מיכל שלום

מיכל שלום

הבנתי שאת המנהלת פה, יש לי שאלה פשוט אני קוראת כאן ולא שואלת, לבינתים איך יתכן ששאלו את אותה שאלה ומפרשת אחת נתנה תשובה חיובית ואחרת שלילית.. זה אפשרי? אני פשוט מנסה להבין איך כל אחד יכול לתת תשובה שונה זה שחור ולבן?

זה בדיוק כמו לקבל משני רופאים תוצאות שונות

היי בלה, אמנם השאלה מופנית למיכל, אולם אשמח להביע את הדעה שלי. יכול להיות שלמיכל תהיה תשובה אחרת ואז יהיו לך כמה גישות לתשובה זו, מה שיהפוך את העניין למעניין יותר, לא? העניין מתחיל בכמה השאלה מורכבת ומכאן גם כמה התשובה מורכבת. באופן עקרוני שאלה הנשאלת אצל שני קוראים נפרדים צריכה להוביל לאותן התשובות, בדיוק כפי ששני רופאים המקבלים תוצאות של בדיקות צריכים לתת את אותה התשובה. אולם המציאות היא לא כזו כיוון שלא תמיד התשובה היא פשוטה ולרוב השואל צריך לקבל מסר או הנחייה במקום תשובה של "כן" או "לא" וזה יהיה המקום בו לא תמיד שני קוראים בקלפים יתנו את אותו הפרוש. יהיו כאלו שיעדיפו להתמקד בתשובה ויהיו כאלו שיתמקדו יותר במסר. גם מבין אלו המתמקדים בתשובות של מסר נוכל לקבל תשובות שונות כיוון שהם מתמקדים באספקטים שונים של אותו המסר. יחד עם זאת, ישנו הגורם האנושי ולפעמים בדיוק כפי שרופאים יכולים לטעות, כך גם הקוראים יכולים לטעות. לכן אנו יכולים לקבל תשובות שונות אצל קוראים שונים. מקווה שעזרתי, שגיא

רגע

אבל אם זה נאמר על אותה שאלה ואותם קלפים זה לא אמור לתת את אותה תשובה כחיובית או שלילית? כאן השאלה בעצם?

יקירתי זה בדיוק מה ששגיא ניסה להסביר לך

טארוט זה לא שחור או לבן. קיימת אופציה לקבל חוות דעת שונות. כל מפרש/ת וראיית עולם הטארוט עבורו (צבעים, סמלים, לאיזה צד פונה הקלף וכ'ו..) אני אהבתי את הפירוש, תודה רבה שגיא

זה בדיוק כמו לקבל משני רופאים תוצאות שונות

היי בלה, אמנם השאלה מופנית למיכל, אולם אשמח להביע את הדעה שלי. יכול להיות שלמיכל תהיה תשובה אחרת ואז יהיו לך כמה גישות לתשובה זו, מה שיהפוך את העניין למעניין יותר, לא? העניין מתחיל בכמה השאלה מורכבת ומכאן גם כמה התשובה מורכבת. באופן עקרוני שאלה הנשאלת אצל שני קוראים נפרדים צריכה להוביל לאותן התשובות, בדיוק כפי ששני רופאים המקבלים תוצאות של בדיקות צריכים לתת את אותה התשובה. אולם המציאות היא לא כזו כיוון שלא תמיד התשובה היא פשוטה ולרוב השואל צריך לקבל מסר או הנחייה במקום תשובה של "כן" או "לא" וזה יהיה המקום בו לא תמיד שני קוראים בקלפים יתנו את אותו הפרוש. יהיו כאלו שיעדיפו להתמקד בתשובה ויהיו כאלו שיתמקדו יותר במסר. גם מבין אלו המתמקדים בתשובות של מסר נוכל לקבל תשובות שונות כיוון שהם מתמקדים באספקטים שונים של אותו המסר. יחד עם זאת, ישנו הגורם האנושי ולפעמים בדיוק כפי שרופאים יכולים לטעות, כך גם הקוראים יכולים לטעות. לכן אנו יכולים לקבל תשובות שונות אצל קוראים שונים. מקווה שעזרתי, שגיא

בלה ביי, אשמח לראות את השרשור עם שתי הדעות, את מוכנה להקפיץ אותו?

רגע

אבל אם זה נאמר על אותה שאלה ואותם קלפים זה לא אמור לתת את אותה תשובה כחיובית או שלילית? כאן השאלה בעצם?

קודם כל בואי נזכור דבר בסיסי

זהו פורום לימודי , נמצאים פה מפרשים ברמות שונות , חלקם עמוקים יותר , חלקם לומדים ומתפתחים. לכן מאוד יתכן שהתשובה לשאלה שלך היא מאוד פשוטה, יתכן שפשוט אחד המפרשים טעה. אבל בואי רגע נעזוב את התשובה הפשוטה. לעיתים כאשר אנו נגשים לפרש פריסה אנחנו מקבלים תשובות חד משמעיות אבל ברוב המקרים אנו מקבלים מסר שעלינו להעביר על מנת לעזור לשואל להתקרב למטרותיו. פריסות שבהם התשובות לא חד משמעיות דורשות מיומנות של מפרש , צריך לדעת לקרוא לעיתים בין השורות , לפעמים אם נסתכל קלף קלף על הפריסה נקבל רמה מסויימת של תשובה , אך שנתחיל להבין את התמונה כולה וההקשרים בין הקלפים נוכל להבין לעיתים שהמסר הוא אחר. לעיתים המפרש פשוט רואה אחרת את פרושי הקלפים. הקלפים והמפרש מפתחים מעין שפה , כאשר מגיעים למפגש אישי ניתן לראות כי הקלפים ממש מדברים עם המפרש . יתכן שכדי להעביר את אותו מסר אני אקבל קלפים אחרים ממפרש אחר , פשוט כי השפה שלנו שונה. אך המסר אכן אמור להיות אותו מסר. בפורום כיוון שהפריסה היא אוטומטית השפה היא כללית ולא אישית למפרש ולכן סביר להניח שהבדלי גישות יכולים ליצור הבדלי רעיונות .
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט
בחר
בחר