יפה גולן מדברת על פסק הדין

לאחר פרסום פסק הדין, התייחסו אל יפה גולן כולם כאל מומחית בתחום הפנסיות. "אם יצאת נגד פרי הגדול וניצחת, את יכולה לעשות הכול", אמרו לי. המשרד הפך למקום עלייה לרגל. החלו לפקוד אותי המוני מברכים, גם כאלה שלא היה להם קשר לפנסיה. הגיעו אפילו אנשים מכפר שלם, שידעו ששם העברתי חלק נכבד מילדותי. בעיני רבים הייתי לגיבורה. כשבוע לאחר הקראת פסק הדין הלכתי לקנות לבני שטיח בדיזנגוף סנטר, וכאשר המוכר ראה את שמי רשום על הצ'ק, הוא התנפל עליי בחיבוקים ונשיקות וסירב לקבל תשלום עבור השטיח. "את עשית דבר שמצריך אומץ רב, וכבוד גדול הוא לי לשרת אותך", אמר בהתרגשות. רק אז הבנתי באיזה עצב רגיש של החברה הישראלית נגעתי.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. ע"פ יפה גולן מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת יפה גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא.

לא רק התקשורת והרחוב הישראלי שינו את יחסם, אלא גם הארגונים העולמיים שעסקו בנושא הפנסיה. הגופים השונים בגרמניה נהגו להתייחס אליי בספקנות מה. כשהייתי מגיעה היו אמנם מקשיבים לי, אך לא זכיתי להתייחסות המכובדת לה זכה פרי. לאחר מתן פסק הדין הפכתי לגורם בכיר בנושא הפנסיה. זכיתי לקבלת פנים חמה ולבבית אצל כולם. בביקורי הראשון בברלין לאחר מתן פסק הדין, נפגשתי עם מנהל בביטוח הלאומי. לא אשכח כיצד פתח את מגירת שולחן הכתיבה הכבד, ושלף ממנה תרגום לגרמנית של דברי שטרוזמן. מאוד התרשמתי מכך.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. ע"פ יפה גולן מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת יפה גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא.

פסק הדין חיזק אותי וביסס את מעמדי, ותרם רבות לשיפור הביטחון העצמי שלי. צחוק הגורל הוא שאני חייבת הרבה מכך לפרי. בלעדיו לא הייתי נקלעת לעיסוק בפנסיה. אלמלא האובססיה שלו לרדוף אותי, לא הייתי נדחקת לפינה ולא היה עולה על דעתי לרדת לעומקם של דברים ולהגיע לחשיפת האמת. כמו חלקים של פאזל המצטרפים זה לזה, התחלתי להבין כיצד פעל פרי ואיתי עוד רבים אחרים. מבנה ההלוואות הסבוך יצר מלכודת ללא מוצא בעבור הלקוחות. אט אט עלו חשדות נוספים ועמוקים גם אצל רשויות החוק. אלה נפנו לבדיקה רצינית ומעמיקה של הממצאים. לאורך סוף שנות התשעים התנהלה חקירה מקיפה, ובשנת 2001 הגישה מדינת ישראל תביעה פלילית נגד ישראל פרי והארגון למימוש האמנה על ביטחון סוציאלי ישראל-מערב גרמניה.

מעוניינים להמשיך לקרא? לחצו - "יפה גולן"

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
50 פלוס
בחר
בחר