כמה זמן יכולים להימשך מזונות זמניים מטורפים הכוללים שכ'ד מלא ועוד כל ההוצאות על הדירה ועוד מזונות וגנים

וזאת בעודנו פרודים מעל לשנה,

בהנחה שמדובר בביהמ"ש לענייני משפחה - ערכאת הערעור הינה ביהמ"ש המחוזי (ברשות) יש להגיש

"בקשת רשות ערעור"(בר"ע) למחוזי. אם זה מנחם אותך, הקרוי "מזונות זמניים" בתוקף עד לפסה"ד. אם בפסה"ד יפסקו מזונות נמוכים יותר, הרי שההפרש יוחזר לך (אמנם מקרים מעין אלה נדירים אך קיימים). אם המצב ממש לא פרופורציונאלי, וכי אתה נותר ללא אמצעי קיום מינימאליים, נדמה לי שיש יותר מסיכוי סביר שבקשתך במחוזי תתקבל. בהצלחה

על פי פסק דין של בית המשפט המחוזי בתל אביב

ספק אם כדאי בכלל לשלם מזונות זמניים - אתה עלול לשלם אותם פעמיים.

התוכל לצרף לכאן את פסה"ד מהמחוזי? אם לא, הבא נא את איזכורו?

טעיתי זה לא פסק דין של המחוזי אלא של השופטת

ורדה פלאוט מביהמ"ש לענייני משפחה ברמת גן בערעור על ההוצאה לפועל.

...ובכל זאת ... התוכל לנדב את מס. התיק .... איזכורו ..?

אני לא זוכר כרגע את מספר התיק אבל אוכל לספר את העובדות

אשה הגישה כנגד בעלה תביעה למזונותיה בבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. נפסקו לאשה מזונות זמניים. לאחר כשנתיים ניתן פסק דין ע"י השופט גוטזגן שדחה את תביעתה של האשה למזונות כיון שגובה תביעתה למזונותיה שווה לגובה השתכרותה. האשה ערערה לבית המשפט המחוזי בתל אביב והשופטת שטופמן פסקה לה מזונות הן לעתיד והן רטרואקטיביים מתחילת ההליך וזאת מבלי להיכנס לפרטים אלא מתוך הערכתה את אורח החיים כיום. אז פנתה האשה אל הבעל בדרישה שישלם לה את מזונותיה גם עבור העבר. הבעל אמר שילמתי לך מזונות זמניים. האשה הגישה תביעה להוצאה לפועל והבעל הגיש בקשה בטענת פרעתי. אז נאמר לבעל הן ע"י ראש ההוצאה לפועל והן ע"י השופטת פלאוט בערעור, שכאשר השופט גוטזגן דחה את תביעת האשה למזונותיה הפכו כל התשלומים ששילם לה כמזונות זמניים לתשלומים וולונטריים, שאינם ניתנם לקיזוז מהחלטה שיפוטית ועל כן עליו לשלם לאשה שוב את הכסף ששילם לה כמזונות זמניים.

מזונות זמנייים הוכרו כוולונטריים? נשמע לי מוטרף אפילו למערכת

המשפט המוטרפת כמו של מדינת ישראל. או שיש פה איזה עובדה שלא הזכרת, או ש %*@$*@#$* ????? הוגש ערעור ??

כמה זמן יכולים להימשך מזונות זמניים מטורפים הכוללים שכ'ד מלא ועוד כל ההוצאות על הדירה ועוד מזונות וגנים

וזאת בעודנו פרודים מעל לשנה,

אין מגבלת זמן. מדוע אינך יוזם קידום הליכי הוכחות ?

דיון הוכחות נקבע לעוד 7 חודשים,בינתיים אני מתמוטט

אני לא זוכר כרגע את מספר התיק אבל אוכל לספר את העובדות

אשה הגישה כנגד בעלה תביעה למזונותיה בבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. נפסקו לאשה מזונות זמניים. לאחר כשנתיים ניתן פסק דין ע"י השופט גוטזגן שדחה את תביעתה של האשה למזונות כיון שגובה תביעתה למזונותיה שווה לגובה השתכרותה. האשה ערערה לבית המשפט המחוזי בתל אביב והשופטת שטופמן פסקה לה מזונות הן לעתיד והן רטרואקטיביים מתחילת ההליך וזאת מבלי להיכנס לפרטים אלא מתוך הערכתה את אורח החיים כיום. אז פנתה האשה אל הבעל בדרישה שישלם לה את מזונותיה גם עבור העבר. הבעל אמר שילמתי לך מזונות זמניים. האשה הגישה תביעה להוצאה לפועל והבעל הגיש בקשה בטענת פרעתי. אז נאמר לבעל הן ע"י ראש ההוצאה לפועל והן ע"י השופטת פלאוט בערעור, שכאשר השופט גוטזגן דחה את תביעת האשה למזונותיה הפכו כל התשלומים ששילם לה כמזונות זמניים לתשלומים וולונטריים, שאינם ניתנם לקיזוז מהחלטה שיפוטית ועל כן עליו לשלם לאשה שוב את הכסף ששילם לה כמזונות זמניים.

המקרה המתואר נראה לי יותר מתמוה, זאת מכמה טעמים:

1. הרי שלא יתכן שהאיש ישלם מזונות פעמיים על אותה תקופה !!! לכן - ומזל שיש לנו אותו - יש לערער על פסיקתה של השופטת שטופמן לעליון. במקרים קיצוניים, למיטב הבנתי, יש אפשרות לעתור לעליון בשבתו כבג"צ כאשר המשיב הינו ביהמ"ש המחוזי - ואולם יש להשתמש באמצעי זה אך ורק כאשר מוצו כל ההליכים וכי רק בג"צ "נותר להושיע". שוב, אודה אם תנדב את פסה"ד לכאן, או לחילופין את מספר התיק, כך נוכל להתרשם "ממקור ראשון". בברכה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר