מעצר עקב אי תשלום מזונות

מי מכם יודע מכאן מה? הבוקר, לצערי הרב, נעצר אב ילדיי על אי תשלום מזונות. ועכשיו?

אלוהים אדירים

בחיים אני לא אביןאמהות שמשליכות את אבי הילדים לכלא זה תורם משהו לילדים שלכן? אין כאן פרטים מדוע לא שילם אולי מובטל אולי אין לו כסף או סתם מתחמק אבל בשורה התחתונה: כלא?

אתה שוב חוטא בנסיון להכנס לפרטים אישיים - מה יהיה???

אילו רצתה למסור פרטים היתה עושה זאת. מאיפה החוצפה לבוא ולשאול. מה אי אפשר לענות תשובה על בסיס ידע בסיסי מבלי להכנס לבנאדם לוורידים. ואם לך אין תשובה סמוך על זה שלמישהו יהיה ויוכל לתרום. מספיק לנסות להעביר כל פנייה כאן למסלול אישי - חונק/צולב/ביקורתי!!!! מספיק!!!! זה לא ענייניך ותכבד את הפרטיות של אדם. ככה ככלל בחיים! תודה, ושיהיה יום טוב וחג שמח למחר.

מעצר עקב אי תשלום מזונות

מי מכם יודע מכאן מה? הבוקר, לצערי הרב, נעצר אב ילדיי על אי תשלום מזונות. ועכשיו?

מה "ועכשיו"? לא ברורה השאלה. אם את שואלת "האם אפשר לסגת מהמעצר"? התשובה

היא : לא. מאסרים הינם ענישה על עברות פליליות. הליך פלילי הינו ב"טיפולה" של המדינה מתחילתו ועד סופו, ולך אין שום SAY בעניין. אני בטוח שהיה אםשר גם אחרת ... ואולי לא רק תלוי בך,אלא בשינוי תפיסה, שינוי חוקים, שינויים בפסיקה וכדומה. יום טוב

לא ירון, לא הייתה דרך אחרת

אם שנה התחננתי הסברתי התמודדתי לבד ודבר לא עזר אם האב "מעניש" את ילדיו באי קיום קשר כבר לא מצאתי מוצא אחר. וככשאלתי מה עכשיו השאלה היתה בתאוריה, מה אמור לקרות... קבלתי תשובת עו"ד: יובא לפני רשם וישלם חלק אפסי מהחוב... הנכון הדבר? גיא- מצאתי לנכון לא לענות לך. אני נכלמת מול הודעותיך. מדובר באנשים נפשות ילדים ונשים באולי בגלל "לוחמים" כמוך מגיעים לפת.... מקווה שתחכים. חלק ממך מובן ומוצדק אבל האחר... כאן זאת לא מלחמה!

אתה שוב חוטא בנסיון להכנס לפרטים אישיים - מה יהיה???

אילו רצתה למסור פרטים היתה עושה זאת. מאיפה החוצפה לבוא ולשאול. מה אי אפשר לענות תשובה על בסיס ידע בסיסי מבלי להכנס לבנאדם לוורידים. ואם לך אין תשובה סמוך על זה שלמישהו יהיה ויוכל לתרום. מספיק לנסות להעביר כל פנייה כאן למסלול אישי - חונק/צולב/ביקורתי!!!! מספיק!!!! זה לא ענייניך ותכבד את הפרטיות של אדם. ככה ככלל בחיים! תודה, ושיהיה יום טוב וחג שמח למחר.

לב תירגעי בבקשה

התחלת לענות לי בתוקפנות שאת שומרת לרד בול...

אם שנה התחננתי הסברתי התמודדתי לבד ודבר לא עזר אם האב "מעניש" את ילדיו באי קיום קשר כבר לא מצאתי מוצא אחר. וככשאלתי מה עכשיו השאלה היתה בתאוריה, מה אמור לקרות... קבלתי תשובת עו"ד: יובא לפני רשם וישלם חלק אפסי מהחוב... הנכון הדבר? גיא- מצאתי לנכון לא לענות לך. אני נכלמת מול הודעותיך. מדובר באנשים נפשות ילדים ונשים באולי בגלל "לוחמים" כמוך מגיעים לפת.... מקווה שתחכים. חלק ממך מובן ומוצדק אבל האחר... כאן זאת לא מלחמה!

ברגע ששלחת את אב הילדים לכלא

פתחת במלחמה אסורה ופגעת בילדים. ממש מכוער. אז הוא לא בא לראות את הילדים אם הבנתי זה אכן מגעיל ולא טוב אז בתמורה את שולחת אותו לכלא? איפה הבושה שלך?

מעצר עקב אי תשלום מזונות

התשובה הנכונה

מעצר הוצל"פ אינו כדין מעצר פלילי ומטרתו היא לא ענישה אלה אילוץ הנתבע (האבא) לשלם את חובו לתובע (האימא) וזאת אף בטרם מוצו הליכי הבירור אם אכן קיים בכלל חוב כזה. האימא היא זו שמבקשת ומפעילה אותו ולבקשה הוא יבוטל. אבל בקשה לביטול צו מעצר צריכה להגיע עם נימוק אחרת היא תראה תמוהה. המעצר הוא למעשה הבאה בפני רשם הוצל"פ לצורך דיון ואינו בהכרח מעצר בפועל. הרשם רשאי להחליט על שחרורו של האבא מיד ללא תשלום או בתשלום חלקי, על םי הנסיבות. עצם הקביעה האם יש חוב או איננו היא בידי האישה בלבד, וזאת עד הדיון - בדיון יטען כל צד טענותיו ויביא מסמכים והרשם יחליט. זכותה המלאה של האימא לבטל את חוב המזונות ולהודיע להוצל"פ כי היא סוגרת את התביעה ומרגע זה אין עילת מעצר והאבא משוחרר. אך גם בידי האבא להשתחרר מהמעצר אם ישלם ולו חלק מהחוב שאניו נתון למחלוקת או יגיע להסדר עם הרשם והם מאוד גמישים ונדיבים בנושא (אבל אין תשלומים בחוב מזונות). אם אין בידי האבא לשלם או הוא לא הגיש טענת "פרעתי" הוא עלול להשאר במעצר עד 21 יום, מעצר זה עלול לגרום לו להפסיד את עבודתו ומעבר להתעללות סתם האימא אכן עלולה רק להפסיד. בקיצור, מה השאלה ?

פתחת במלחמה אסורה ופגעת בילדים. ממש מכוער. אז הוא לא בא לראות את הילדים אם הבנתי זה אכן מגעיל ולא טוב אז בתמורה את שולחת אותו לכלא? איפה הבושה שלך?

אם יורשה לי, אתה מתקיף את האדם הלא נכון. אתה צריך לבוא בטענות למדינה

שלא העצימה את חוק המזונות (הבטחת תשלום) ולא גרמה לכך שקטינים יקבלו מהמל"ל מזונות בכל מקרה, ואילו המל"ל יגבה זאת מהחייבים (האבות) כחוב "רגיל", והכוונה היא ללא מאסרים על 300 ש"ח חוב מזונות. עיין בחוק לעייל, לדעתי הוא די מעניין אם יורחבו הוראותיו. יום טוב

האם אין זה מספיק ששנה שלמה לא משולמים מזונות לילדים?

ומה אמורה לעשות האם? ממה לפרנס את ילדיה לבד? הרי זה באמת המוצא האחרון.... נראה לך שמישהי שחיכתה שנה שלמה עושה זאת בלב קל או כדי לפגוע במישהו?

כל אדם, במדינה מתוקנת רשאי לשימוע לפני שמרשיעים אותו ו/או שולחים אותו

למאסר. הוא יצטרך לנמק בדיון מדוע לא שילם, ובהתאם להחלטת הרשם יוכרע עתידו. לידיעה: אדם לא ישב יותר מפעם אחת על אותה העבירה, היינו על אותו הסכום. יום טוב

התשובה הנכונה

מעצר הוצל"פ אינו כדין מעצר פלילי ומטרתו היא לא ענישה אלה אילוץ הנתבע (האבא) לשלם את חובו לתובע (האימא) וזאת אף בטרם מוצו הליכי הבירור אם אכן קיים בכלל חוב כזה. האימא היא זו שמבקשת ומפעילה אותו ולבקשה הוא יבוטל. אבל בקשה לביטול צו מעצר צריכה להגיע עם נימוק אחרת היא תראה תמוהה. המעצר הוא למעשה הבאה בפני רשם הוצל"פ לצורך דיון ואינו בהכרח מעצר בפועל. הרשם רשאי להחליט על שחרורו של האבא מיד ללא תשלום או בתשלום חלקי, על םי הנסיבות. עצם הקביעה האם יש חוב או איננו היא בידי האישה בלבד, וזאת עד הדיון - בדיון יטען כל צד טענותיו ויביא מסמכים והרשם יחליט. זכותה המלאה של האימא לבטל את חוב המזונות ולהודיע להוצל"פ כי היא סוגרת את התביעה ומרגע זה אין עילת מעצר והאבא משוחרר. אך גם בידי האבא להשתחרר מהמעצר אם ישלם ולו חלק מהחוב שאניו נתון למחלוקת או יגיע להסדר עם הרשם והם מאוד גמישים ונדיבים בנושא (אבל אין תשלומים בחוב מזונות). אם אין בידי האבא לשלם או הוא לא הגיש טענת "פרעתי" הוא עלול להשאר במעצר עד 21 יום, מעצר זה עלול לגרום לו להפסיד את עבודתו ומעבר להתעללות סתם האימא אכן עלולה רק להפסיד. בקיצור, מה השאלה ?

"עצם הקביעה האם יש חוב או איננו היא בידי האישה בלבד" - לא מדוייק. שמעת על

הקרוי:"הגדלה אוטומטית" של החוב מידי חודש? (הכוונה אינה לחוב בגין הצגת קבלות או חשבוניות)?

גיא חשבתי שהשכלתך הנרחבת בנושא דיני גרושין

הינה רחבה יותר. אין דין מאסר לאב שאינו רואה את ילדיו ושומר על קשר תקין שלא נאמר אוהב עימם. לא מצאתי למרות ניסיונותיי הרבים דרך להגיע "לליבו ותבונתו" בכדי שייקיים את ילדיו שלא נאמר רווחתם. ועל כך מגיעה לי ממך תרעומת כזו? מקווה שתיקח את מילותיך חזרה. פקודת מאסר לחייב מזונות אינה כלי ענישה אלא כלי גביה. לידיעתך.

פספסת חלק נכבד!!!!

הוא נכנס לכלא על אי-תשלום מזונות! לא על אי-ביקור הילדים!!! מה קורה איתך???!!!! לא נראה לי שעל בסיס קבוע יש לך בעיה של הבנת הנקרא!\ אתה "בוחר" מתי לשלוף את קלפי ה-"אני לא מבין"? ובכלל, מי אתה שתעביר ביקורת על מה מגעיל לה ומה מגדיל לה? ומה מביש לה? אין בושה ואין כלימה, שני הורים הביאו ילד לעולם - שניהם אחראים כלפיו עד עולם!!! אין מצב לשגת, אי אפשר להחזיר לחנות ולהלין כי "המוצר פגום"!!! אין מצב שרק האם תישא בעול הפרנסה של הילדים ושל עצמה!!!! כך שהבושה והכלימה והגועל חוזרים אלייך עם תגובות שכאלו!!! באמת מאכזב ומביש.

גיא חשבתי שהשכלתך הנרחבת בנושא דיני גרושין

הינה רחבה יותר. אין דין מאסר לאב שאינו רואה את ילדיו ושומר על קשר תקין שלא נאמר אוהב עימם. לא מצאתי למרות ניסיונותיי הרבים דרך להגיע "לליבו ותבונתו" בכדי שייקיים את ילדיו שלא נאמר רווחתם. ועל כך מגיעה לי ממך תרעומת כזו? מקווה שתיקח את מילותיך חזרה. פקודת מאסר לחייב מזונות אינה כלי ענישה אלא כלי גביה. לידיעתך.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר