יצא למישהו פה לראות חצויה?

מה אתם חושבים על זה? אולי לא הכי מד"ב, אבל גם דמדומים לא היה ככה ודווקא צבר תאוצה. אני דווקא ממש אוהבת את הערפדים בחצויה, ואת כל הרעיון החדש של השדים והערפדים ובני האדם. מה דעתכם?
הנושא נעול

חצויה

אני ממש לא מומחה לסדרה, ראיתי רק קצת מהעונה הראשונה, אבל בכל זאת. מצד אחד, הסדרה סובלת מכל מה שסדרה עם פרקים קצרים על בסיס יומי, ישראלית, עם תקציב ישראלי, שחקנים ישראלים ועוד סדרה דוברת עברית, יכולה לסבול, כל מי שמכיר סדרות מד"ביות אמריקאיות מרגיש את פערי הרמות הגדולים ואין הרבה שיכחישו את זה. אבל (וזה אבל די רציני) עצם השאפתנות והחוצפה ליצור סדרה כזו היא משהו פשוט נפלא, יהיו שיאמרו שזו רכיבה על טרנד עולמי וכו', אותי זה בכלל לא מעניין, לקחת נושא שהוא מחוץ למיינסטרים ולנסות להפוך אותו למיינסטרים תוך כדי סיכון כלכלי לא מבוטל הוא מבחינתי אחד המהלכים המבורכים ביותר שקרו בארץ ביחס לז'אנר שלנו מזה הרבה שנים. עצם העובדה שצעירים מוצאים עניין בתחום מד"בי שהוא לא עוד טלנובלה משמימה הוא מבחינת תפיסת העולם שלי בנושא זה- הצלחה אדירה וזה לא משנה שההתחלה נראית כמו שהיא נראית, עם ההצלחה יבואו תקציבים, עם הזמן יבוא הנסיון, מזה אני לא דואג.

אני מסכימה איתך

יש פער מתוכניות מד"ב מיובאות נגיד, ואני אומרת את זה בתור אחת שמכורה לכאלה אבל כן, יש פה חוצפה אדירה ומעולה ולמרות הפרקים הקצרים שקצץת מבלבלים- וכל ה"בעיות" שציינת, זה לדעתי ממש טוב

יצא למישהו פה לראות חצויה?

מה אתם חושבים על זה? אולי לא הכי מד"ב, אבל גם דמדומים לא היה ככה ודווקא צבר תאוצה. אני דווקא ממש אוהבת את הערפדים בחצויה, ואת כל הרעיון החדש של השדים והערפדים ובני האדם. מה דעתכם?

רעיון חמוד אבל ביצוע נורא

אני מאוד אוהב לפרגן להפקות מקור ישראליות אבל הפעם היוצרים 'השמיטו את הכדור' לא רק שהכתיבה לא יצירתית מה שהכי פוגם בסידרה היא המשחק הגרוע. רואים בבירור שהשחקנים המנוסים יותר/מבוגרים יותר לא לוקחים את התפקיד ברצינות ולמעשה מבצעים אותו כאילו הם מופיעים בפני קהל ילדים בני 6. זה ההבדל העיקרי בין סידרת מד"ב אמריקאית/בריטית לסידרה דומה שנעשת בארץ - חוסר רצינות. בסדרות בחול' השחקנים משדרים אמינות ורצינות. סידרת מיסתורין/מד"ב(?) ישראלית שכן הצליחה מכל הבחינות והופקה ברמה גבוהה בסטנדרטים בין לאומיים היא "תמרות עשן". פשוט סידרה מבריקה ואני ממליץ בחום רב לכולם לצפות בה. לי אין ספק אנחנו יודעים בארץ לעשות סדרות דרמה טובות (בנות בראון, בטיפול) וגם קומדיות (קרובים קרובים, פיג'מות). הבעיה היא עם דברים על טבעיים/מדע בידיונים. למשל, 'האי' התחילה נחמד אבל התדרדרה כלפי מטה ככל שהסידרה התקדמה בעיקר בגלל רשלנות של ההפקה שעשתה שגיאות צורמות + המשחק ו-/או הבימוי של יון תומרקין וכמובן כתיבה גרועה. לעומת זאת הסידרה 'דאוס' לקחה את עצמה ברצינות ולא התנשאה (Talked Down) כלפי קהל הצופים שלה וזה מה שעשה אותה לטובה. אני לא מבין איך 'חצויה' הצליחה להימכר לחול' אבל כבוד ליוצרים שהצליחו בכך. מקווה שבעתיד הם יעשו עבודה טובה יותר (אני חושב שהסידרה נימכרה כי יש עדיין שיגעון לכל דבר ערפדי אבל זה צפוי להעלם בקרוב). הנה כמה דוגמאות לסדרות מד"ב לנוער מעולות: "האודיסה" "ספלביינדר" "השבט" "מעבר למראה" "הילדה מהמחר" "ילדת האוקיינוס"

איפה אפשר למצוא את הסדרות שכתבת עליהן בסוף?

מסכימה עם כל מילה שכתבת, אגב....

זה קצת בעייתי

"האודיסה" "ספלביינדר" "השבט" "מעבר למראה" "הילדה מהמחר" "ילדת האוקיינוס" הסדרות שציינתי הן אוסטרליות/ניו זילנדיות וDVD שלהן יצא רק באיזור שם השבט שודר המס' פעמים בחינוכית והאודיסה מס' פעמים בערוץ הילדים. שאר הסדרות שודרו פעם אחת בחינוכית, פרט לילדת האוקינוס שאני חושב שודרה גם בערוץ הילדים מתישהו ניתן למצוא עליהן מידע ברשת ואולי קליפים ביוטוב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה
בחר
בחר