עזרה דחופה

שלום רב ! אני זקוקה בדחיפות לפסק דין או תקדים האוסר האזנות סתר כאשר אין אותם אנשים המשוחחים בקלטת רשומים בכתב האישום כעדי תביעה עזרו לי בבקשה זה משהו מאוד גורלי

למה את מגדירה זאת כהאזנת סתר ?

לא ברור מה רצית לומר אבל הבנתי שכוונתך למנוע האזנה לקלטת מכוח חוק האזנת סתר כביכול... במקרה זה את טועה ואין בכך שום האזנת סתר לכן לא תמצאי כזה פסק דין. חוץ מזה,אפילו לדברים שהתקבלו בהאזנות סתר ניתן להאזין כך שקשה לתאר לעצמי שהיית פסיקה בנידון הנוגדת לחוק : שימוש כדין בהאזנת סתר שלא כדין (תיקון התשנ"ה) 2ב. (א) קצין משטרה בדרגת סגן ניצב ומעלה שהוסמך לכך, רשאי להקשיב לדברים שנתקבלו בהאזנת סתר שלא כדין או לעיין בהם, ורשאי הוא גם להסמיך, לענין מסויים, תובע או ממונה על חקירה לעשות שימוש בדברים שנתקבלו כאמור, הכל למטרת אכיפתו של חוק זה ובמידה שאינה עולה על הנדרש. (ב) היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה או הפרקליט הצבאי הראשי בענין שבתחום סמכותו, רשאים להקשיב לדברים שנתקבלו בהאזנת סתר שנעשתה שלא כדין או לעיין בהם, ולעשות בהם שימוש, הכל לאחת ממטרות, אלה - מניעה או חקירה של פשע חמור;מניעה או חקירה של כל פשע, מטעמים מיוחדים של חומרת הענין. (ג) היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה או הפרקליט הצבאי הראשי בענין שבתחום סמכותו, רשאים, אם ראו שענין הציבור מחייב זאת, להסמיך לענין מסויים, תובע או ממונה על חקירה להקשיב לדברים כאמור בסעיף קטן (ב), ולעשות בהם שימוש, והכל לאחת המטרות המפורטות באותו סעיף קטן. (ד) סעיפים קטנים (ב) ו-(ג) לא יחולו על האזנת סתר שנעשתה שלא כדין על-ידי מי שרשאי לקבל היתר להאזנת סתר, אלא אם כן האזנת הסתר נעשתה בטעות בתום לב, תוך שימוש מדומה בהרשאה חוקית. (ה) לענין סעיף זה, הסמכות להקשיב - משמעה גם הסמכות להורות על תימלול השיחה או הסמכות לעיין בתמליל.

תודה

ראשית תודה על התייחסותך אבל בכל זאת צריך אישור מאחד הצצדים לא? הרי יש חוק האוסר הקלטת שיחות ללא אישור אחד הצצדים ואצל בני רוצים להציג קלטת של אדם סמוי עם אדם אחר שבה מדובר על בני ובין היתר זה חומר חסוי, אין אפשר להגיש אותה וכיצד הוא יוכל להגן או לחקור האם באמת מדובר בו? אולי המשטרה רוצה להפליל אותו סתם?

צר לי לאכזב אותך

אבל אין שום חוק ליידע כל מי שמשתתף בשיחה על הקלטתה נהפוך הוא החוק קובע שהאזנה (ולצורך העניין גם הקלטה) היא חוקית כל עוד אחד (ולא יותר) ממשתתפי השיחה מודע להקלטתה כך שבמידה מישהו הקליט שיחה בינו לבין בנך או בינו לבין אחר, ולא משנה מיהו או מהו נושא השיחה ואותו מישהו ראשון הקליט את השיחה - היא חוקית למהדרין.

שוב תודה רבה רבה

אני מאוד מודה לך וחייבת להגיד לך שהתגובות כאן הם ממש מהירות להבדיל מפורומים אחרים וזהמאוד עוזר תודה תודה תודה

תודה על המחמאה

והיא באה עוד בסופ"ש בו לא נמצאתי ליד המחשב. יפה שיהא לך ולכולם שבוע טוב ומוצלח
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חקירות ובילוש
בחר
בחר