רישום ילד בבית ספר להורים גרושים

כיצד רושמים ילד להורים גרושים לבית הספר? האם התשובה ששלחו לי ואני מעתיק לכאן נכונה? אין בעיה אני אשלח לך לפני, רק זה יהיה לקראת סוף היום שכן עלי להגיש תגובה דחופה לבית המשפט. באשר לבתי ספר הפרוצדורה היא קצת אחרת, ואף טובה יותר, שכן על ההורה המשמורן (שהילדים מצויים בחזקתו) להציג בעת הרישום את כל המסמכים הרלבנטיים, לרבות הסכם גירושין וכל מסמך משפטי אחר המעיד על היותו הורה משמורן ובנוסף להחתים את ההורה השני על תצהיר, מאומת בחותמת עורך דין, שבו ההורה מסכים שהילד ילמד בבית הספר המסויים שרשם ההורה המשמורן ולכן קל יותר לקבל את נתוניו של ההורה השני. כמובן שבשלב זה בית הספר מקבל את הנתונים של שני ההורים.

פעם ראשונה שאני שומעת דבר כזה

עבדתי 4 שנים מזכירה בחטיבת ביניים ולעולם לא ביקשנו מהורה שיחתום על תצהיר שכזה לקחתי רק פרטים .

אני לא חתמתי על כלום בבית הספר והילדים שלי התקבלו בלי בעיות.

זה שלא חתמת זאת הבעיה

שהאמא יכולה ורושמת את הילדים לגן ללא חתימת האב!!

נכון מאוד .

זה שלא חתמת זאת הבעיה

שהאמא יכולה ורושמת את הילדים לגן ללא חתימת האב!!

איזו בעיה אמורה להיות?

ראשית האם צריכה לרשום את הילדים למקומות שנוחים לה מבחינה גאוגרפית שנית בקשר לסוג הגן או הבי"ס דתי/ חילוני וכו' אפשר להתייעץ ביחד

חשבתי שזה ברור

זה שהאשה רושמת לבית ספר לבד יכול להביא למצב שהיא רושמת לפי החלטתה ללא שיתוף האב בהחלטה. וזה לא מצב טוב.

כל עוד האב אינו מתנגד, זה נתפס כ"הסכמה בשתיקה".

הנוהל המקובל הוא כל עוד האב אינו מתנגד בכתב, זה נתפס כ"הסכמה בשתיקה". אם האב אכן מתנגד, מבקש משרד החינוך החלטה שיפוטית ובנתיים ימשיך הילד ללמוד היכן שלמד עד כה, או במקום שיוחלט בהתחשב ברצון האם, או כפי יוחלט על ידי פקידת סעד לחוק נוער. בהעדר הסכמה זו חובתו של האב להגיש תביעה לבית משפט למשפחה וזה יעביר את המשפחה כולה לטיפול פקידת סעד לסדרי דין, ששוב כנראה רק תסבך ותמשוך זמן. אין למשרד החינוך יכולת טכנית להכריע בסכסוכי הורים, הוא לא צד להם. לדעתי משרד החינוך הוא לא הכתובת לכשל המערכתי בשירותיי הרווחה.

איך האב יתנגד אם

הוא לא ידע בכלל? אני מדבר על מקרים האשה לא התיעצה ודיברה על זה עם האב. אז האבא בכלל לא יודע והאם רושמת ונותנים לה לרשום ואז לך תנסה לשנות או להאבק! וברור שלא תעשה זאת שהלימודים כבר התחילו כי זאת תהיה פגיעה בילדים. ולכן אני אומר כל רישום חיב להיות בחתימת שני ההורים או להגיש אישור של האב שמסכים שהאם תרשום לבית הספר הנידון!!

אני קוראת את מה שכתבת

ונדהמת! ניראה לך הגיוני שכ רישום צריך להיות עם שני הורים? זה יהיה גהינום!!!!!!!!!!!!! אתה יודע כמה זוגות מתגרשים נמצאים בסכסוך? ובנקמנות? אתה יודע איזה כרטיס נקמה זה יהיה עבור אחד מהם?, בין אם זה גבר ובין אם זה אישה!\ כל רישום יהפוך לגיהנום ולסחטנות ולמריבה שתשפיעה אך ורק על הילדים!!!! למה כל דבר צריך להיות בכח? תן לאישתך קצת קרדיט! אני בטוחה שהיא אוהבת את ילדיה ורוצה עבורם את הטוב ביותר! ומה אם לא תהיה הסכמה? מה אז? אין בית ספר? אין גן? יושבים בבית? אתה יודע למה זה יגרום? תסתכל עכשיו על אנשים בתהליכים איזה מניפולציות הם עושים אחד לשני אז מה יהיה אם יהיה להם קלף כזה? לא כולם כאלו מתחשבים ומבינים! יש גם הורים במרחקים ובמדינות שונות וכאלו שבכלל נעלמו, מה אז? לרוץ לבתי משפט? לחקות לתאריך דיון פנוי? ומה אם תתפספס הרשמה? אתם כבר הגזמתם!!!!!!!!!!! עם כל הכבוד להורות שווה יש כבר דברים שפוגעים בילד עצמו ולא צריך לשכוח את זה!

ברשותכם אנסה לעשות קצת סדר בעימותון הזה....

בתור אבא גרוש שמכיר היטב איך הדברים עובדים הן מבחינת המערכת והן מבחינת ההורים עצמם.... אכן אין מקום לערב את משרד החינוך בעימותי ההורים, ועדיף לכולם שהאחריות על רישום הילד למוסד חינוכי תהיה על אחד ההורים בלבד ודי בהסכמה בשתיקה של ההורה השני - חובה שרק כך יהיה. אבל... זכותו של ההורה השני להתנגד מאחר ובמקרים רבים יש השלכות מרחיקות לכת בין בחירת המוסד החינוכי לבין על הקשר עם ההורה השני... וכאן צריך לחייב את הרשויות המתאימות ליידע את שני ההורים בדבר רישומו של הילד למוסד החינוכי, כמו כל פעולה אחרת הקשורה לילד. - גיא, התחלת יוזמה ברוכה בנושא, אני מחזק את ידך ואשמח לסייע כפי יכולתי! אם הנושא מספיק מהותי עבור האב, עליו להגיש תביעה לבית משפט למשפחה. וכאן נכנסת בעיית תפקוד כל מערכת המשפט והרווחה, אבל זה כבר נושא לדיון אחר.....

מאז הגירושים גרתי 3 שנים עם ילדיי בעיר אחרת והגרוש נותר בעיר מגורינו כשהתחתנו. נכון לעכשיו עברנו י כבר לפני שנה לעיר נוספת והילדים המשיכו ללמוד בעיר מגורינו ועכשיו אני רוצה להעביר את הילדים לעיר מגורנו הנוכחית מזה שנה והגרוש לא מסכים! מה עושים??!??

מבקשים היתר מתאים מביהמש לענייני משפחה

באמת השאלה הזאת בוגעת בי בני עולה בשנה הבאה לכיתה אלף הגרוש טוען שעם אני לא שמה אותו בבית ספר שהוא רוצה אז לא ישתתף בהוצאות שכר הלימוד

בית ספר שבכלל לא נימצא באיזור מגורי מה עליה לעשות

לפנות ליעץ אישי אצל עו"ד

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר