שאלה חשובה לדיון

שאלה חשובה לדיון

הי שגיא יש לי שאלה חשובה חברה שלי שפתחתי לה בזמן האחרון טענה היום שלדעתה הקלפים משקפים את מה שאנחנו יודעים אם בתת מודע או במודע כלומר הם עושים לנו סדר במחשבה ובראיה של הקלפים אבל הם מראים מה ש"בליבינו" אני אמרתי לה שנכון שהקלפים הרבה פעמים מראים מה שאנחנו חושבים, זה בודאי נכון ומראה לנו שהתפיסה שלנו לגבי השאלה הנשאלת נכונה אבל באותה מידה הקלפים יכולים להפתיע ולהראות לנו דברים שבכלל לא היו בתפיסת הבנתינו, וכן הקלפים הם גם נבואייים או נותנים מסר או מכוונים וכ"ו. ומכאן לקחנו דוגמא על חברה משותפת שעוברת לגור בשותפות עם בחור שהוא ידיד שלה. כשפתחתי לה אמרתי לה שיתכן שבעקבות המעבר הם גם יהפכו להיות זוג (כפוטנציאל יצא 2 גביעים) אז החברה שלי טענה שזה היה משהו שהיה לאותה בחורה כבר בראש והיא פחדה להגיד מה שנראה לה שהולך לקרות והקלפים העלו את זה אני אמרתי לה שאם היתי פותחת עכשיו לבחור אז גם לו כפוטנציאל היה צריך לצאת שהם יכולים להיות זוג כלומר לא יכול להיות שלו פתאום יצאו קלפים שלילים לגבי המעבר ללגור ביחד עם אותה בחורה ופוטנציאל שלילי כשלה יצאו קלפים חיובים לגבי המעבר והפוטנציאל. מה דעתך? או דעות למי שיש

לדעתי, הקלפים אינם משקפים את מה שאנו יודעים, אלא מתאימים את התשובה לדרך החשיבה שלנו

היי אלה, כדי לענות על שאלתך, או על שאלת חברתך אענה בשאלה. האם היא התכוונה שהקלפים יודעים את מה שיש בליבנו או שאנו מפרשים את התוצאה לפי מה שיש בליבנו. זו שאלה מאד חשובה כיוון שאם החברה טוענת שאנו מפרשים את התוצאה לפי מה שיש בליבנו, הרי שהוויכוח הוא אם הקלפים עובדים בכלל. אין לי דרך לשכנע שהקלפים "עובדים" ורק אוכל להפנות למאמר בנושא המשקף גישה היכולה לשפוך קצת אור על סוגיה זו. לעומת זאת: אם השאלה היא האם לקלפים יש את היכולת לדעת את מה שיש בליבנו (או בליבו של צד ב'), הרי שאין וויכוח אם הקלפים עובדים, אלא על דרך פעולתם. אם כך, אז מדוע שלא יוכלו גם לדעת דברים שאינם קשורים רק לליבנו כגון עתיד או נתונים שאין לנו דרך לדעת אותם (כגון, האם מחר הבחור שמאכיל את הקופים בספארי יאכיל אותם ירקות פירות או קורנפלקס). ובכן, אם הם יודעים את מה שיש ללא קשר לליבנו, הרי שאין כאן בעיה והם יכולים לתת פירוש לכל שאלה. לגבי הדוגמא: לא תמיד קריאה לשני הצדדים תניב את אותם התוצאות. הקריאה באה לתת מידע לשואל ולכוון אותו אל המקום הנכון עבורו. לכל אחד ואחת ישנה שפה "שנייה" אותה הוא למד במהלך החיים אשר באמצעותה הוא מתמודד עם העולם סביבו. יש כאלו שצריכים ש"יאיימו" עליהם, יש כאלו שצריכים לקבל חיזוק חיובי, יש כאלו הזקוקים לאתגר. מעבר לכך עבור לכל שואל ישנם ההדגשים החשובים לו. אדם אחד ירצה לעבור לגור עם בת זוגתו כדי לברוח מההורים, אחר כדי להתנסות בעצמאות, שלישי כיוון שהוא מתעניין בהרפתקה. ויהיו גם כאלו שירצו ליצור זוגיות אמיתית. לפעמים בן זוג אחד יכול להיות אדיש להתפתחות הזוגיות בעוד שבן הזוג השני ייקח את המושכות לידיים שלו ובזכות כך הזוגיות תצליח. רק לאחר מכן בן הזוג הראשון יגלה עניין. לכן, ישנם סיבות רבות בגללם שני צדדים בקריאה יקבלו קלפים שונים המייצגים מטרות, שאיפות, סדרי עדיפות ורגשות שונים. לסיכום, לדעתי, הקלפים מתאימים את התשובה לדרך החשיבה שלנו. ולא "ממציאים תשובה או מידע על-פי מה שאנו חושבים. מקווה שעזרתי, שגיא
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר