שר הטבעות - שני הסרטים הראשונים

אתמול צפיתי בפעם הרביעית בסרט "שני הצריחים". ב"חבורת הטבעת" צפיתי גם כן כארבע פעמים ואולי יותר. רציתי לומר שאלו הסרטים הטובים ביותר שיצא לי לראות מעולם. אינני יודע כיצד להודות לבמאי פיטר ג'קסון ולכל צוות ההפקה על שזימנו לי את חוויית הקולנוע הטובה ביותר, יותר משאי פעם יכולתי לדמיין. לפעמים במהלך הסרט חשבתי לעצמי שכלל לא יתכן שבני אדם ביכולתם ליצור כזו שלמות. השלמות באה לידי ביטוי בכול: בצילום, במשחק, באפקטים, בבחירת הקטעים מתוך הספר, בסאונד, תפאורה וכו' וכו'...ואולי היפה ביותר היא נתינת הדעת לפרטים הקטנים ביותר (שבזה נבחן כל סרט גדול) - לחריצי עור דקים של גולום, לגאנדלף הרוכב ללא אוכף, לדמעתו של לשון כחש, לאנט המכבה שריפתו במי הנהר, שלא לדבר על התלבושות האותנטיות...אכן...בהרבה אהבה נעשו סרטים אלה. אהבה וכשרון. וגם אני קראתי יותר מפעם אחת את הספרים ואני ער לכל השינויים שנעשו בעלילה, ולכל השינויים שנעשו בדמויות ולפעמים מביא הדבר לידי כעס ותסכול. אני ער לכל אותן נקודות תורפה שבגללן נהוג להפחית מערכו של הסרט. אולם, אם ננסה להבין את גודל המשימה שלקחו על עצמם יוצרי הסרט - להעלות בפורמט קולנועי (שמטבעו הוא מוגבל ביציקת מימדי עומק) עלילה ספרותית כה מורכבת ורבת גוונים - הרי שלדעתי, נראה שנעשתה כאן עבודה מושלמת, יסודית ונאמנה לרוח הטולקינאית.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הטולקינאים