אי כתיבת אמת בכתב הגנה לבית המשפט

האם אפשר לתבוע אדם על כך שבכתב ההגנה שהגיש בנושא משמורת לבית המשפט, כתב דברי שקר. מלבד זה שאולי אצליח להסביר זאת לשופט, וחלק ירשמו לי ככה זה נהוג וכו האם ניתן לתבוע\להגיש תלונה על דבר כזה? באיזה בית משפט?

לא. החוק שמסדיר את עניין לשון הרע מגן על כתבי בעלי דין. מעבר לכך, נדמה

ששופטים לומדים תוך זמן קצר מיום מינויים לסנן את הטפל ולהתרכז בעיקר, כך שכמה ששקרים יכולים להרגיז - ישנה פרופורציה לכל דבר. יום טוב

גם לא במשטרה? כלומר הדף סובל הכל?

אני פחות מוטרד מהשופט ויותר מוטרד מפקידת הסעד שקוראת את זה.

אי כתיבת אמת בכתב הגנה לבית המשפט

האם אפשר לתבוע אדם על כך שבכתב ההגנה שהגיש בנושא משמורת לבית המשפט, כתב דברי שקר. מלבד זה שאולי אצליח להסביר זאת לשופט, וחלק ירשמו לי ככה זה נהוג וכו האם ניתן לתבוע\להגיש תלונה על דבר כזה? באיזה בית משפט?

תלוי אם לכתב ההגנה מצורף תצהיר

אם כן, ואם אתה יכול להוכיח שהדברים שנאמרו שם הם שקר מדובר בעבירה פלילית של מתן עדות שקר בתצהיר שעונשה המקסימלי מגיע לשלוש שנות מאסר בפועל ואולי גם עבירה של עדות שקר שהעונש המקסימלי עליה מגיע לשבע שנות מאסר בפועל. אבל, כדי להשיג זאת תצטרך להתלונן במשטרה נגד מי שחתם על התצהיר.

אכן יש תצהיר. אמיר\אלינור מה נכון למקרה כזה?

היי גיא,

כמו שירון כתב, אכן הכתבים מוגנים מפני תביעת לשון הרע. יחד עם זאת מצאתי פס"ד חריג בנושא זה, די חדש, בו שופט איפשר לתבוע בגין לשון הרע בכתב בית-דין. אם תרצה, רשום לי מס' פקס' ואעביר לך אותו.

אמיר?

טענות כזב בתצהיר

אכן יש בחוק העונשין עבירות רלבנטיות כגון עדות שקר וניתן להגיש תלונה למשטרה, אבל המשטרה לא תחקור זאת מחוסר ענין לציבור או מכל תירוץ אחר ולא ניתן להגיש קובלנא פרטית בעבירות מסוג זה במישור האזרחי ניתן להגיש תביעה לפיצוי כספי מכוח פקודת הנזיקין למשל, עוללה של גרם נזק ברשלנות או "הפרת חובה חקוקה" אבל חייבים להוכיח נזק. תביעה לא פשוטה.

היי גיא,

כמו שירון כתב, אכן הכתבים מוגנים מפני תביעת לשון הרע. יחד עם זאת מצאתי פס"ד חריג בנושא זה, די חדש, בו שופט איפשר לתבוע בגין לשון הרע בכתב בית-דין. אם תרצה, רשום לי מס' פקס' ואעביר לך אותו.

הנה פקס. ומה לגבי תלונה במשטרה?

פקס 5167707 עבור גיא רוה את יכולה לצרף את פסק הדין לכאן?

טענות כזב בתצהיר

אכן יש בחוק העונשין עבירות רלבנטיות כגון עדות שקר וניתן להגיש תלונה למשטרה, אבל המשטרה לא תחקור זאת מחוסר ענין לציבור או מכל תירוץ אחר ולא ניתן להגיש קובלנא פרטית בעבירות מסוג זה במישור האזרחי ניתן להגיש תביעה לפיצוי כספי מכוח פקודת הנזיקין למשל, עוללה של גרם נזק ברשלנות או "הפרת חובה חקוקה" אבל חייבים להוכיח נזק. תביעה לא פשוטה.

מה הבעיה להוכיח נזק? השקר משפי על

פקידת הסעד ועל השופט. ההחלטות שלהם משופעות מהשקר.

הנה פקס. ומה לגבי תלונה במשטרה?

פקס 5167707 עבור גיא רוה את יכולה לצרף את פסק הדין לכאן?

גיא, אעביר לך ביום ראשון,

אני חולה בבית, וכל החומר בעבודה.. לתלונה במשטרה אין נפקות בפועל, כי אף אחד לא יגיש נגד גרושתך כתב אישום. מצד שני, תלונה כזו מצידך תהווה מעין קריאה מצידך שאינך משלים עם הדברים שנאמרו נגדך, ואתה צודק בכך שאתה רוצה "להרגיע" את פקידות הסעד.. יום טוב,

לעניות דעתי ניתן לתבוע במישור האזרחי עד 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק.

רק מה, לא נגד כתבי בית-דין, כאמור.

גיא, אעביר לך ביום ראשון,

אני חולה בבית, וכל החומר בעבודה.. לתלונה במשטרה אין נפקות בפועל, כי אף אחד לא יגיש נגד גרושתך כתב אישום. מצד שני, תלונה כזו מצידך תהווה מעין קריאה מצידך שאינך משלים עם הדברים שנאמרו נגדך, ואתה צודק בכך שאתה רוצה "להרגיע" את פקידות הסעד.. יום טוב,

אם המשטרה לא תגיש כתב אישום יהיה צורך בהחלטה על כך

של פרקליט המחוז כיון שמדובר בפשע וןאני בספק רב אם החלטה כזו תעמוד במבחן בג"צ.

לעניות דעתי ניתן לתבוע במישור האזרחי עד 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק.

רק מה, לא נגד כתבי בית-דין, כאמור.

תביעת נזיקין על תצהיר שקרי- אני לא משפטן אבל במהלך המאבק

המשפטי גרושתי הצהירה שקרים רבים המתפרשים על פני דפים רבים. העורך דין שלי אמר שעד, ובמובן זה תצהיר הוא עדות, עד מוגן מפני תביעה בנוגע לעדות שקר. דהינו לא ניתן להיפרע מעד ששיקר במהלך עדותו, באופן של תביעת נזיקין. אפשר להגיש תלונה על עדות שקר, אבל כמו שמישהו כתב, המשטרה לא תעשה כלום, ואני לא יודע אם אפשר להגיש קובלנה פלילית פרטית (רק שמעתי על הנוהל הזה, אם איזה עו"ד רוצה להרחיב, אנחנו נשמח).

אף שופט לא יודה ששקרים בתצהיר השפיעו עליו.....

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר