סמכויות בית משפט משפחה: אולי אלינור תצא לעזרתי ? שאלה מאד פשוטה: האם

לבית משפט משפחה יש סמכות לדון בתביעת כתובה. או לא ? הגט כבר ניתן ברבני לפני שנה. ובאותו נושא, למישהו יש כקובץ את כל החיקוק הנוגע לבית משפט למשפחה? אשמח לתשובה משפטית לגבי השאלה הראשונה.

כן. רק אם מדובר בכתובה מן העזבון. אם בין בני הזוג - רק לבית הדין הרבני

אבל הגט כבר ניתן לפני שנה..ניתן לתבוע כתובה

אחרי הגירושין?

תביעת כתובה בבי"מש משפחה: תודה אלינור. מצד אחד כל העולם

אומר לי כי אכן אין לבימ"ש משפחה סמכות לדון בתביעת כתובה. מצד שני העו"ד מתעקש ש"חוק בימ"ש משפחה" נותן כל הסמכויו לבימ"ש משפחה, למעט "סידור הגט", והוא מסתמך על סעיף 25 לחוק, האומר: 25 (א) חוק זה אינו בא לגרוע מסמכויותיהם של בתי הדין הדתיים ובית הדין לעבודה. (ב) בענין הנתון לסמכותו המקבילה של בית דין דתי, יהיה בית המשפט לעניני משפחה מוסמך לדון, כל עוד אין בית הדין הדתי דן בו. האם הדיון בגט הופך את הדיון בכתובה למשהו שבית הדין הדתי דן בו? העו"ד שלי לא טיפש. הוא לפעמים חפיפניק, ותמיד עסוק בכל העולם ופחות בעינים שלי, אך הוא כבר לא הראשון שלי ויהיה קשה לעזוב. HELP תודה

היי אלינור וברוכה השבה. האם תוכלי בטובך להסביר מהי

"כתובה מן העיזבון" - להבדיל מ"כתובה בין בני זוג"? בתודה מראש

אבל הגט כבר ניתן לפני שנה..ניתן לתבוע כתובה

אחרי הגירושין?

לדעתי לא. במעמד סידור הגט האשה מוותרת על כתובתה ורק לאחר מכן מסודר הגט

כך שהתביעה נראית לי על פניה תמוהה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר