מומחה, אנא סייע

מומחה, אנא סייע

רציתי לפתוח בטארוט ולשאול שאלה. שטפתי ידיי, והדלקתי נר. שאלתי היתה האם ללמוד תחום מיסטי מסויים שמעניין אותי לאחרונה. הקלף שיצא לי היה : המגדל הבוער לפי הספר פירושו תקופה קשה ובד"כ מחזק משמעות לקלף הבא אז הוצאתי קלף נוסף והוא: 8 חרבות לפי הספר פירושו מצב ביש אך עזרה צפויה בהוה. אז קיוותי שהמגדל הבוער מאחוריי... והוצאתי קלף עבור העתיד יצא לי : מלכת החרבות. הפוכה! לפי הספר מישהי רעה שולטת על מהלך חיי. איך אני מפרשת את כל זה? האם לימוד התחום המיסטי יוביל לשברוני או לחיזוקי לאחר התקופה הקשה שעברתי? פרשו עבורי בבקשה. אני מודאגת.

ראשית אל תהיי

מודאגת. לא שואלים שאלות כה מורכבות על קלף אחד ויחיד ומלכת החרבות מסמלת דווקא אופטימיות ומזמינה אותך לחדשנות ושינוי ופעולה למען העתיד. להיפך יש כאן עיצה עבורך לביטוי מקוריות וייחודיות וזה מתחב לחלק המיסטי. אני הייתי פורסת פריסת שאלה- האם טוב ונכון עבורי לעסוק ב--- בשבוע \חודש\שנה +קלף סיכום. כך תקבלי את התמונה כולה. ודבר נוסף תתחברי לקלפים. הספרים כבודם מקומם מונח. סמכי על יכולתך והאינטואיציה. טליה.

לאלמונית... קלף המגדל אינו שלילי הוא רק מורה דרך...

לאלמונית שלום, ראשית אני ממש לא ממליץ לעשות קריאת קלפים עם קלף בודד, וגם לא עם שני קלפים. אני חושב שה"מינימום" צריך להיות 3 קלפים כיוון שאז תוכלי לקבל תמונה רחבה יותר. אם תרצי כתבתי לרעות ולאלה על קריאה זו (אני מצרף קישור) ואת מוזמנת ללמוד את הקריאה וליישם אותה. שנית, אני לא ממליץ על הוצאת קלף הבהרה. לדעתי זה רק מטעה והתשובה האמיתית נמצאת בקריאה הראשונה. לכן גם לא אתייחס לקלפי ההמשך שיצאו לך. אם תרצי אינפורמציה נוספת, אני מזמין אותך לקרוא מאמר בנושא קריאה חוזרת בפורסם כאן בוואלה (אני מצרף קישור בסוף הדף). לגבי הקריאה. קלף המגדל אינו קלף שלילי הוא מורה דרך המציין כי עכשיו צריך להיזהר ולפעול לאט. אם "נתרגם" את הקלף ונהפוך אותו למסר עבורך נראה לי שעלייך להיזהר בבחירות שלך ולפעול לאט ובזהירות. ייתכן שהקלף גם מצביע על נטייה שיש לך לרוץ מהר מידי או להיות קצת איפולסיבית. לדעתי הקלף רומז לך לא "לקפוץ" על כל קורס שמוצא חן בעינייך אלא לבדוק היטב. בנימה אישית אני ממליץ לך להשתתף בכמה שיותר הרצאות מבוא, לפגוש כמה שיותר מרצים ואז תוכלי לבחור את הבחירה הנכונה. בהצלחה... שגיא

והעובדה שהקלף יצא הפוך, אין לה משמעות?

יש גישות שונות לגבי קלפים הפוכים.... אפשר גם להפוך אותו בחזרה !

היי אלמונית (שעדיין נשארת כזו), קלפים הפוכים הם הדרך של הקלפים להראות לנו אם הקלף האמור פועל בשיא הפוטנציאל שלו, אם הוא חסום או אם הוא פועל באופן חריג מהדרך בה הוא צפוי לפעול. גישתי היא שאין צורך שהקלף פיזית יהיה הפוך כדי לדעת את טיבו, אלא יש לבחון את הקלף ביחס לשאר הקלפים בקריאה, בדיוק כפי שאנו בוחנים ארוע בחיינו ביחס לשאר הארועים. נניח לצורך הדוגמא כי אדם מקבל חדשות טובות – שהוא מתקבל למקום עבודה לו הוא ייחל. ארוע כזה יכול להיות מיוצג על-ידי קלף תומך או חיובי כל שהוא כמו 3 גביעים, אולם נאמר ויום לפני ההודעה המשמחת חברה של השואל "זורקת אותו" וכעת הוא מדוכא. אותו קלף 3 גביעים יתנהג אחרת במצב זה, והשמחה תהיה שונה מאשר במקרה אחר בו החברה שלו לא היתה עושה צעד שלילי (עבור השואל). יתרה על כן ייתכן וארוע שלילי זה בצרוף ארועים אחרים בחיי השואל יובילו אותו להחלטה שהוא איננו רוצה בשלב זה להתחיל עבודה במקום החדש. במקרה זה יפעל הקלף באופן חריג. כדי להבין אם קלף באמת הפוך, צריך עוד לפחות שני קלפים נוספים בקריאה. זו אחת הסיבות הנוספות לכך שלא מומלץ לעשות קריאה עם קלף אחד. ישנה גישה אשר תומכת בהתבוננות בקלף הפוך כמסר לכך שאירוע אותו מייצג הקלף הינו "חסום". אני לא אוהב גישה זו כיוון שלדעתי חשוב להבין מה גורם לחסימה ולא רק לדעת שהיא קיימת ולכן אני אישית הופך את הקלף חזרה וממשיך לפרש אותו כרגיל. בהצלחה.. שגיא

ודף קצר שכתבתי על קלפים הפוכים

ממש מומלץ לקריאה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר