כשרון

כשרון

שלום. לאחרונה התחלתי למוד קריאה בקלפים. רציתי לדעתך האם אתה חושב שקורא טוב צריך להיות תלמיד טוב או בעל "חוש" רוחני. ובכלל אם יש לך טיפ למתחילים אשמח אם תחלוק... וכמובן ברכות על הפורום

האם צריך "חוש שישי" כדי להיות קורא בקלפים....

היי רעות (אני מקווה שזהו שמך) וברוכה הבה. אני לא חושב שקורא בקלפי חייב להיות בעל "חוש שישי" זוהי תכונה נרכשת שניתן לפתח אותה וצריך רק זמן וסבלנות. את קריאת הקלפים ניתן לחלק לשני סוגים. החלק הפסיכולוגי והחלק האינטואיטיבי. בקריאה אנו משלבים ביניהם וכדאי להכיר אותם בנפרד: להחלק הראשון אני קורא החלק הפסיכולוגי. זה שלב בקריאה בו אנו מצליחים להבין מה הם המניעים של השואל, מהיכן השואל פועל, מדוע, מה הן דפוסי פעולה של השואל וכדומה. חלק זה צריך להוות את עיקר הקריאה בקלפים, כיוון שדרכו ניתן לראות לאן מועדות פני השואל ואיך ניתן להדריך אותו על-מנת שיוכל להבין ולממש את הוויותיו. חלק זה מתבסס בעקר על הגיון והוא השילוב והחיבור בין היסודות השונים, נומרולוגיה, מיתוסים, אסטרולוגיה. בסופו של דבר חיבור כל הגורמים הללו יוצר תמונה הגיונית וברורה בנוגע למצב השואל. חלק זה אינו דורש "חוש שישי" אלא הגיון בריא ונכונות ללמוד. החלק השני של הקריאה הוא החלק האינטואיטיבי, בו "עולים" תובנות, תמונות, רעיונות מהתת-מודע, אשר דרכם אנו מצליחים להבין פרטים מחיי השואל. חלק זה מתבסס על הסימבוליקה והתמונות המופיעות בקלף. וכאן צריך, כלשונך, "חוש שישי". אולם, לדעתי גם חלק זה ניתן לפתח וללמוד, אך לימוד חלק זה קשור יותר להתפתחות האישית אותה אנו עוברים ולתרגולים. בלימוד חלק זה אין "הישגים" מיידיים ואין ציוני דרך להתפתחות. צריכים להיות סבלניים וזה פשוט "מגיע". יש כאלו שזה קורה אצלם מייד כתכונה מולדת ויש כאלו שצריכים לעבור יחסית הרבה כדי שזה יגיע. למרות הכבוד שיש לי לחלק האינטואיטיבי, בקריאה אני אישית מעדיף לבסס את התשובה על החלק הראשון, הפסיכולוגי. חלק זה הנו החלק המרכזי, כיוון שחשוב יותר, לדעתי, להסביר לשואל היכן הוא טועה מאשר להראות לשואל מה עומד לקרות. לסיכום, אני מאמין שכדי להיות קורא קלפים טוב פחות חשוב החלק האינטואיטיבי ויותר החלק הפסיכולוגי, כך שאין לך מה להילחץ אם בשלבים הראשונים החלק הקשור עם "החוש השישי" לא מתפתח - את לא חייבת את זה מייד. לגבי שאלתך השנייה, בעניין טיפים למתחילים, אני מקווה שאני מתחיל עם הדבר הנכון עבודך, ואתחיל עם קריאה פשוטה שאני ממליץ עליה. זוהי קריאה של כן ולא שאני קורא לה S.O.S והיא קריאה מצוינת לתרגול: הוראות ההפעלה: בשלב הראשון צריך לבחור מקום שקט, בו לא יפריעו לך, ואחר כך הגדירי היטב את השאלה. השאלות צריכות להיות מנוסחות כשאלות של כן ולא. בשלב השני ערבבי את הקלפים לפי ראות עינייך, כאשר לאורך כל הערבוב חשבי על השאלה, הפסיקי לערבב מתי שנראה לך. ערבוב הקלפים, הוא בעצם סידור חבילת הקלפים והתאמתה למהלך חייך, כאשר תסיימי לערבבם הם יהיו מסודרים בדיוק כפי שחיי השואל מסודרים. לאחר מכן תחצי את החבילה לשניים והוציאי 3 קלפים (מלמעלה). את הקלפים פרסי על שולחן מימין לשמאל, כאשר פניהם לשולחן (התמונות מוסתרות). הקלף האמצעי הוא התשובה, או הכיוון אליו השואל הולך. שני הקלפים האחרים מראים את הגורמים התומכים או החוסמים את השואל בדרכו אל הפתרון (בעד ונגד), בהתאם לקלפים שיצאו. את כמובן מוזמנת לאחר שתעשי את הקריאה, לכתוב את התשובה בפורום וננסה לנתח אותה.כמו כן אני מצרף גם קישור למאמר קצר - "איך הקלפים עובדים" את מוזמנת לקרוא, אולי זה יוסיף (להזיק זה לא יזיק). בהצלחה וברוכה הבאה לפורום ולעולם הטארות… שגיא

תודה

תודה רבה על תגובתך שבהחלט ענתה לשאלותיי... אשמח לשתף אותך בפריסה שיהיה שבוע נפלא רעות

חזרתי לשתף

שלום שגיא, חזרתי לשתף אותך בפריסת ה S.O.S. שאלתי היתה: האם להתפטר מהעבודה? רקע: אני סטודנטית במשרה מלאה ועובדת בעבודה שבה אני נהנית הן מהשכר והן מהחברה. ההתלבטות הינה בין להתמקד רק בלימודים כך שאוכל להשקיע את המיטב ולמצות את מירב הפוטנציאל שלי, אך להיות יותר תלויה כלכלית בהוריי ולמנוע מעצמי מותרות בתקופה שבה לא אעבוד, או להמשיך לעבוד, להיות יותר עצמאית כלכלית, אך שרויה תמידית בתחושת מרמור על כך שאיני מצליחה בלימודים כפי שאני יכולה. ולהלן הפריסה: השמש, 10 חרבות, 9 מטבעות. אשמח לשמוע את פרשנותך לפריסה. אני ראיתי בפריסה כמייעצת כן לעזוב את העבודה וזאת לפי 10 החרבות המסמלות הרס ובמקרה זה פיטורין וכן השמש ו9 המטבעות שמייצגות הצלחה בלימודים שתבוא בעקבות הפיטורין. השמש גם מייצגת הצלחה התלויה בגורם חיצוני שבמקרה זה הינה הצלחה התלויה בעזרה כלכלית של הוריי.... אני מקווה שלא "התאמתי" את הקלפים לרצוני ואשמח מאוד לשמוע את דעתך. רעות.

היי רעות.. לפני הפירוש אני צריך הבהרה...

היי רעות, אני שמח שהתחלת לקרוא ויש לי שאלה. רציתי לברר מה בדיוק רצית לשאול. לא שלא היית ברורה, אלא יכלת באותה המידה לשאול האם להתמקד בלימודים, או האם להשאר במקום עבודתי. מדוע בחרת דווקא בשאלה זו. רציתי לחדד את הנקודה כדי להבין האם את רוצה לעזוב את העבודה, או שאת את אוהבת את מקום העבודה ושפשוט אין לך ברירה... מחכה...

הבהרה

לילה טוב! את מקום העבודה אני מאוד אוהבת. העבודה אינה מדהימה או מספקת אך "השכנים טובים בעיניי" והאוירה נעימה מאוד ומשתלמת כספית. לכן לעזוב את העבודה יהיה צעד שמטרתו היחידה הינה התמסרות עמוקה יותר ללימודים. נכון לעכשיו אני לא משקיעה את הנדרש מפאת חוסר זמן... מקווה שהצלחתי להאיר את העניין. תודה.

הבהרה

לילה טוב! את מקום העבודה אני מאוד אוהבת. העבודה אינה מדהימה או מספקת אך "השכנים טובים בעיניי" והאוירה נעימה מאוד ומשתלמת כספית. לכן לעזוב את העבודה יהיה צעד שמטרתו היחידה הינה התמסרות עמוקה יותר ללימודים. נכון לעכשיו אני לא משקיעה את הנדרש מפאת חוסר זמן... מקווה שהצלחתי להאיר את העניין. תודה.

הבהרה

היי רעות. המצב לא כל כך קשה. קלף 10 חרבות מראה שהקשיים כבר מאחורייך...

היי רעות, קודם אני חייב להגיד שהקריאה לא נראית לי כזו גרועה כפי שאת חושבת. הקלף המוביל (קלף התשובה) מיוצג על-ידי הקלף 10 חרבות. קלף זה הנו אחד הקלפים השנויים במחלוקת הקיימים בקלפי הטארות ולדעתי הקלף מייצג מצב של שקט לאחר הסערה, והוא מעורר שאלה: האם את לפני הסערה או אחריה? אם את לפני הסערה, הרי שאת נמצאת לפני הכאב והקושי שהקלף מייצג. זה סימן שלא למדת את המסר שחיים רצו שתלמדי ובמקרה זה הקלף מראה שאת עומדת לסבול כדי ללמוד. אולם אם את לאחר הכאב והסבל (אפשרות הנראית לי יותר) הקלף מראה כי למדת את המסר ועכשיו את יכולה להתחיל דף חדש. לדעתי את כבר נמצאת בשלב שלאחר הקושי, ולכן נראה לי שהיום את מסוגלת להגיע להחלטה יותר נכונה ושקולה ולכן התשובה היא חיובית. אולם, עלייך להסיק את המסקנות לגבי הטעויות בקומפלקס עבודה-לימודים שהתנסית בו ולפעול מתוך הניסיון של העבר. הפעולה שאת בוחרת איננה חייבת להיות היחידה ויכול להיות שתוכלי להציג בפני עצמך גם אפשרות של פשרה. שני הקלפים הנותרים: קלף השמש וקלף 9 מטבעות הנם קלפים טובים. קלף השמש מדבר על הצלחה ואושר והשני מדבר על רווח אחרי עבודה קשה. כיוון ששניהם חיוביים אני מסיק כי המצב לא כל-כך גרוע כפי שאת רואה ויכול להיות שתוכלי למצוא פשרה כגון עבודה בהיקף חצי משרה ואולי קיימות אפילו אופציות נוספות. הקריאה מעניינת, כיוון שהיא לא "נעצרת" בתשובה של כן או לא, כי אם באה לתת לך מסר האומר כי אולי בעבר עשית אולי החלטות לא נכונות, אולם כיום ההחלטות שאת עושה הן נכונות ולכן עלייך לסמוך על עצמך יותר ולהיות יותר אמיצה. אם הגעת למסקנה בתוך תוכך שזהו הצעד הנכון – תעשי אותו, ואם את מרגישה שיש פתרון אחר אז תלכי על זה. בהצלחה, שגיא היי

תודה

שגיא, שוב תודה רבה... רעות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר