעה שלך משנה בדיוק כמו כל דיעה אחרת. זה שאתה לא מגיע למפגשים זה עניין אחר. (הדורש טיפול)

מישהו מוכן להעלות כבר תמונה של שימי? אולי בכלל כולנו נחבב אותו ולא יהיה טעם לוויכוח הזה...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אופטיקאי צודק, אני במצב שאני לא באמת בטוח שאי פעם ראיתי את שימי, אבל אם מישהו יצליח למצוא אותו... נו, אולי אני אגלה שאני מזהה ? בכל מקרה, אין לאף אחד את התמונה שאתם חושבים שמסמלת את הקהילה ??

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אני ראיתי את שימי ואני חושב שדווקא די כדאי ליצור חולצה שכן יהי בה את העניין של ההמשכיות- דבר שמיחד אותנו ומחזק אותנו.

אז שוב- אני חושב שהכי טוב הוא להכניס את שימי על החזה (סטייל חולצת בי"ס)

שד הספאם-אדום זה קול emo_25.png

אגה לבנהאבל מתי הייתי הגיוני?האנשים ההגיוניים היחידים שפגשתי היו כל כך משעממים עד שיכולת להירדם רק מהתבוננות בהם

The best way to a man's heart is to saw his breast plate open

Remember-everyone seems normal until you get to know them

טוב. אני אעשה מעשה.

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

מממ אני רואה ששום דבר פה עדיין לא זז....

(סורי חברה תיכננתי לשבת על זה קצת השבוע (אפילו רק לחשוב על רעיון, אני בשביל רעיונות צריכה לשבת לחשוב על זה רציני....)אבל היה כמה ימים מטורפים בעקבות פטירתה הלא צפויה של סבתא שלי ביום שישי שיהיה זיכרה ברוך :( שנשמע רק שמחות!)

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

המממ משתתפים בצערך..........

אני פרסמתי בקשתי אתמול בפייסבוק את התמונה של שימי. עד עכשיו אין תוצאות

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

אופטיקאי, מה שאני אומר זה שלא צריך לתת שום עדיפות לסמל הזה. לא אכפת לי שהוא יבחן בנייטרליות (למרות שזה לא כל כך עובד) לגבי הדיונים החוזרים על עצמם. אם עולם הפנטזיה לא מתחדש אז אני מניח שזה באמת ישעמם אותנו מתישהו. אבל הוא כן.

שלג, אתה טועה. אנחנו לא זורקים את המדע בדיוני בגלל שאנחנו לא מדברים עליו הרבה וכן יפריע לי אם לא יהיה לו יצוג על החולצה. ובכל מקרה, אנחנו לא קהילה של ספרי פנטזיה אלא קהילה של פנטזיה. זה לא עובד ככה, גם אם מדברים פחות על מדיות אחרות זה לא אומר שצריך להתמקד בנפוצה כסמל. אתה אומר שאם בגן החיות התנכ"י יש הרבה קופים יחסית לשאר החיות אז נקרא לו גן הקופים התנכ"י ונתעלם מכל שאר החיות? (רציתי להביא דוגמא על ייצוג של מדינה שבה רוב לבנים אבל זה מכיל יותר מדי מטענים ואין לי רצון להפעיל ויכוח כזה)

לגבי רעיון. יהיה נחמד לצייר משהו בסגנון הזה:

http://browse.deviantart.com/art/Dragonlance-cast-16942715

רק שבמקום שזה יהיה רק רומח הדרקון, יהיו שם גזעים מכל רחבי הפנטזיה והמדע הבדיוני, כך ניתן לייצג את כל הזרמים בפורום וגם להדגיש את הרעיון של קהילה.

נשמע רעיון טוב...

אפשר אולי לעשות איזה MASH-UP מעניין בין פנטזיה למדע בידיוני לדוג' (זה רק דוגמה) אביר עם רובה לייזר במקום חרב....

“Laugh whenever you can. Keeps you from killing yourself when things are bad. That and vodka.”  - jim butcher , dresden files

אני כמובן לא לגמרי אובייקטיבי, אבל:

1. רוב הגזעים הם דמויי אנוש...האם ההבדלים בכלל יראו לעין על חולצה? בשחור לבן? לזה יהיו אוזניים מחודדות, זה יהיה קצת יותר נמוך...

2. גזעים הם, לדעתי, לא לגמרי מאפיינים פנטזיה. יותר פנטזיה קלאסית/DND. בהרבה מהסדרות שבטופ של הז'אנר, אולי אפילו ברובן: מכ"ה, רובין הוב, ששאו"ק, קוטל המלכים, חרב האמת- ה'גזע' היחיד הוא בני אנוש...שלא להזכיר את ה- YA, שחצי מהספרים שם הם בלי גזעים והחצי השני הם עם ערפדים ואנשי זאב- שזה לא בדיוק 'גזע' אלא יותר 'מאפיין'. 

3. יתרה מכך- במד"ב יש שני סוגים של ספרים: או כאלה עם בני אנוש בלבד, או כאלה שיש שם גם חייזרים. אבל בשונה מפנטזיה- שם יש את הגזעים ה"ז'אנריים" - במד"ב יש בכל סדרה חייזרים שונים. עצם הבחירה של חייזר מסויים תראה העדפה לסדרה מסויימת, ואין סיכוי שתוכל לייצג את כל הסדרות על חולצה אחת.

4. יוצא שדווקא גזעים שונים מראים על העדפה לסדרות ש, ובכן, באמת יש בהן גזעים שונים. ALAS, הסדרה היחידה שיש בה גזעים שונים שהיא באמת טובה מאוד לדעתי היא מאלאזן...והאם באמת נצייר על החולצה את הפורקרול אסאיל, הת'לאן אימאס, הג'גהוט, הקצ'אין צ'אמל והטיסטה למיניהם כשלרוב האנשים בארץ אין בכלל מושג מי הם, לא כל שכן איך הם נראים? (אני מוכן להתערב שגם בקהילה אין יותר מחצי, במקרה הטוב, שיש להם מושג...)

5. ובסופו של דבר אני מגיע למסקנה שהרעיון הזה בעיקר טוב לסדרות סטייל DND- ממלכות נשכחות, רומח הדרקון, אולי ה YA עם ערפדים ואנשי זאב- לא בדיוק הסדרות הנערצות עלי, גם לא אלו שאני יהיה גאה במיוחד ללכת עם חולצה שמפארת אותן...(אני אוהב לקרוא אותן, שלא תבינו אותי לא נכון- אבל פחות בהרבה מהסדרות שאני באמת 'מחשיב' בז'אנר, שברובן אין ממש את כל הקטע הזה של אלפים/גמדים/בני מחצית/טרולים...) (וזה הסעיף העיקרי שבגללו הרעיון הזה לא כל כך מוצא חן בעיני...)

6. ומשהו קטן לסיום- הדבר הראשון שאני חושב עליו בהקשר של הרעיון הזה הוא משחקי תפקידים ובמיוחד DND...שזה המדיום הכי פחות מדובר קהילה כאן.

אך אל יאוש! הציעו רעיונות נוספים, אני בטוח שבסופו של דבר נמצא את האחד המושלם שכולנו נאהב XD

"פחד חותך עמוק מחרבות"

וואו, שש נקודות על מילה אחת מתוך כל ההודעה שלי. ולחשוב שיכולת להתייחס לייצוג הנאה לזרמים בפנטזיה ומד"ב ולרעיון הקהילה.

מודה שבחירת המילה גזעים לא היתה טובה, אבל היא כיוונה למה שחשבתי. מבחינתי אפשר לצייר שם דרקונים, חדי קרן, רובוטים, חייזרים, אנשי זאב, ערפדים ומה שתרצה. ואגב, הסדרה האהובה עלי היא דווקא "הרואים למרחק" וכן, אין שם גזעים.

בכל מקרה, אם נלך על הטופ שלך, אם מתייחסים למה שאני מכיר אפשר לשלב דמויות, מקצועות וסגנונות המיוחדים לכל הספרים הללו ולהוציא מזה ציור יפה מאוד.

1. בתמונה שהבאתי שהיא בשחור לבן ולא מאוד מפורטת ניתן לראות בלי בעיה ארבעה גזעים שונים.

2. הטופ שלך מאוד מגמתי, הוא לא כולל את שר הטבעות ואת רומח הדרקון וכיון שבחרב האמת יש גזעים אנושיים כמו דרקונים ויצורי הנחש והגארים כמו גם אצל רובין הוב שהנחשים והדרקונים בה גם הם אנושיים זה מוריד אותך לפחות מה-"רוב". ואל אנשי זאב וערפדים ניתן להתייחס כגזעים בכל אופן.

3. אין לי שאיפה לייצג את כל הסדרות בחולצה אחת, אני לא סהרורי, אבל ניתן לתת ייצוג נאה לספרות המד"ב עם ציורים של רובוטים ושל גזעים מוכרים כדמות החייזר הסטנדרטית או כדמות הבאגרים וכו'.

4. שוב, ההעדפות שלך אינן ההעדפות של כל הקהילה וישנה העובדה הפשוטה שתחת הפנטזיה קיים תת-תחום שלם ובלתי ניתן להזנחה של פנטזיה נוסחתית. מצד שני, גם ציור של גזעים מהמאלאזן לא אמור לייצג את המאלאזן אלא את הפנטזיה ואם הם אכן נראים מספיק פנטסטיים אני חושב שהם יתאימו להעברת הרעיון בחולצה

5. ניתן להכניס לחולצה שכזו אלמנטים מכל הסדרות שאתה דווקא כן אוהב בז'אנר. איך דרקון וספר כן מייצגים את הפנטזיה האיכותית שאתה כל כך אוהב?

6. משחקי תפקידים אולי לא מדוברים, פנטזיה שמשלבת גזעים דווקא כן.

לסיום, ואחרי התייחסות רלוונטית ולא רלוונטית להודעה שלך. אין טעם להתנגד לרעיונות אלא להציע חדשים או לשפר קיימים.

אם אתה כולל גם דברים שהם לא דמויי אנוש זה עניין אחר.

1. האמת שהצלחתי לזהות רק 3- בני אדם, פיות וגמד. מה הרביעי?

2. כל דירוג הוא עניין אישי, ברור שלכל אחד יהיו בטופ, מבחינתו, סדרות אחרות. יהיו גם כאלו שהטופ בשבילם יהיה דמדומים ובית הלילה. אני כתבתי את הטופ האישי שלי, תרצה או לא הוא לא כולל את שרה"ט אף לא את רומח...

אני לא זוכר דרקונים בחרב האמת. גם לא יצורי נחש. אולי התכוונת למירדסוויט או מה שמם? בכל אופן, כן, אולי לא הבנתי את הרעיון שלך נכון- כנראה בגלל התמונה שהבאת, שכל הגזעים בה הם דמויי אנוש "קלאסיים". אם אתה מוכן לכלול בציור גם דברים אחרים זה עניין אחר. במקרה הזה אפשר למצוא יצורים פנטסטיים בכל סדרה- ההלכים הלבנים בששאו"ק, מרדראלים וראק'ן במכ"ה, גארים בחרב האמת, דרקונים אצל הוב, הצ'אנדריאן ועוד ועוד...אם כך אז באמת אפשר לעשות ציור יותר מתאים.

באפן כללי, ההתנגדות שלי היא בעיקר לציור שייצג את ה"פנטזיה הנוסחתית", אם נקרא לזה כך. באם נשלב גם מפלצות ויצורים פנטסטיים אחרים שיעבירו ייצוג רחב יותר ראה את התנגדותי כמוסרת.

אגב, לידע כללי

פורקרול אסאיל:

http://malazan-art-guild.deviantart.com/art/Forkrul-Assail-by-derkhanblue-127887245

קצ'אין צ'אמל:

http://www.deviantart.com/art/K-ell-hunter-162957866

וט'לאן אימאס:

http://seraph777.deviantart.com/art/T-lan-Imass-concept-337548485

הג'גהוט מזכירים טרולים והאנדיי- אלפים, למרות שיש הבדלים.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

אני שמח שהגענו להבנה.

בכל מקרה, יש את גדילן שהוא קנדר (לגמדים אין אזניים מחודדות ברומח). ויש דרקונית בחרב האמת עד כמה שאני זוכר. קראו לה אדמונית או משי או משהו כזה וריצ'ארד עוזר לה למצוא את הביצה שדהארקן ראהל החביא ממנה. וביצורים דמויי הנחש אכן התכוונתי למריסווידים.

אהה נכון שכחתי. אכן יש שם דרקונים :)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

ברשותכם אני מקפיץ חזרה את הנושא - כי פשוט אם אני לא אעשה את זה אנחנו פשוט נשכח..

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

עבור לעמוד
, , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר