נגמרו השיפוצים, הבאתי את "עריצה היא הלבנה", "הברית של קפטן וורפטריל" ואת "עין העולם". מאיפה מתחילים...

צום קל לצמים.

עין העולם!

האמת שזה עניין קצת בעייתי, כי תמיד יהיה לך ספר של מכ"ה לקרוא ואני מניח שאתה תרצה להמשיך לקרוא ספרים חוץ ממכ"ה... 

האמת שאני גם ביקרתי אתמול בספרייה ולקחתי את "בני אנאנסי" ובפרץ נוסטלגיה את העידן שחזר ועין העולם, קודם כל אני צריך לסיים את המלך ארתור (נשארו 80 עמודים בערך) ואז יש לי התלבטות לאן לעבור, כי ההתרשמות שלי מניל גיימן בינתיים לא כזאת נלהבת ודווקא ממש בא לי על העידן שחזר...

אני צם. בזמן האחרון נהייתה לי תחושה שכבר הפסיקו להגיד צום קל....

Hear Me Roar

באמת התחלתי עם "עין העולם" אבל אין לי מה לדאוג מ-"הרעבה" של כישור הזמן כי אני לא בטוח שיש את כולם בספריה ולא בטוח כמה זמן יקח לי לאגד את כולם לפי הסדר.

בני אנאנסי ספר נחמד, יש מצב שתהנה ממנו. ראיתי בספריה את המלך ארתור, אולי אקח אותו בפעם הבאה, תלוי מה יהיו המסקנות שלך עליו.

גם אני צם, יש כאלה שחושבים שגם צריך לסבול מהצום מעבר לסבל הבסיסי של לצום ומאחלים לי "צום מועיל" שכשהוא בא בניגוד ל-"צום קל" אני רואה אותו כ-"שיהיה לך כאבי ראש, בחילות ושלא תצליח לזוז מהמיטה". אני אומר: "לא, תודה".

כן... כשאני חושב על זה, גם לי לקח המון זמן להשיג את כל הספרים, אני חושב שהייתה תקופה של כמה חודשים עד שהשגתי את הספר השמיני.

אני כנראה באמת אתחיל עם בני אנאנסי, אני חושב שזאת ההזדמנות האחרונה שאני אתן לניל גיימן (אולי חוץ מבשורות טובות). את המלך ארתור כבר כמעט סיימתי, למעשה זאת סדרה של חמישה ספרים שהספר הראשון והשני הם היחידים שתורגמו (והם מופיעים שניהם בכרך שלקחתי מהספריה), קשה לי להחליט אם אני ממליץ עליו, הוא יותר יצירה ספרותית מאשר סדרה אפית שקל להתחבר אליה, יותר בסגנון של שר הטבעות וההוביט... זה ספר מלפני 60 שנה אני חושב כתוב בשפה גבוהה והכל, אם זה מה שאתה מחפש אז אחלה רק תהיה מוכן למה שאתה הולך לפגוש.

קיבלתי את דעתך בנוגע לצום קל, אף על פי שלהגיד "צום קל" שהמטרה של הצום היא שתחווה יום לא קל, זה גם די בעייתי.

Hear Me Roar

שבוע טוב!

סיימתי עם "עין העולם", הסוף בהחלט הרבה יותר טוב מההתחלה. עכשיו אני צריך להשיג את הבא ברשימה.

בנתיים התחלתי בקטנה את "הברית של קפטן וורפטריל" (כשאני ממליץ בכללי על הספרים האחרים של לויס מקמסטר בוז'ולד בסדרה שיצאו בעברית)

חשבתי שהמלך ארתור יהיה יותר מעניין, אם זה משהו כמו שר הטבעות אולי אחכה לימים יבשים יותר. נראה כאילו יש לי מספיק מה להשלים עד אז.

אם חברי הפורום הותיקים היו כאן היו זורקים עליך עגבניות אם היית אומר שאתה לא אוהב את ניל גיימן :P הספרים שלו לא כל כך גרועים לדעתי וכמה מהם אפילו כיפיים. ניסית טרי פראצ'ט? דאגאלס אדאמס? אולי אפילו אואן קולפר יחשב לדומה.

סיימתי את "בני אנאנסי", בהחלט היה מהנה אבל מבחינתי זה פשוט לא זה. אני אאלץ להסתפק בעגבניות :(

את טרי פראצ'ט עוד לא התחלתי. קראתי את הספר הראשון של המדריך שהיה נחמד אבל לא הפיל אותי מהרגלים... אואן קולפר? מה יש לו חוץ מארטמיס פאול (שכבר קראתי ביסודי)?

עשיתי את הטעות הנוראית והתחלתי לרפרף על כל "העידן שחזר" תוך כדי שקראתי את בני אנאנסי ועכשיו כשאני מנסה לקרוא אותו אני מדלג על קטעים שלמים שכבר עברתי עליהם והכל נהיה לי מבולבל... אני שוקל פשוט להתחיל את עין העולם ישר.

https://www.goodreads.com/review/list/33030158?shelf=read

הספרים שקראתי ודרגתי בgoodreads, תעבור על הרוח הכללית אם יש לך כוח ותראה אם יש לך רעיון להכווין אותי...

*הכנסתי לשם גם ספרים שקראתי בילדות כמו צמרמורת ואנימורפס, אבל אני לא מחפש המלצות כאלה ^^

Hear Me Roar

יש לו בעיקר את ארטמיס אבל הוא כותב בסגנון דומה וגם סיים את המדריך באישור של אשתו של דגאלס אדאמס.

נרשמתי לאתר, אתר מגניב.

קראת את רביעיית חפצי הכח של מגי פיורי? אפוס נחמד ולפעמים דביק, אבל זה ארבעה ספרים.

בנוסף יש את "דברי הימים של פרן" או "הדרקונים של פרן" של אן מק'קאפרי. אל תתיאש מההתחלה, היא טיפה כבדה, אבל הספרים נחמדים.

יש גם את "אחראן ונביאו" סדרה של מרגרט וייס וטרייסי היקמן שלא הרבה מכירים. היא יצאה בהוצאת עם עובד והיא די נחמדה. (פנטזיה באווירה מזרח תיכונית)

אם אני אזכר בעוד דברים אני אגיד לך.

סיימתי את "עין העולם" ועכשי אין לי מה לקרוא לשבת :(

את כל ארטמיס פאול כבר קראתי ולהגיע לספר האחרון של המדריך יהיה בעייתי כי כמו שכבר ציינתי (ציינתי, נכון?) קראתי רק את הראשון של המדריך ולא התלהבתי יותר מידי.

רביעיית חפצי הכוח לא ממש מוכר לי. בנוגע לספרים של אן מק'קאפרי, קראתי כמעט את כל הראשון לפני כמה שנים ובאמת התייאשתי מההתחלה, עברתי בערך 75% מהספר הראשון והתייאשתי, שוקל לחזור אל הטרילוגייה הזאת אחרי הרבה המלצות מאנשים שאני די סומך עליהם, ברשימה הזאת (של הספרים שהתחלתי ואני צריך לסיים) יש עוד כמה ספרים כמו גני הירח ושם הרוח.

על "אחראן ונביאו" לא שמעתי... נראה. אני צריך גם להתחיל את "חולית" שעוד לא הספקתי מתישהו.

מפתיע שלא הכרת את גוד רידס, אני בעצמי פגשתי בו רק לפני מעט זמן אבל כל מי שפגשתי כבר הכיר אותו מזמן... 

תודה על ההמלצות emo_45.png

Hear Me Roar

נשאר לי בבית רק "עריצה היא הלבנה" אבל הספרנית הטובה חזרה והיא אמרה שהיא תדאג לי [: אולי סוף סוף אסיים את מחזור שער המוות ואת מארג פיונאבר.

מישהו קרא את אריות אל ראסאן או את הפסיפס הסריניטני ויודע להגיד אם הם שווים קריאה?

לא קראתי את הפסיפס הסרנטיני ולא התלהבתי יותר מדי מאריות אל ראסאן, אבל אני יודע בביטחון שאם מיסטי היה כאן הוא היה ממליץ עליהם בחום...

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

למען האמת אהבתי ספרים אחרים שלו כמו טיגאנה והמארג, קראת אותם? מה חשבת עליהם? הם דומים?

את טיגאנה מאוד אהבתי, מארג פיונאבאר נטשתי באמצע הספר הראשון משיעמום.

"פחד חותך עמוק מחרבות"

"עד שלא יהיה עוד צל, עד שלא יהיו עוד מים, אל תוך האופל בשיניים חשופות,

צורחים בהתרסה עם הנשימה האחרונה, לירוק בעיניו של מסמא-עין ביום האחרון"

אחרי שסיימתי את עין העולם, עברתי לספר לא מהז’אנר: "כימים אחדים" של מאיר שלו, שהיה מאוד יפה, ספרותי ומעניין, אבל גם היה כתוב בשפה גבוהה וקשה לקריאה ככה שלקח לי הרבה זמן... במקביל אליו קראתי את "על הדברים החשובים באמת" של חיים שפירא, גם כן לא מהז’אנר, אבל נורא מעניין וכתוב בשפה פשוטה.... מאוד מומלץ.

כרגע אני קורא את ’אליס בארץ הפלאות’, יצא למישהו לקרוא?

Hear Me Roar

אני לא קראתי את אליס. יש לספר מה להוסיף על כל המדיה הקיימת?

אני קיבלתי את "ועוד משהו" של אואן קולפר. נראה מה הוא שווה. עוד ספר שיש לי פה זה "ביטרבלו" שנראה כמו ספר נוער חסר טעם אבל עדיין לא באמת קראתי.

אני מתחיל להאמין לקונספירציה של המפעל לספרי נוער שמייצר ספרים לפי הזמנה...

הספר היה נחמד, מה הכוונה במדיה הקיימת? הסרט?

קראתי את הגרסה המוערת שלו, כלומר... עם הרבה כוכבים שמפנות להיערות בצד, אני חושב שיש יותר טקסט בהערות מאשר בספר עצמו, מצד אחד זה היה מעניין לראות את הרקע ואת המשמעות העמוקה של הדברים, מצד שני זה קצת פגע ברצף של הקריאה.

אני כמעט משוכנע ש"ביטרבלו" הוא ספר שלישי בטרילוגיית נוער טיפוסית, גם אם היה לך רצון לקרוא ספר כזה, אני די משוכנע שהוא לא הראשון.

אני ממשיך עם מכ"ה, עברתי לספר השלישי.

Hear Me Roar

עבור לעמוד
... , , , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר