היי- חדשה פה עוד השבוע דיון ראשון וכנראה ששאלתי שאלות באתר הלא נכון......................

א. מה קורה שם בבית הדין הרבני? ב. הגשתי בקשה לשלום בית א"ע שהמטרה היא גירושין, ג.יש מקום להציג את הדברים בבית הדין? ד. האם באים עם ליווי? של אחות,וכד' ה. אני במתח איום! מה קורה אם פוסקים לנו שלום בית? אין מצב שאני ממשיכה לחיות איתו!

תשובות

1. דיון ראשון ברבנות לצורך "הכרות" עם התביעה. שני הצדדים מציגים את עמדתם, הדיינים מתרשמים ופועלים בהתאם. באם יש צורך בדיון ראיות תוזמנו שוב, אם תגיעו עם הסכם חתום והסכמה להתגרש, יתכן ויזמנו אתכם לדיון נוסף לצורך גט. 2. למה להטל במערכת? למה להגיש בקשה לשלום בית אם אינך מעוניינת בו?? את יורה לעצמך ברגל.... אני מבינה לפתוח תביעה לשלום בית ולחילופין לגרושים, כאשר באמת לא סגורים עדיין על הדרך הנכונה ועל תחושות הבטן ורוצים להבטיח ערכאה מסוימת שתידון.... אבל למה לסבך סתם? האם ישנה סיבה שבחרת לעשות את הדברים באופן הזה?? 3. בבית הדין לרוב עוה"ד ידבר, הדיינים ישאלו אותך ואותו: "מעוניינים להתגרש"? רוצים שלום בית? וכו', אם פתחת תביעה רכושית בוודאי ישאלו גם על זה. בהחלט מדברים ושואלים גם את הצדדים שאלות. 4. אם את חשה צורך לבוא עם ליווי, אז את רשאית. בד"כ בדיון לגט נהוג לבוא עם עד או שניים. אם את לחוצה מהמעמד את רשאית להביא ליווי. 5. אם תהיו מספיק נחרצים בנוגע ל"אין סיכוי לשלום בית", לא יכריחו אתכם לחיות באותה כפיפה... הכל שאלה של כיצד מציגים את התמונה. לכן, אני גם לא מבינה מדוע פתחת תביעה לשלום בית, היות וכאשר ישאלו אותך לפשר הקשר הם עשויים להתרשם מחוסר כנות ותום לב. בהצלחה

זה לא קורה -שם כי

אפשר להתגרש - רק בבית הדין. להגיש בו "בקשה לשלום בית" - וכדברייך- "בכוונה לקבל במקום זה גט" - זה לא בדיוק הדבר שירשים את הרבנים בכנותך, ובאמינותך . לידיעתך - במרבית המרים כשאחד מהצדדים בבנות "מבקש שלום בית" - יש יותר סיכויים ליחייבו אותכם לגור יחד - ויכפו על שניכם "הסכם שלום בית". ואם תתנגדו - הרי שייראו ששניכם "באותה דיעה נגדם" ויימנעו מלתת גט - "עד שיצא עשן כחול מאוזניכן"... שנית - אם את מעוניינת "לשגע את כל האנשים כדי שלא יידעו מה את רוצה באמת" - יתכן שהבעל שלך - ינקוט בדרך של אמירת אמת והבאת נתונים אמיתייםבפניהם, ורבנים - ישתכנעו - גם ממך וגם - ממנו... כן, סיבה במורשת ישראל - לגט , היא עצם אמירת "הוא כבר מאוס עלי ואני נגעלת להסתכל עליו" ואז - סביר שהרבנים ימהרו להשיג ת'גט...אך גם הבעל יכול להביא טענה זו מנגד: " הגברת מאוסה עלי- ואני נגעל מדרך טיפולה בילדים וגישתה אלי"- ואותו כנ"ל , ימהרו להשיג גט, אך למען הבעל... לא תמיד "ההצגה שאני לא יודע מה רצוני" היא אכן מביאה לזכיה בבית משפט. ומכאן לתשובות הנוספות: - א. הגט - קורה רק ב"רבנות". ב. האימא של האישה יכולה "להביא אחות שלה" וגם האשה. אבל הבעל יכול "להביא אחות שלו" ואפילו את"האימא של האחות שלו". ילדות וילדים - לא נהוג להביא לרבנות = זה לא גנון ולא גן-חובה. ג. הרבנים לא תמיד "מבולבלים, אבל לעיתים = "מבלבלים". ד. מה שלא עושה הראש-עושים ברגליים.

הדיון היה היום/אתמול למעשה..........

(לא היה לי מחשב בערך שבוע ולכן לא יכולתי להמשיך בשאלות) לא נתנו לי להציג את דברי כי לטענת הרב "בקשתי שלום בית" והוא ימליץ על שיחות עם יועצת לי ולאיש שאיתי. קשה לי להאמין שהוא יבוא ליעוץ כי שנים שאני מנסה ללכת איתו ליעוץ. אבל הוא מחפש אשמים וכד. אילו ידעתי שההליך הוא כזה לא הייתי מגישה שלום בית! חבל שלא שאלתי קודם אני רק מקווה שהיועצת תראה שאין האיש-איש של שלום!

את לא מיוצגת?

תשובות

1. דיון ראשון ברבנות לצורך "הכרות" עם התביעה. שני הצדדים מציגים את עמדתם, הדיינים מתרשמים ופועלים בהתאם. באם יש צורך בדיון ראיות תוזמנו שוב, אם תגיעו עם הסכם חתום והסכמה להתגרש, יתכן ויזמנו אתכם לדיון נוסף לצורך גט. 2. למה להטל במערכת? למה להגיש בקשה לשלום בית אם אינך מעוניינת בו?? את יורה לעצמך ברגל.... אני מבינה לפתוח תביעה לשלום בית ולחילופין לגרושים, כאשר באמת לא סגורים עדיין על הדרך הנכונה ועל תחושות הבטן ורוצים להבטיח ערכאה מסוימת שתידון.... אבל למה לסבך סתם? האם ישנה סיבה שבחרת לעשות את הדברים באופן הזה?? 3. בבית הדין לרוב עוה"ד ידבר, הדיינים ישאלו אותך ואותו: "מעוניינים להתגרש"? רוצים שלום בית? וכו', אם פתחת תביעה רכושית בוודאי ישאלו גם על זה. בהחלט מדברים ושואלים גם את הצדדים שאלות. 4. אם את חשה צורך לבוא עם ליווי, אז את רשאית. בד"כ בדיון לגט נהוג לבוא עם עד או שניים. אם את לחוצה מהמעמד את רשאית להביא ליווי. 5. אם תהיו מספיק נחרצים בנוגע ל"אין סיכוי לשלום בית", לא יכריחו אתכם לחיות באותה כפיפה... הכל שאלה של כיצד מציגים את התמונה. לכן, אני גם לא מבינה מדוע פתחת תביעה לשלום בית, היות וכאשר ישאלו אותך לפשר הקשר הם עשויים להתרשם מחוסר כנות ותום לב. בהצלחה

נכון אבל תיקון קטן - בבית הדין לרוב הצדדים מדברים ועוה"ד רק משלימים מידע וטוענים

טענות משפטיות על פי ההלכה

הדיון היה היום/אתמול למעשה..........

(לא היה לי מחשב בערך שבוע ולכן לא יכולתי להמשיך בשאלות) לא נתנו לי להציג את דברי כי לטענת הרב "בקשתי שלום בית" והוא ימליץ על שיחות עם יועצת לי ולאיש שאיתי. קשה לי להאמין שהוא יבוא ליעוץ כי שנים שאני מנסה ללכת איתו ליעוץ. אבל הוא מחפש אשמים וכד. אילו ידעתי שההליך הוא כזה לא הייתי מגישה שלום בית! חבל שלא שאלתי קודם אני רק מקווה שהיועצת תראה שאין האיש-איש של שלום!

כמו שאמרתי , תקעת לעצמך תריז בגלגלים

בסה"כ תהיה דחייה של מספר חודשים עד שנה - בקטנה.... האם עו"ד המליץ לך להגיש תביעה לשלום בית, או שזה היה ביוזמתך לפני התיעצות? שבת שלום,

נכון אבל תיקון קטן - בבית הדין לרוב הצדדים מדברים ועוה"ד רק משלימים מידע וטוענים

טענות משפטיות על פי ההלכה

אלינור, אצלנו בקושי דברנו - עוה"ד עשו את כל העבודה

מלבד שאלה פשוטה לבעל: מודה בעובדות? זהו.

כמו שאמרתי , תקעת לעצמך תריז בגלגלים

בסה"כ תהיה דחייה של מספר חודשים עד שנה - בקטנה.... האם עו"ד המליץ לך להגיש תביעה לשלום בית, או שזה היה ביוזמתך לפני התיעצות? שבת שלום,

אין לי עו"ד כרגע קבעו לי פגישה רק בעוד חודש...

לפי מה שאמרו לי דיינים עדיף להגיש בקשה לשלום בית, כשהולכים אח"כ לייעוץ נישואין דרך הרבנות מבינים שבמצבי עדיף גט וזה יינתן יותר מהר מהפרוצדורה הרגילה. רק שיש לי עסק עם חשדן כרוני שחי בסרטים זה כנראה בגלל העיסוק שלו(מערכות אבטחה) הוא פיתאום שומע כל מיני דברים: אישה שנתפסה בוגדת בזכות מע אבטחה שהיתקין וכד בכל אופן אני הולכת להתגרש מ:"גבר גבר!" ואף אחד לא יכול לעבוד עליו......... לכן דיין שמכיר אותו מקרוב המליץ לי ללכת בשיטה הזאת אף על פי שאני מסתייגת ממנה! אבל לפעמים עדיף להלחם ב"אוייב" בתחמושת שלו עצמו אז אני גורמת לו לבלבול לפעמים! והוא דורש תשובות בקשר למה שאני רוצה באמת. פעם הייתי עונה מתוך פחד! היום אני לא "סופרת אותו" ועדיין קשה לי להאמין שהשתחררתי מנטלית מהאיש! בכל אופן אני מקווה שעשיתי את הצעד הנכון! 0מ

היי- חדשה פה עוד השבוע דיון ראשון וכנראה ששאלתי שאלות באתר הלא נכון......................

א. מה קורה שם בבית הדין הרבני? ב. הגשתי בקשה לשלום בית א"ע שהמטרה היא גירושין, ג.יש מקום להציג את הדברים בבית הדין? ד. האם באים עם ליווי? של אחות,וכד' ה. אני במתח איום! מה קורה אם פוסקים לנו שלום בית? אין מצב שאני ממשיכה לחיות איתו!

מה קורה שם?

כדאי שתקראי גם את התשובות. לא מספיק לשאול.

שלום רב, הגענו לבית דין רבני בנתניה, חתמנו על יישוב סכסוך וכתבנו בכתב שיש הסכמה של שנינו לגירושין וכן אין חילוקי דעות ודרישות. נשואים כחודשיים ואין ילדים ואין רכוש. קבענו לנו דיון לחודש הבא (ביקשו להגיע עם עדים,תמונות פספורט,כתובה ואגרה). יכול להיות שכבר בדיון הראשון יגרשו אותנו ?

ודבר שני שרציתי לשאול, האם בדיון אהיה חייבת להגיד למה אנחנו מתגרשים ? או שמספיק שנגיד שלא מסתדרים.

אשמח לתשובה. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר