עיקול קיצבת נכות

שלום לכולם יש לי שאלה לשאול את המומחה ושאלתי היא.... האם נכה בעל אחוז נכות מלא שמתקיים וכול הכנסותיו הם מהקיצת נכות שאני מקבל כרושתי יכולה או יש למדינה זכות לעקל לנכה את מכור הכנסתו היחידה שממנה הוא מתקיים ? ואם כן....מאיפה המדינה חושבת שעל נכה ( בעל אובדן כושר עבודה של 100 אחוז )להתקיים אם הקיצבה עוקלה והאם לא אכפת למדינה שהגעתי לחרפת רעב שאין לי ממה להתקיים ולחיות? האם המדינה גזרה את דיני למוות ???

עיקול קצבת נכות - עו"ד אלינור ליבוביץ

לצורך גביית מזונות ניתן לעקל גם קצבת נכות. כך קובע החוק. בין אם זה צודק או לא , מוסרי או לא - זהו החוק ואין מה לעשות אלא לפעול לצורך שינוי החוק קצבאות נכות של הביטוח הלאומי לא ניתן לעקל - אלא לצורך מזונות וזאת בלבד. בכל שאר הנושאים הקצבה מוגת.

עיקול נכות

עו"ד אלינור תודה לך על התגובה יתר על כן ממה שכתבתי קודם וכן אחרי תגובתך אני רוצה להביא לידיעתך שעקב חוב לבנק גם הם פעלו ועיקלו לי את קיצבת הנכות למרות שהחוק לא מאשר לפי דברייך עיקול כזה ניתן לעקל אך ורק עקב חוב מזונות. השאלה שלי היא....האם השופט שקבע לעקל לי את הנכות לא מכיר או יודע על החוק הזה?? תגובתך בבקשה תודה

ושאלה נוספת...

השאלה הנוספת היא האם אפשר לעקל קיצבת נכות או כול עיקול אחר אחרי שנקבע בבית המשפט תאריך לחקירת יכולת? האם לא נעשה כאן מעשה לא נכון ולא צודק ומעשה בגנבה לאור יום? ועוד אחרי פסיקת בית המשפט לחקירת יכולת

לטדי

למיטב ידיעתי כאשר החוב הוא לטובת האישה מעוקלת הקצבה עד האגורה אחרונה. אולם אם החוב היה לטובת המוסד לביטוח לאומי הם היו חייבים להשאיר לך כדי מחייה.

ושאלה נוספת...

השאלה הנוספת היא האם אפשר לעקל קיצבת נכות או כול עיקול אחר אחרי שנקבע בבית המשפט תאריך לחקירת יכולת? האם לא נעשה כאן מעשה לא נכון ולא צודק ומעשה בגנבה לאור יום? ועוד אחרי פסיקת בית המשפט לחקירת יכולת

עיקול , מזונות וחקירת יכולת - עו"ד אלינור ליבוביץ

אין אפשרות לערוך חקירת יכולת כשמדובר בחוב מזונות. אין פריסה. זה בניגוד לכל חוב אחר. נסה להגיע להבנה עם אשתך באשר לתשלומים ונסו לכתוב ביניכם הסכם לעניין זה

שלום רב. יש לי 2  בנים בני  19 ו22  וגרושתי תבעה אותי לשליש מזןנות בגיל 18 עד גיל 21 בן אחד שירת בצבא והקטן לא הוצלפ עיקל לי את קיצבת הנכות ונןתרתי ללא אמצעי קיום  ובנוסף לזה השופט נתן לי צו להסרת העיקול ובכל זאת הקיצבה עוקלה לי האם זה חוקי אני בהלם איך רשם ההוצלפ נתן כזה הוראה למרות צו השופט לההסרת העיקול אם יש למישהו תשובה או יכול לסייע לי בעיניין אשמח מאד תודה .דניאל מייל  dani0067c@walla.com

זו לא שאלה שמתאימה לפורום 

לא כל כך נכון.... אפשר להגיש בקשה לפריסת חוב והיא מופנית להחלטת ביהמ"ש

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר