נסיעה לחו"ל עם הבן שלי

שלום רב, אני גרושה למעלה משנה. בני בן 3 ויש לו דרכון בתוקף לעוד 4 שנים. יש לציין כי את הדרכון הוצאתי לבני אחרי גירושיי והגרוש בא וחתם לי על אישור לדרכון.  בכל מקרה, שאלתי היא, אני מתכננת נסיעה לא ארוכה של שבוע לחו"ל יחד עם בני, האם אני אזדקק לאישור של אביו, או שברגע שהוא חתם לי על אישור להוצאת דרכון אז זה מספיק???? אודה מאוד לתשובה!!!!

בכל יציאה של קטין מהארץ צריך אישור של שני ההורים. את צריכה לקבל את אישור ההורה השני, בכתב, מאושר ע"י עו"ד.

נסיעה טובה

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

מנהל הפורום
1000+

את חייבת את הסכמתו מבחינה חוקית. עם זאת בפועל משטרת הגבולות לא דורשת לראות אישור מההורה האחר בעת יציאה מהארץ.

הסכמתו לא חייבת להיות בכתב, אך אם היא לא תהיה מתועדת, הוא עלול להתכחש לכך....או להוציא ברגע האחרון צו איסור הוצאה....

כשהיחסים תקינים ואין חשש לתרגילים מכוערים, נהוג בהחלט להסתפק בהסכמה בעל פה. בני נסע 5 פעמים לחו"ל ומעולם לא נתן מי מהוריו אישור בכתב בנדון.

לא הייתי לוקחת את הסיכון. כבר קרה שעיכבו בשדה התעופה בחו"ל הורים שלא היה להם אישור בכתב. זה עלול לגרום לעגמת נפש מיותרת.

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

מנהל הפורום
1000+

שלום רב!

אני גרושה עם ילדה אחת ואבא של הילדה מעוניין להוציא אותה לחו"ל בחופשת הקיץ בהסכמתי.

העניין שהוא מבקש אישור מנוטריון על הסכמתי ליציאת הילדה עימו לחו"ל היות וטוען שמשמרת הגבולות דורשת זאת.

האם הדבר נכון? ובמה זה כרוך?

תודה רבה!

רונית

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר