אתה לא מדייק: הגדלה אוטומטית - כשמה כן היא, מגדילה את החוב ללא קשר ל"בקשה

להגדלת חוב" מטעמה של הזוכה. נכון הוא שללא בקשתה לצו מאסר, לא יאסר החייב. יום טוב

הגדלה אוטומטית היא דרישה של המבקשת.

"אוטומטיות" מטיבה ומטיבעה אינה מצריכה בקשה להגדלה, מה גם שאם הזוכה

מחליטה שההוצל"פ אינו לרוחה, לכולה היא לגשת למל"ל ולדרוש את סכום ההגדלה האוטומטית דרכו, זאת בצירוף אישור מההוצל"פ שמבחינתו אינו עושה זאת למניעת כפילויות. לילה טוב

לב, היות ואין אנו יודעים מהן נסיבותיו של האב, אל לנו להיות כה נחרצים.

ירון, אתה לא חושב שמגיע לאם הילדים מהן אותן נסיבות ?

ואולי אם תדע, דברים יבואו על תיקונם? למה הוא בוחר להתעלם במקום להסביר את מצבו?

תיקון- שמגיע לאם הילדים ל-ד-ע-ת מהן אותן נסיבות....

התשובה הנכונה

מעצר הוצל"פ אינו כדין מעצר פלילי ומטרתו היא לא ענישה אלה אילוץ הנתבע (האבא) לשלם את חובו לתובע (האימא) וזאת אף בטרם מוצו הליכי הבירור אם אכן קיים בכלל חוב כזה. האימא היא זו שמבקשת ומפעילה אותו ולבקשה הוא יבוטל. אבל בקשה לביטול צו מעצר צריכה להגיע עם נימוק אחרת היא תראה תמוהה. המעצר הוא למעשה הבאה בפני רשם הוצל"פ לצורך דיון ואינו בהכרח מעצר בפועל. הרשם רשאי להחליט על שחרורו של האבא מיד ללא תשלום או בתשלום חלקי, על םי הנסיבות. עצם הקביעה האם יש חוב או איננו היא בידי האישה בלבד, וזאת עד הדיון - בדיון יטען כל צד טענותיו ויביא מסמכים והרשם יחליט. זכותה המלאה של האימא לבטל את חוב המזונות ולהודיע להוצל"פ כי היא סוגרת את התביעה ומרגע זה אין עילת מעצר והאבא משוחרר. אך גם בידי האבא להשתחרר מהמעצר אם ישלם ולו חלק מהחוב שאניו נתון למחלוקת או יגיע להסדר עם הרשם והם מאוד גמישים ונדיבים בנושא (אבל אין תשלומים בחוב מזונות). אם אין בידי האבא לשלם או הוא לא הגיש טענת "פרעתי" הוא עלול להשאר במעצר עד 21 יום, מעצר זה עלול לגרום לו להפסיד את עבודתו ומעבר להתעללות סתם האימא אכן עלולה רק להפסיד. בקיצור, מה השאלה ?

מעצר הוצלפ

צריך לקום מישהוא מיקצועי שיגרוםלדיון ציבורי ושינוי חקיקה כדי שמעצר על אי תשלום מזונות כן יהיה מעצר פלילי וא אנשים כאלה לא יאסרו במעשיהו שזה מקום שהם העצורים ומסורבי תשלומי המזונות אומרים שזה קייטנה ,הייתי רוצה ליראות אם הוא היה נאסר בבית סוהר רגיל אם הוא לא היה משלם? בודאי שכן ,ובמירקה שלי למשל כל זמן שהוא חשב שהוא ישב בבית כלה רגיל ופלילי הוא שילם כאשר השוטר בה ועצר אותו סכומים של 5000 ואף 10000 וברגע שהתבררו לו החוקים המעוותים ואיכן הוא נעצר ,במעשיהו עם מי וכו הוא ישב ואף אמר שזה קייטנה ,ואני אומרת לכם שיש המון כמוהו ,ומי סובלים הילדים בעיקר נכון שגם האישה אבל היא אדם מבוגר ואין לכם מושג לאן הילדים האלה מגיעים לפת לחם לעברינות וכו בהרבה בתים ,אצלי שלא נדע לא כי קשה לי אבל אני יודעת להסתדר ולישמור על הילדים שלא יחסר אבל דור העתיד סובל בגלל החוקים המעוותים והלא ברורים ,לדעתי לגברים האלה צריך לישלול את הרישיון כי יש להם רכב אבל י אפשר לעכלו כי הם רושמים אותו על מישהו אחר ,ניראה אותם בלי רכב ?!אותם סקציות שישנם על מסורבי גט נשים וגברים צריכים לחול על גברים שמסרבים לשלם מזונות או חוב המזונות בהוצלפ,אבל זו המדינה וזה פרצופה ,ןהלואי שיקום מישהו וישנה את החוקים לטובת דור העתיד

גיא, אז תסביר בבקשה, למה אבות

שלא משלמים דמי מזונות, כל אחד מסיבותיו הוא, מתעלמים מהבעיה, עד שהיא מתנפחת לממדים כאלה, במקום להגיע לפתרון ביחד עם האמא או מי שמייצג אותה?

כי יש המון דגים בים

ויש אבות שנוטשים ילדים ויש אבות שלא משלמים מזונות ויש אמהות שמונעות מהאב להיות בקרש עם הילדים ויש אמהות שכל רצונן הוא כסף יש המון דגים בים ותמיד יותר מעניין לבחון את הדגים היותר קיצוניים או מוזרים. אני מעדיף בשלב זה ךהתמקד בלהקה כולה ולא בפרט זה או אחר.

תאמין לי - כולנו נאיביים

כפי שאני "נאיבית" כלפי דברים שלא הכרתי, שנראים לי מופרכים, ושלא יכול להיות.... כך גם אתה. אגב לא הייתי קוראת לזה נאיביות - ונראה לי "תקין" שלאדם קשה לקבל ולהאמין שדברים שאין להם הסבר הגיוני אכן מתרחשים.

ושיקומו עכשיו גברברי העם

בקצרה, העלם לא נעצר. הבטיח לשוטרים לשלם ונעלם. במשך ארבעה ימים טרח לסמס הודעות צוחקות ולועגות על ניסיון הגביה. והבוקר? טלפון מעורכת הדין שלו והעברת בקשה ממנו להקלת סכום ההפקדה וביטול הפקודה. יפקיד 2000 שקל גם ככה עוד חודש צריך להפקיד אוקטובר. לא? מה זה??????? שוק?????ברגן??????? זה ללחוץ אותי ואת ילדיי לקיר. הנה מנפנפים לכם בסכום שעוד רגע יכול להיות שלכם ותוכלו לעשות קניות לחג ולאכול שבוע שבועיים בשקט ואז? והתשלומים לחוגים? והשכירות? והחשמל מים גז פלאפון? והילדה בת ה15 שכבר מתחננת למלתחה אחרת או לבילוי בליל שבת? שאלתי רק שאלת תם פשוטה, אותה ועכשיו אתכם- כל חודש יהיו כמה ימים בהם אחוש קבצנית? ממנה קיבלתי תשובה "אם תפסיקי לחשוב ולהסתמך על הכסף הזה הוא פשוט לט יחסר לך." ....תשובה הולמת.... שוב אני בכאב עצום.

ויש שיגידו "הוא לא משלם כבר שנה, אז האם התרגלה למצב" (טוב, לא אני, אבל יש)

ואם התרגלנו (לא רק אני, תזכור גם ילדיי)

כבר שנה שלמה לשינוי הדרמטי ברמת החיים ולחיים בחוסר האם זה אומר שכך גם נצטרך להמשיך? ואם מי מאיתנו הופך למובטל בעל כורחו האם תציע לו כיוון שהתרגל לזמן מסויים להמשיך ולחיות כך לעד? לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך. מצטערת.

לצערך הוא נעצר חחחחחחחחחחחחחח     את גרמת לזה כלבה..........

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר