האם הטארוט שבמחשב, מה שיש בוואלה-הם אכן אמינות??

הגיגים של חובבת, ובהחלט לא מקצוענית

נראה לי שאם את מרגישה שהתשובות במחשב אמינות עבורך, מהדהדות אצלך באופן כלשהו, אז כך זה יהיה. בשבילי אישית זה לא כך, אבל אני מניחה שזה תלוי בצורה שאת רואה זאת, ובאמינות שאת מייחסת לטארות שבמחשב.
23:33 09-05-2004|%%posterlink.1273893%%

האם הטארוט שבמחשב, מה שיש בוואלה-הם אכן אמינות??

הן בהחלט לא אמינות את אמורה לפתוח את הקלפים או שמישהו יפתח לך כאשר את לידו אחרת מזה שווה ?

הן בהחלט לא אמינות את אמורה לפתוח את הקלפים או שמישהו יפתח לך כאשר את לידו אחרת מזה שווה ?

אני לא יודע, אבל אולי לאורי רז תהיה תשובה.

היי יערה 7, אין לי דעה בעניין זה כיוון שלא יצא לי אישית לבחון את תהליך העבודה של המחשב. לדעתי צריך לבחון איך נבחרים הקלפים, איך נשאלת השאלה ואיך מתבצע הפירוש. אני לא פוסל את האפשרות שקריאות מחשב יעבדו, אולם נראה לי שהתהליך מורכב ושצריך להשקיע מחשבה רבה בנושא. בכל מקרה לא נראה לי שזה לא יחליף את הדבר האמיתי - אבל אפשר תמיד לנסות. למי שרוצה, באתר של אורי רז ישנה אופציה לקריאות ממוחשבות וגם הסברים. אני ממליץ בחום, שגיא

הוזכרתי, לכן אתייחס.

כפי שכתבתי באתרי, יש כמה גישות לנושא. האחת אומרת שמשהו בערבוב הפיזי של הקלפים גורם לכך שיצאו הקלפים המתאימים בעמדות המתאימות כך שהמשמעות של הפריסה תהיה התשובה הנכונה לשואל ולשאלה שהציג, ואני בכוונה מתעלם מהנושא של האם הקורא בקלפים פירש נכון את הפריסה או לא. רוב המחזיקים בעמדה זאת מסבירים שה"משהו" הזה הוא כוח עליון או נסתר, כמלאך השומר האישי של השואל שמשפיע על תנועות הערבוב או כוחות של מכניקת הקוונטים. בתוך הקבוצה הזאת יצא לי לשמוע שתי דיעות. הראשונה אומרת שכפי שהמלאך השומר האישי או מכניקת הקוונטים יכולים להשפיע על חתיכות הקרטון הפיזיות שנקראות קלפי טארוט שהשואל ו\או הקורא מערבבים, כך הם יכולים להשפיע גם על פעולתו של המחשב. הדיעה השנייה אומרת שבעוד שבתהליך ערבוב הקלפים הפיזיים יש קסם כלשהוא, הרי שבמחשב אין קסם - הכל מכאני וקבוע מראש, ולכן הבחירה אינה נכונה. למען אילו שחושבים כך, הפריסות האוטומטיות באתר שלי עובדות ככה: - הערבוב הממוחשב נערך על המחשב של הגולש השואל, כך שהמצב הרגעי של המחשב ברגע השליפה מושפע מפעולת השואל וסביבתו הקרובה (מלאך, מכניקת קוונטים) . - הפריסה מכניסה לבחירה האקראית של המחשב מהנתונים שהוקלדו לתוך הדף (שם השואל והשאלה, שנשארים על המחשב של השואל ואינם נשלחים על הרשת לא לאתר שלי ולא לאף מקום אחר), והופכים את הפריסה לאישית יותר. הגישה השנייה אומרת שהקסם נמצא בפרשנות ובאינטראקציה בין השואל לקורא - כפי ששני אנשים שקוראים את המילה 'אמא' לא חושבים על ההגדרה של המילה במילון אבן שושן, אלא על נסיון חיים שנותן למילה אמא משמעות אישית ושונה. מובן שיש אנשים שמשלבים בין שתי הדיעות - יש גם קסם בתהליך הערבוב (איך שהוא מתבצע), גם בשואל, וגם במפגש הלא-מקרי עם הקורא. בפועל, יש לא מעט אנשים שהשתמשו בפריסות האוטומטיות באתר שלי לשביעות רצונם, וזה מספק אותי. הדבר היחיד שאני מתנגד לו הוא פרשנות על-ידי מחשב - אני לא מאמין שמחשב יכול, ועוד לא נתקלתי במקרה שגרם לי לפקפק בכך, לפרש את הקלפים שיצאו בפריסה. אין בעייה לשלוף משמעויות מוכנות מראש לכל קלף כמו שמוציאים פתקים מעוגיות מזל סיניות, אבל חסרה היכולת לחבר את המשמעויות הבודדות לפרשנות שלמה של כל הפריסה והאינטואיציה שקולטת משהו מעבר לטקסט המלווה כפשוטו לא נמצאים שם.

מתוך סקרנות של ממש

למה את חושבת שהשואלת צריכה לגעת בקלפים ממש, או לפחות להיות לידם פיזית כשמערבבים אותם, כדי שזה יהיה שווה ? מה ההבדל בין - * יערה מערבבת את הקלפים, שולפת עשרה קלפים אחד אחרי השני ושמה אותם בעמדות הנכונות בצלב הקלטי, ואז מעתיקה לדף את עשר הפסקאות המתאימות מהספר של גידי גלבוע, ואז קוראת את מה שכתוב בדף. * יערה מקלידה את שמה, את השאלה שלה, ואת התחום בו השאלה עוסקת לתוך דף של פריסה אוטומטית, לוחצת פרוס, המחשב מערבב מספרים, שולף עשרה קלפים אחד אחרי השני ושם אותם בעמדות הנכונות בצלב הקלטי, ואז מעתיק מקובץ שהקלידו לתוכו את המשמעויות של כל 78 הקלפים בעשר העמדות של הצלב הקלטי בארבעת התחומים שמופיעים בספר את המשמעויות של הקלפים שיצאו בעמדות שיצאו לתחום שיערה בקשה, מדפיס אותו על דף, ואז יערה קוראת את מה שכתוב בדף. מה יש בערבוב של חתיכות הקרטון בידיים שאין בערבוב המספרים במחשב ?
21:24 10-05-2004|%%posterlink.1273893%%

לא לא את לא מבינה...זה אמר לי שהקשר שאני נמצאת בו עכשיו לא טוב בשבילי...להאמין לזה??

דווקא כן מבינה

והתשובה שלי עדיין היא שאם את מייחסת לטארוט הממוחשבות אמינות אז הן כאלה בשבילך, ואם לא אז לא. לי אישית במקומות שניסתי זה לא דיבר, אבל יתכן וזה תלוי מקום, וגם יתכן שפשוט אלי זה לא מדבר, אבל יתכן שדווקא אליך זה ידבר ויהיה אמין. אני לא בטוחה שיש הבדל מהותי מבחינת הסדר שבכאוס אם חילקת קלפים או שהמחשב ברר עבורך מספרים. זו בהחלט שאלה מעניינת שאפשר לתת עליה את הדעת...מכל מקום התשובה שלי בעינה עומדת. אגב, יתכן שעדיף שתציגי את הפריסה בלי הפרשנות, ואולי למישהו בפורום הזה תהיה פרשנות שתדבר אליך יותר (אני מניחה שהאתר פורס לך קלפים וגם מפרשן לך אותם) אשמח לעזור, אם את רוצה. אורלי

אני לא יודע, אבל אולי לאורי רז תהיה תשובה.

היי יערה 7, אין לי דעה בעניין זה כיוון שלא יצא לי אישית לבחון את תהליך העבודה של המחשב. לדעתי צריך לבחון איך נבחרים הקלפים, איך נשאלת השאלה ואיך מתבצע הפירוש. אני לא פוסל את האפשרות שקריאות מחשב יעבדו, אולם נראה לי שהתהליך מורכב ושצריך להשקיע מחשבה רבה בנושא. בכל מקרה לא נראה לי שזה לא יחליף את הדבר האמיתי - אבל אפשר תמיד לנסות. למי שרוצה, באתר של אורי רז ישנה אופציה לקריאות ממוחשבות וגם הסברים. אני ממליץ בחום, שגיא

משמעות הקלפים

מפתיחה בחבילת רידר לשאלתי האם אצליח בתפקיד ניהולי חדש עלו התוצאות הבאות: עבר - מלך המטות. הווה- נער הגביעים. עתיד - אס הגביעים. בחבילת קראולי: עבר - מלכת המטבעות. הווה - שלושה גביעים. עתיד - עשרה מטות. מה המשמעות?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר