מזל טוב על הפורום וכמה שאלות קצרצרות......

מזל טוב על הפורום !!! כעת ישלי מספר שאלות קצרצרות שאני אשמח אם מענה לי עליהן: 1. האם ניתן לעשות פריסה על מישהו שלא נמצא עימי באותו רגע ואם כן האם מישהו אחר שנמצא איתי בחדר וגם שואל על אותו בן אדם שלא נמצא אני עושה את הפריסה זה משנה מי יפתח את הלפים? 2.קורה מצב שאני עושה פריסה ואני מרגישה שהפתיחה ממש לא נכונה או שלא מתאימה בעצם למצב האם אפשר לנסות שוב? 3.כמה משמעות יש לפריסה שכל הקלפים שעלו הם מהארקנה הגדולה ? 4ץכמה משמעות יש למצב בו אני עושה פרישה כשנוצר מצב ועלו קלפים למשל בסימן 10 למשל 10 גביעים 10 מטבעות ו10 מטות הרי כל קלף מנוגד לשני אשמח לשמוע את תשובתייך ....... בתודה רומי....

תשובות קצרצרות...שבת שלום

רומי שלום מניסיוני ... לגבי שאלתך אם ניתן לשאול לגבי אדם שלא נמצא איתך ישנם הרבה שאלות ששיוכם יהיו בגין גורם שלישי, כגון האם X יחזור אלי.? האם X מעוניין וכו... מה הבוס חושב עלי.. ועוד ועוד.. כל זמן שהשאלה נוגעת בך ישירות והגורם הנוסף הוא צד שאת מעוניינת, הרי שהפריסה תהיה שלך, ולכן גם התשובה תהיה בהתאם ותתאים לך בלבד. לאותו גורם שלא נוכח הרי התשובה לא בהכרח תתאים כי לא הוא השואל אלה את. אם נמצא אצלך אדם שרוצה לשאול על גורם שלישי, הרי שגם פה התשובה תהיה כאן ועכשיו לשואל עצמו. לגבי הארקנה הגדולה, אכן המשמעות של אותו קלף תהיה חזקה ומשפיעה יותר מאשר קלף מהסדרה המשנית. תלוי בעמדת הקלף בשאלה ובקלפים הקרובים אליו, כי הם עשויים להיות מושפעים מהקלף הצמוד אליהם. ככל שיש קלפי ארקנה בפריסה הרי שהפריסה תהיה משמעותית ביותר. קלפי ה-10, איני רואה כל כך הרבה ניגודים.או שכנראה לא הבנתי את כוונתך בשאלה.. שתהיה לכולם שבת שלום ושוב בהצלחה לשגיא... דליה.

חזרה של מספרים

למספרים חוזרים בפריסה יש משמעות מעבר למשמעויות של כל אחד מהקלפים בנפרד. הניגוד נעלם לרוב כשמתייחסים לעמדות ולשאלה. לדוגמא בפריסה קלטית, אם יצא 10 חרבות בעמדת העבר ו 10 גביעים בעמדת העתיד, אין סתירה בין 'היה חרא' ו'יהיה טוב'.

הלו אורי

וואלה.. לי זה עשה "אור" , הטבלה שצרפת..עשתה לי סדר משהו משהו, לפני כמה חודשים פרסתי לחבר טוב שלי פריסה, ויצאו (לא יאומן) זה היה מדהים 3האבירים בפריסה אחת, אחד אחרי השני,קלף ראשון היה מארקנה גדולה די משמעותי ומתאים לשאלה. לאחר שבאותה שאלה (בפרקי זמן מתאימים) יצאו כל הזמן אבירים.. העיניין אכן היה רציני ביותר... כיום אחרי כמה חודשים מאז.. אני מבינה יותר את הכוונה שהיתה.. כרגיל אורי..:-)..תודה שבת שלום

מזל טוב על הפורום וכמה שאלות קצרצרות......

מזל טוב על הפורום !!! כעת ישלי מספר שאלות קצרצרות שאני אשמח אם מענה לי עליהן: 1. האם ניתן לעשות פריסה על מישהו שלא נמצא עימי באותו רגע ואם כן האם מישהו אחר שנמצא איתי בחדר וגם שואל על אותו בן אדם שלא נמצא אני עושה את הפריסה זה משנה מי יפתח את הלפים? 2.קורה מצב שאני עושה פריסה ואני מרגישה שהפתיחה ממש לא נכונה או שלא מתאימה בעצם למצב האם אפשר לנסות שוב? 3.כמה משמעות יש לפריסה שכל הקלפים שעלו הם מהארקנה הגדולה ? 4ץכמה משמעות יש למצב בו אני עושה פרישה כשנוצר מצב ועלו קלפים למשל בסימן 10 למשל 10 גביעים 10 מטבעות ו10 מטות הרי כל קלף מנוגד לשני אשמח לשמוע את תשובתייך ....... בתודה רומי....

האם ניתן לקרוא לאדם שלא נוכח במעמד הקריאה...

היי רומי, וברוכה הבאה. דעתי היא כי ניתן לעשות קריאות גם במקרים שהשואל אינו נמצא כאן אתנו. אני ממליץ במקרה זה לערבב את הקלפים בשם השואל (החסר) ולהוציא את הקלפים בהתאם לסוג הקריאה אותה אנו עושים ממש כאילו הוא היה אתנו. (אני חייב לציין כי קלפי הטארות הנם כלי ואנו בוחרים כיצד להשתמש בו. אני ממליץ לשמור על כללי אתיקה ולהימנע מלעשות קריאות במקרים בהם אנו יודעים כי "השואל" (השואל נמצא במירכאות כיוון שהוא לא בדיוק שואל במקרה זה) אינו רוצה שיעשו עליו קריאה או כאשר אנו יודעים כי זה לא נכון לחשוף את סודות השואל.) במקרים בהם אנו עושים לשואל קריאה דרך הטלפון אנו יכולים לספר לשואל מתי אנו מערבבים את הקלפים עבורו ולבקש ממנו להגיד לנו מתי להפסיק לערבב את הקלפים. שגיא

מה קורה כאשר אנו מרגישים שהקריאה לא נכונה או מתאימה...

היי רומי, לדעתי ככלל לא עושים קריאה שוב (את מוזמנת לקרוא את הכתבה בנושא - יש קישור בסוף התשובה). השאלה הנשאלת היא מדוע בכלל אנו מגיעים למצב בו אנו מרגישים כי הקריאה לא נכונה או מתאימה. כדי להימנע ממצבים כאלו אני ממליץ קודם כל ככלל שלא לעשות קריאות אם אנו נמצאים במצב רוח רע. אין לכך טעם - אנו לא נהנים מזה והקריאות לא יוצאות ברורות. עקרון זה כולל גם מקרים בהם אנו מרגישים מחויבים, עושים טובה... דבר שני לפני שאנו עושים את הקריאה, לפני שאנו בכלל ניגשים לקלפים ומערבבים אותם - מומלץ לחשוב כמה דקות יחד עם השואל מה אנו רוצים למעשה מהקלפים. מה אנו עומדים לשאול אותם, איזו קריאה אנו בוחרים ולמה. ככלל אני ממליץ אפילו לפתוח שיחה עם השואל ולבדוק מה מטריד אותו במיוחד על-מנת שנוכל להתאים את השאלה הנכונה והקריאה הנכונה לבעיה הנכונה. במקרה כזה, בו אנו עושים קריאה עליה אנו מתחרטים (ואני חייב להדגיש, בשונה מקריאה בה אנו לא מבינים את הפרוש) לדעתי מומלץ לאסוף את הקלפים להגיד בנימוס "סליחה" ולנוח מקריאות לאותו יום. במקרה זה ניתן להתחיל הכול מחדש לאחר כמה זמן.

מה עושים אם בקריאה יוצאים רק קלפי מייג'ורים...

היי רומי, פריסה בה כל הקלפים הם קלפי הארקונה הגדולה (ולצורך הדיון גם קלפי חצר) היא קריאה המייצגת שואל שיש לו תובנות ורעיונות בלבד, אולם אין לו מימוש. אומנות הקריאה בקלפים היא היכולת שלנו להבין האם השואל מסוגל לממש את הקיים בעולמו הרוחני ואם לא, לנסות לעזור לו לממש את עולמו הרוחני. זוהי גם האומנות של החיים עצמם: להבין את עולמנו הרוחני - ולהיות מסוגלים לממש אותו בעולם החומר. קריאה בה אין קלפי מיינור היא קריאה קשה, גם לנו וגם לשואל. זוהי קריאה בה אנו צריכים להבין מדוע אין קלפי מיינורים ומה השואל צריך לעשות כדי לממש את הרעיונות הגבוהים שלו. הרי אם הוא היה מממש את הוויותיו הרוחניות היינו פוגשים קלפי מיינור. תמיד שאני עושה קריאה אני שואל את עצמי - מדוע אין כאן אס המטבעות (או קלפ מבורך אחר)? (ברור שקורא שצריך לצאת לו קלף אס המטבעות לא היה מגיע אלינו, כי הרי הכול נפלא בחיים שלו - אז מדוע הוא צריך קריאה. החיים שלו מתממשים עוד לפני שהוא מתחיל לשאול את עצמו שאלות.) אם אין לנו בקריאה אס המטבעות (או שווה ערך) הרי שמשהו לא מצליח להתממש ואת אותו ה"משהו הזה" אנחנו צריכים להבין - זוהי האומנות של הקריאה בקלפים ואת זה אנו צריכים לחפש. לכן קריאה בה יש קלפי מייג'ורים בלבד היא קריאה בה אנו צריכים להבין מה השואל מפספס ומדוע הוא אינו מצליח לממש את הוויותיו הרוחניות.

מה עושים כשיש ריבוי של מספרים זהים או קלפים מנוגדים בקריאה...

היי רומי. לשאלתך האחרונה אענה מהסוף. לדעתי אין ניגוד בין הקלפים היוצאים בקריאה. קלפים מנוגדים בפרושים שלהם אינן "מנוגדים" אחד לשני, אלא הם באים להסביר מורכבות הקיימת בשואל. הרי כולנו מכירים מצבים בהם יש לנו רגשות מעורבים - איך תיראה קריאת קלפים כזו... (יופיעו בה קלפים מנוגדים לכאורה). העניין הוא שגם קלפים מנוגדים יישבו בקריאה במיקומים שונים וכל אחד מהם יתייחס לפן אחר בקריאה. לכן אין זו בעיה אם בקריאה יופיע למשל קלף 10 מטבעות וקלף 3 מטבעות יחד. ישנם כמה גישות לגבי מצבים בהם קיים ריבוי של קלפי 10 או כל מספר אחר (גם למייג'ורים יש מספר). הגישה הראשונה (שיכולה להשתלב מצוין עם השנייה) טוענת כי ריבוי של מספרים מרמזת על קשר הקיים בין המיקומים השונים בקריאה. ז"א שאם, לדוגמא, בקריאת מילים בהם בן הזוג שואל האם הוא ורחל יתחתנו בעוד 4 שנים, קלף 10 המטבעות יושב על המילה "רחל" וקלף 10 גביעים יושב על המילה "חתונה" אז ייתכן ורחל גם חושבת על חתונה או לחילופין קשר בין מיקומים זה רומז על כך שלרחל יש יכולת להשפיע על הסיכוי שלהם להתחתן יותר מאשר שיש לשואל שלנו אפשרות לשלוט על כך. הגישה השנייה היא להכיר במצב בלתי רגיל של הקריאה המרמז על תופעה חריגה או חדשה המתרחשת בחייו של השואל. אין הסכמה בין הגישות השונות המתייחסת לתוצאות של השילובים השונים אולם אני יכול להמליץ לך לקרוא את התשובה של אורי רז (צרפתי לינק למתה) ואת הטבלה שהוא צירף. (בכלל יש לאורי רז אתר מקסים (מצורף הלינק) ומפורט על קלפי הטארות ואני מאד ממליץ להיכנס ולקרוא). אני אישית פחות מתייחס לצירופים האלו (המוכתבים מראש) ויותר מנסה להבין אינטואיטיבית האם מה אני מרגיש, מה אני חושב שצרופים אלו באו להגיד לי. אם הם לא אומרים לי - אז אולי אין מה להגיד במקרה זה.

חזרה של מספרים

למספרים חוזרים בפריסה יש משמעות מעבר למשמעויות של כל אחד מהקלפים בנפרד. הניגוד נעלם לרוב כשמתייחסים לעמדות ולשאלה. לדוגמא בפריסה קלטית, אם יצא 10 חרבות בעמדת העבר ו 10 גביעים בעמדת העתיד, אין סתירה בין 'היה חרא' ו'יהיה טוב'.

מאד התרשמתי מהאתר שלך ואני ממליץ לכולם להכנס וללמוד ממנו

למי שמתעצל להכנס להודעה של אורי רז וללחוץ על הקישור - הוא מופיע גם כאן.

רוב תודות על ההמלצה

שמועות טובות אודותיך הגיעו לאוזני, ואני שמח לפגוש אותך - גם אם וירטואלית בלבד בינתיים - כאן בפורום.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר