שגיא תודה רבה, עזרת המון! עוד שאלה קטנה...

מה בדבר קלפים שיוצאים הפוכים? נאמר לי שעלי לפרש אותם כאילו שהם מתכוונים בדיוק להפך ממשמעותם הקבועה... זה נכון?..

הגישה שלי אל קלפים הפוכים

היי אורלי, אני מעתיק שוב את התשובה שכתבתי לאלנומית: קלפים הפוכים הם הדרך של הקלפים להראות לנו אם הקלף האמור פועל בשיא הפוטנציאל שלו, אם הוא חסום או אם הוא פועל באופן חריג מהדרך בה הוא צפוי לפעול. גישתי היא שאין צורך שהקלף פיזית יהיה הפוך כדי לדעת את טיבו, אלא יש לבחון את הקלף ביחס לשאר הקלפים בקריאה, בדיוק כפי שאנו בוחנים ארוע בחיינו ביחס לשאר הארועים. נניח לצורך הדוגמא כי אדם מקבל חדשות טובות – שהוא מתקבל למקום עבודה לו הוא ייחל. ארוע כזה יכול להיות מיוצג על-ידי קלף תומך או חיובי כל שהוא כמו 3 גביעים, אולם נאמר ויום לפני ההודעה המשמחת חברה של השואל "זורקת אותו" וכעת הוא מדוכא. אותו קלף 3 גביעים יתנהג אחרת במצב זה, והשמחה תהיה שונה מאשר במקרה אחר בו החברה שלו לא היתה עושה צעד שלילי (עבור השואל). יתרה על כן ייתכן וארוע שלילי זה בצרוף ארועים אחרים בחיי השואל יובילו אותו להחלטה שהוא איננו רוצה בשלב זה להתחיל עבודה במקום החדש. במקרה זה יפעל הקלף באופן חריג. כדי להבין אם קלף באמת הפוך, צריך עוד לפחות שני קלפים נוספים בקריאה. זו אחת הסיבות הנוספות לכך שלא מומלץ לעשות קריאה עם קלף אחד. ישנה גישה אשר תומכת בהתבוננות בקלף הפוך כמסר לכך שאירוע אותו מייצג הקלף הינו "חסום". אני לא אוהב גישה זו כיוון שלדעתי חשוב להבין מה גורם לחסימה ולא רק לדעת שהיא קיימת ולכן אני אישית הופך את הקלף חזרה וממשיך לפרש אותו כרגיל. בהצלחה... שגיא
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר