ביקורת ספר - Earth Unaware של אורסון סקוט קארד

חלפו כעשרים שנה מאז "המשחק של אנדר" תורגם לעברית, וזכינו להכיר את הפלישה השלישית, ודרך אנדר והסיפור של רוקאהם- גם את הפלישה השנייה.

אבל מה קרה בפלישה הראשונה?

כעת אורסון סקוט קארד ואהרון ג'ונסטון באים לתאר את סיפור הפלישה הראשונה, בפרוייקט שנוצר במקור כספרי קומיקס והפך לטרילוגיית- מלחמת הפורמיקים הראשונה – (רק הראשון יצא עד כה לאור).

הסיפור מתחיל קצת לאט, כי אנו באים להכיר עולם שונה- משפחת כורים העובדים על אסטרואיד, תאגידים מושחתים בחלל וקבוצת חיילים מיחידה בינלאומית (פוגשים פה להצצה קצרה טירון בשם מאז'ר רוקהאם).

כאשר משפחת הכורים מגלה חללית לא אנושית בדרכה לכדור הארץ, מתחיל רצץ מאורעות שבמהלכן מתבררת האמת הלא נעימה- החחלית החייזרית חוסמת את כל האפשרויות לשדר אזהרה לכדור הארץ, שאינו מודע לסכנה האורבת לו....

במקביל אנו לומדים להכיר יחידה בינלאומית צבאית על כדור הארץ שמתאמנת לכל מיני תסריטים עויינים (מן הסתם- יבואו לידי ביטוי בהמשך).

העלילה מתפתחת לאיטה, יחד עם הדמויות עצמן, רוב הספר מתרחש בחלל ורק מיעוטו על כדור הארץ, והמתח הולך וגובר עד הסוף שמשאיר אותנו- בהמתנה לספר הבא.

זהו הספר הראשון שקראתי של קארד שלא נכתב כספר בדיד, רואים את ההבדלים בסגנון בכך שהעלילה מתחילה יותר לאט, אבל בסופו של דבר זהו ספר מהנה שמשאיר אותנו בציפיה להמשך

מנהל הפורום
250+

מה הסיכויים לתרגום לעברית ? מה שמביא את השאלה- הספר שווה את זה ? לא כל כך אמרת על התחושות שלך על הספר...

בכל מקרה נשמע מאוד מעניין, בתור מישהו שקרא את כל הספרים מסדרת אנדר ובין (כולל אפילו את ילדי המחשבה), אני מאוד מחכה לזה.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

מוזר, כשאני כותב על ספר שהוא מהנה- לרוב זה אומר מה התחושות שלי emo_01.png

לא מדובר ביצירת מופת של מד"ב, אבל מי שאהב את המשחק של אנדר- לדעתי ייהנה מהסדרה הזו.

סיכויים טובים לתרגום

מנהל הפורום
250+

מאחר ששני הספרים היחידים בערך שאהבתי בעולם של אנדר היו המשחק והצל שלו...אין לי הרבה ציפיות מעוד ספר בעולם. אבל זה נשמע נחמד.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

חחח אייל, התכוונתי שכל מה שאמרת זה שנהנית (לא אמרת למשל שהספר הוא לא יצירת מופת של מד"ב ומי שאהב את המשחק של אנדר- לדעתך ייהנה מהסדרה הזו).

חוץ מזה הספר נשמע לי יותר כמו ספרי הפעולה של הסדרה (המשחק והצל) לעומת הספרים היותר חופרים.

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

כן, זה ספר פעולה, אבל הפעם אין לך סופרמנים כמו אנדר ובין שיצילו את המצב, אלא בני אדם פשוטים שמנסים להציל את כדור הארץ מהפלישה

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר