היי, אני רוב השבוע בלי מחשב עם אינטרנט ולהגיב עם הפלאפון בפורומים פה זה ממש לא אידיאלי. במיוחד שכל פעם שאני מתחבר לאחד המכשירים שלי זה מתנתק במכשיר אחר.

הספריה קנתה את דרך המלכים כשביקשתי. הם ממש סבבה בקטע הזה. גם ביקשתי את ראי קירה והם קנו. הם ממש מבקשים ממני לבקש.

אני חושב שאקרא את הראי לפני את הערפילאים, אחרת לעולם לא אגיע אליו.

ולמען האמת גם אני צריך לקרוא את המוסד, פחדתי שהוא קצת ארכאי אבל אמרו לי שזה לא נכון.

מלבד ההסתמכות של אסימוב על כלי נשק אטומיים לא הרגשתי שזה 
ארכאי בכלל 

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

יש לאסימוב כמה סיפורים שייחשבו לארכאים מבחינה טכנולוגית, אבל אני אוהב אותם בכל זאת

מנהל הפורום
250+

למען האמת התכוונתי אראכי מבחינת כתיבה. לא דיברתי על הטכנולוגיה.

אני סיימתי את המוסד ואת דרך המלכים 
השני יתורגם ? 
אני עכשיו מסיים את איי מונשיי שהתחלתי מזמן 
איזה סדרה היא הבאה מבחינת סדר קריאה ?

• "אפשר לדבר על רציפי נמל. אפשר לדבר על שום. אפשר לדבר על צרפת. אפשר לדבר ולדבר ולדבר, אבל כל עוד לא מריחים את אנק-מורפורק ביום לוהט, לא יודעים סרחון אמיתי מהו."

הרצון הוא להוציא את כל סדרת דרך המלכים. עקב העיכוב של הספר השני (בגלל כישור הזמן), הוא לא ייצא השנה. 

בנוגע למונשיי. זוהי סדרה ללא המשכים (יש באנגלית, אבל לא בעברית). אם נהנית מהממלכות, אני ממליץ לך לעבור לטרילוגיית האלף האפל (ספר ראשון "מולדת") או למלחמות האלים (ספר ראשון "עמק-צל").

האלף האפל הרבה יותר מומלץ ממלחמות האלים... למרות שבמידה מסוימת מלחמת האלים מעביר את התחושה של העולם בצורה הרבה יותר טובה

אני קורא (שוב) את הלהב עצמו, עדיין ספר מעולה, עדיין מחכה לשני... אני כבר ממש מסיים אותו ואני די במצוקה כי אין לי ממש כוח ללכת לספרייה (די רחוק), ואין לי זמן... אבל גם אין לי מה לקרוא :(

"אין לנו ברירה, זה עניין של כבוד"

"אז מותו כאנשי כבוד"

מנהל פורום משחקי תפקידים

סיימתי ביינתים את מונשיי וגם הספקתי לסיים את בין עולם של ניל גיימן 

אני אישית לא ממש אהבתי 

הרגשתי שהוא קצת מאולץ והרבה מהפעמים שהגיבור כמעט מת הוא ניצל בגלל מזל 

אני גם כבר קראתי את מלחמות האלים ואת כל האלף האפל 

אוקיי. אני רואה שיש לי פה עסק עם מקצוען!

טוב, אם ככה ואתה רוצה להמשיך טוב בממלכות, אני ממליץ לך מאוד ללכת על "צלל-אלף" וההמשך שלו "שיר-אלף" וגם על הספר "קורמיר". 

למען האמת קראתי גם את אלה 

אבל מה שלא הבנתי זה מה הקשר בין הספרים השונים בממלכות .

ברומח נגיד אז בין הספרים יש קשר ישיר וברוב בין ספר לספר

בממלכות הרבה פעמים אין כמעט קשר בין הספרים והנושאים הם

על דברים שלא משפיעים או אפילו לא מוזכרים בספרים .

הממלכות הוא עולם רחב מאוד. יש כמה מאורעות שיש קשר ביניהם, כמו למשל "מלחמות האלים", שהדים שלהם מופיעים בכל הספרים העתידיים. אבל המטרה של הממלכות היא להכיר את כל פינות העולם. ברומח יש יותר דגש על עלילה אחת גדולה. 

אם קראת את כל אלו, אז אני ממליץ להתחיל ולעבור לאנגלית, שם יש לך הרבה דברים, או שאתה רוצה פנטזיה קצת אפלה ולעבור לרייבנלופט.

אני קורא את האימפריה האחרונה, ומשתכנע יותר ויותר בדמיון בין הספרים של סנדרסון. שוב אותם דמויות ואותם קווי אופי. אפילו שיטות הקסם מכילות דמיון.

בכל מקרה הספר הרבה יותר זורם מדרך המלכים. למרות שדרך המלכים יותר מרתק.

אה, וסיימתי את השתנות של קרול ברג. היה ספר נחמד. שונה ממה שאנחנו רגילים. (דמויות ועלילה פשוטים מאוד אבל הרבה תיאורים ופירוט שקצת מחפים על זה)

כמות הספרים שהבאתי מהספריה גדולה מקצב הקריאה שלי. אז אני ממשיך לנסות להשלים את הפער שנוצר לי מהלימודים והצבא. (ולחשוב שיש לי 20 ספרים של כישור הזמן שעוד לא התחלתי :O)

סיימתי בשעה טובה עם אלים אמריקאים אחרי שנקלעתי למיני משבר איתו (לקח לי מעל חודש), בשלב מסוים די נמאס לי ממנו, אבל בערך ב- 150 העמודים התחלתי להינות, ככה שזה לא היה בזבוז זמן אחד גדול.

עברתי בינתיים ללעולם לא עולם, עד עכשיו הרבה יותר טוב.

Hear Me Roar

חזרתי הרגע מהספריה אחרי שיצאתי בלי ממש תקווה להשיג את דרך המלכים שבאופן מפתיע חיכה לי שם :)

נתקלתי גם בספר הזה, שמשום מה לא שמעתי על צאתו ובטח שלא על התרגום שלו:

http://opus.co.il/product_info.php?products_id=1156

מישהו ידע על קיומו? על התרגום שלו? אולי כבר קרא אותו? אני החלטתי לא לקחת אותו, לתת למישהו מפה להיות שפן נסיונות. אשמח לשמוע שטעיתי והייתי צריך לקחת אותו :)

Hear Me Roar

אני כמובן כבר קראתי אותו emo_01.png

האמת שמאוד נהנתי ממנו, זה נחמד לחיות במציאות של אנדר (80 שנה לפני כן) בלי להיתקל באף דמות מוכרת (חוץ מאחת...)

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
... , , , , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר