מצטרף לשלג, רק לחשוב על איך שנגמר הספר השני של הרואים למרחק... פשוט נורא מידי.

למה הספינות הכי מדכאת? יש שם כמה דמויות טראגיות, אבל זה לא מתקרב לפיץ.

Hear Me Roar

יהיו כאן הרבה ספויילרים:

נתחיל מהקטעים של הנחשים, האווירה שם קודרת מאוד וחסרת תקווה כמעט לאורך כל הספר. הם נאחזים בזכרונות שלהם ולא ממש מצליחים להבין מה הם עושים ולמה ובסוף תוקפים את הויואסיה ומעירים אותה לשיגעון.

משפחת ווסטריט בסדרה נמצאים בשפל מוחלט. סלדן לא ממש יוצלח, הוא נשלח לנזירות ובסוף מתעללים בו בספינה של הפיראט ההוא. מלטה הופכת לשפחה של הקיסר והחיים שלה לא ממש מוצלחים. אלטיאה בורחת מהמשפחה שלה לספינה שנשדדת על ידי הפיראט. האם והאחות הגדולה ששכחתי את שמם עוזבים לארצות הגשם הפראי ומתחילים לגדל גידולים סרטניים כמותם במקום להמשיך בניהול העסק שהיה להם. גורל די מדכא למשפחה אחת.

נחזור לפיראט ששכחתי את שמו. הוא אחד האנשים הדיכאוניים, הילדות שלו מסריחה. הוא מתעלל בפילגש שלו ובכל מה שזז. כשבסוף הוא מגיע לספינה שלקחה ממנו את כל הרגשות הרעים שלו והוא תרם לשגעון שלה אז גם לה הוא לא תורם במיוחד.

אמבר, שכולם יודעים מי זאת, כל הספר מתגעגעת לאהוב שלה והחיים שלה קצת חסרי משמעות. היא נראית נחמדה והכל אבל היא קצת בדיכאון.

הקיסר הוא פשוט כלומניק שמכור לסמים ולדבר אחר ולא עושה שום דבר עם החיים שלו. הוא לא שולט בממלכה שלו והוא מפונק עד מוות. בסוף בכלל הוא מודח ומוצא את עצמו ביערות הגשם הפראי כשהוא גם מקבל גידולים וגם חסר כל.

מה עוד יש לומר? הסיפור מלא באנשים חסרי תקווה שמנסים להציל את המעט שנשאר להם כל הזמן. העולם כולו שמוצג נמצא בתקופת שפל ואפילו כשהסיפור מסתיים סוף סוף הסוף הוא רק הרגע שבו הכל בשפל הגדול ביותר ואת התיקונים להכל ניתן למצוא רק בטרילוגיה הבאה.

לכן אני חושב ככה. (איזה בזבוז של נושא, זה יכל להיות נושא שלם על "מה הסדרה הכי מדכאת של רובין הוב?" :P)

באמת בזבוז של נושא...

שוב, הסיפור שם באמת טרגי, אבל גם קורים דברים טובים, חוץ מזה, שם יש כמה דמויות ראשיות לעומת הרואים למרחק ששם יש רק דמות אחת שפשוט כל הדברים הרעים קורים לה... שוב, בסוף של הספר השני הוא מקבל במשך כמה ימים מכות מהבריונים של הדר עד שהוא סוף סוף מת, נקבר, מוצא שלווה ואז חוזר לחיים לעולם שבו כל מה שהיה לו נעלם, שכל מי שיראה אותו יהרוג אותו... לא יודע, זה פשוט נורא מידי.

בספינות קורים דברים טובים, הם משחררים עבדים, קניט (אותו הפיראט) נהיה מאוד מצליח ונהיה לו צי משלו והוא די מגשים את החלום להפוך למלך הפיראטים, בראשן ואלתיאה מוצאים אהבה, וינטרו (וינרטו, לא סלדן) אמנם סובל חלק לא קטן מהטרילוגייה, אבל גם לו יש את התקופה הטובה שלו, כשהוא מצליח להשתלב בצוות הספינה ומקבל שם כבוד. בכללי הסיום שם נגמר על הצד הטוב ביותר אם אני לא טועה...

בנוגע לאמבר... אני ממש צריך לקרוא עוד פעם את הטרילוגייה, עכשיו כשאני יודע שמדובר בליצן, אפילו לא שמתי לב לכל הקטע של "מתגעגעת לאהוב שלה".

Hear Me Roar

טוב, לא זכרתי את כל השמות... בכל זאת עברו בערך 4 שנים מאז שקראתי את זה.

הסיום הוא כמעט טוב. האנשים אמנם מצליחים להגיע להסכם עם הדרקונית אבל היא לבדה ולנחשים אין הרבה סיכוי. בכל מקרה גם הסיום של הרואים לא נורא במיוחד.

אמבר זכורה לי כדמות יחסית דכאונית. היא כמעט ולא מדברת והרגע הכי פעיל שלה שזכור לי היה שהיא רצה על החוף אל הספינה המשוגעת. אחרי שגיליתי שהיא הליצן אז נו, ברור למה היא דכאונית.

אני חושב שהסבל של פיץ התעמעם בשבילי בגלל האיש הזהוב. אולי לכן אני לא זוכר שהיה לו כל כך נורא.

מה שלאניסטר אמר. וכל מה שקרה בספינות לא משתווה למה שעבר על פיץ האומלל...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אנחנו צריכים לעשות קריאה מחודשת מקבילה של הסדרה מתישהו ואז תראו שאתם טועים!

מה אתם חושבים על קבוצת ווטסאפ?

גם אני חשבתי על זה פעם, זה רעיון מצוין... רק מי יהיה שם? שלג, אייל, אתה ואני?

או שאתם עוד בקשר עם הותיקים מן העבר בפייסבוק וכאלה? אם כן, אני מאוד בעד ואני אשמח להצטרף.

Hear Me Roar

חשבתי עליך, על שלג, נצר קרמו ועוד. אולי אני אפתח באמת.

אני בעד, תפתח- אני בקשר עם כמה בפייסבוק, לדעתי גם הם יצטרפו.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

פתחתי! רז, איך נדע מה מספר הטלפון שלך?

שלחתי לך בפרטי, תצרף ;)

Hear Me Roar

לא קיבלתי :O

רז, תנסה לשלוח ישר למייל שלי:

greySnow@walla.com

(מערכת ההודעות הפרטיות כאן דפוקה)

"פחד חותך עמוק מחרבות"

וואלה... באמת ראיתי עכשיו שזה לא מופיע בדואר יוצא.

שלחתי לך למייל שלג.

Hear Me Roar

עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר