שאלה...

שאלה...

היי שגיא. האם ניתן לבצע פריסה לאדם ללא בקשתו או נוכחותו לדוגמא לעשות פריסה לחברה בנוגע לעניין שמדאיג אותי לגביה, גם אם אין לי קשר ישיר אל העניין? תודה. רעות.

טכנית, ניתן לעשות קריאה לאדם ללא נוכחותו - רק צריך לשמור על כללי האתיקה...

היי רעות, טכנית ניתן בהחלט לעשות קריאה לאדם שאינו נוכח בזמן הקריאה. אני ממליץ במקרה זה לערבב את הקלפים בשם השואל (החסר) ולהוציא את הקלפים בהתאם לסוג הקריאה אותה אנו עושים ממש כאילו הוא היה אתנו. במקרים בהם אנו עושים לשואל קריאה דרך הטלפון אנו יכולים לספר לשואל מתי אנו מערבבים את הקלפים עבורו ולבקש ממנו להגיד לנו מתי להפסיק לערבב את הקלפים. הבעיה היא יותר קשורה לאתיקה. קלפי הטארות הם כלי ואנו בוחרים כיצד להשתמש בו. גם סכין מטבח הוא כלי שניתן להכין ממנו מאכלים נפלאים מצד אחד ומצד שני אפשר להשתמש בו כדי להזיק. הכול תלוי בנו כקוראים ובמי שאנו. אני יכול להמליץ להימנע מקריאות במקרים בהם אנו יודעים כי "השואל" (השואל נמצא במירכאות כיוון שהוא לא בדיוק שואל במקרה זה) אינו רוצה שיעשו עליו קריאה או כאשר אנו יודעים כי זה לא נכון לחשוף את סודות השואל). האתיקה שלנו כקוראים מתחילה, לדעתי, במקום בו המידע שאנו מקבלים מתגלה. אין שוני בין פגישה עם פסיכולוג או עורך דין ובין פגישה עם יועץ/ת בקלפים. אם השואל מניח כי הוא יכול לחשוף את כל סודותיו, יחד עם הנחה זו הוא מצפה לשמירה על הפרטיות שלו. לכן עלינו להבין כי האתיקה (שוב, לדעתי) מחייבת אותנו שלא להתערב, ובוודאי שלא להעביר הלאה את המידע האישי אותו אנו חושפים במהלך הקריאה. בעיית האתיקה הנה חמורה יותר כאשר אנו עושים קריאה לאדם שאינו נוכח. במקרה זה לדעתי אנו צריכים לנהוג כאילו מעולם לא התגלו הפרטים אותם ראינו בקריאה, ולא להתערב עד שאנו לא מתבקשים לעזות זאת. בהצלחה וקריאות מוצלחות, שגיא

תודה

שגיא, שוב תודה על ההדרכה, ושיהי שבוע מצוין. רעות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר