כיצד מחשבים הצמדת מזונות כל שלושה חודשים? האם יש תוכנה מיוחדת?

תודה.

תשובה

בד"כ קובע ביה"ש בפסה"ד / החלטה מהו מדד הבסיס, מהו המועד בחודש שבו על החייב לשלם וכן מהו סכום המזונות לתשלום. בהינתן שלושת הנתונים הנ"ל, החישוב הוא כדלקמן: מדד עדכון(המדד הידוע ביום התשלום בפועל) חלקי מדד הבסיס כפול סכום המזונות שנפסק. השימוש בנוסחה הנ"ל יבוצע אחת לשלושה חודשים. דוג': תשלום החל מיום 05/05/04 ובכל 5 לחודש שלאחריו מדד בסיס- מדד מרץ 2004 (פורסם ב 15/04/04) עידכון כל 3 חודשים, דהיינו 05/08/04 (מדד יוני 04), 05/11/04 (מדד ספטמבר04), 05/02/05 (מדד דצמבר 04) תשלום עפ"י פסה"ד 2,000 ש"ח. חישוב: עדכון ראשון - מחלקים את מדד יוני 04 במדד הבסיס ומכפילים כפול 2,000 ש"ח וזה התשלום לשלושת החודשים הבאים וכן הלאה. הסתבכת - לא נורא תשאירי את נתוני פסה"ד בפורום ואחשב לך את התשלום העדכני עו"ד אהרוני שחר

ברוך הבא עו"ד שחר אהרוני. אנו מקבלים בברכה מומחים אורחים.

לאהרוני שחר

אני חתמתי על הסכם הגירושין ב - 29.5.2001 ובהסכם נכתב כי החל מ - 1.9.2002 המזונות יהיו כ - 3500 ש"ח (עבור שלושה ילדים) צמוד למדד המחירים לצרכן שמתעדכן אחת לשלושה חודשים. מאז הסכום נשאר אותו סכום ורציתי לדעת כמה עלי להוסיף למזונות החל מהיום (וכמה הוא חייב לי - אם בכלל?) . אודה על תשובתך

היי 

אבקש את עזרתך הגרוש שלי לא שילם לי 3.5 שנים ריבית והצמדה של המזונות 

כול אחד אומר לי משהו אחר , בהכם רשום כמו אצל כולם סכום יהיה צמוד למחירים לצרכן ויעודכן אחת ל- 3 חודשים 

22.5.13 עד 1.9.14 שילם 6000 ש"ח 

10/9/14 עד היום 5000 ש"ח 

לא יודעת כמה חייב לי אשמח עם תעזור לי 

יום טוב 

053-3410032 

אין כל צורך לחשב זאת.

מקובל לתת לבנק הוראה לשלם סכום X כדמי מזונות חודשיים המתעדכנים מאותו הרגע אוטומאטית במדד (העדכון תמיד יתבצע רק במידה והוא חיובי ולא במידה והוא שלילי) אחת לשלושה חודשים, וזה קורה לבד. כל הבנקים מתורגלים בכך.

בברכה

רן ורדי, מגשר גירושין

לחיצת יד - הבית לגישור גירושין

שלום רב, יש לי שאלה הגרוש שלי לא שילם ב 15/1/2015 מזונות שבהסכם רשום שהמזונות אמורים להיות אצלי עד ה15/ לכל חודש . לאחר שהגשתי השנה להוצאה לפועלה קיבלתי 1,726 שבהסכם רשום שהוא צריך לשלם 1700 + הצמדה למדד איזה סכום הוא אמור להעביר כי הוצאה לפועל לא התייחסו להסכם כניראה. 

יש עכשיו שינוי בחוק שחזקת הילדים תועבר אוטומטי לאם רק עד גיל שנתיים.
העניין כאמור משפיע לדעתי גם על תשלום המזונות שיש לכך המון סעיפים וחוקים שצריך לדעת אותם.
כדאי בהחלט להתייעץ עם עורך דין מנוסה בעניין של מזונות ילדים כדי לדעת כהלכה את כל האינפורמציה בנושא.

בוקר טוב!

כיצד מחשבים הצמדת מזונות כל שלושה חודשים? 

מי עושה את החישוב ?

היכן אפשר להתעדכן כל רבעון?

אני מקבלת 2200 שח מ 9-2016 האם הייתה תוספת? 

אם כן כמה?

זה יעזור לי מאוד אם תדריך אותי אייך נעשה החישוב

תודה רבה

שלום רב.אני משלם מזונות מ2008 שנקבע לי 1675 על ילדה אחת.ב2014 הביטוח לאומי אמר שכיום היום 1874.הגרושה שלי טוענת שבביטוח לאומי אמרו לה שזה עלה ב110 שקל היום..יכול להיות דבר כזה? התאריך היום 26.6.17

אני גרושה 6 שנים ומעולם לא הצמדתי את המזונות למדד.. איך אני מצמידה את המדד כל השנים? או לפחות שנה אחרונה ..

המזונות שלי 4300

שלום רב,

בתי קיבלה פס"ד מזונות ועדיין אינה יודעת איך גובים מהחייב,הוא היה אמור להתחיל לשלם ב 1/10/17 שוטף+חוב ועדיין לא נעשה מאום.

שאלתי מה עושים ולמי פונים?

תודה על התשובה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר