פניה לשופט

שלום אני בהליכים מתמשכים,הדיון ניקבע רק לעוד כמה חודשים,ביקשתי מהעו"ד שלי שיבקש להקדים,כי נגרמים לי נזקים כלכליים ,הוא אומר שלא ניתן, האם אני יכולה לפנות ישירות לשופט בכתב ולהסביר את המצב? שאלה נוספת-האם אני יכולה להפסיק את עבודתו של העו"ד שלי?אני כל הזמן "רודפת אחריו" שיזיז דברים,והוא כלל לא מתיחס לתיק שלי ברצינות,ויש לי תחושה שאני הולכת להפסיד בגלל זה, במקרה כזה אני אמורה לשלם לו את היתרה ?.(חתמתי איתו על חוזה) נא תשובתכם תודה

אין מונח כזה "פניה לשופט" עורך הדין שלך אמור לפנות בשמך ולהגיש בדרך

המקובלת כל בקשה או תביעה שלך לבית המשפט. המזכירות מביאה את הבקשות והתביעות ואת שאר כתבי הטענות לשופט. בדרך כלל ניתן להקדים דיון אם יש סיבה מוצדקת. באשר לשאלתך בעניין עורך הדין שלך - הינך רשאית להפסיק היצוג בכל שלב ושלב על פי בחירתך. בעניין שכר הטרחה שלו - איני יכולה לענות. הכל תלוי בסיכום ביניכם, ועל פי האמור בהסכם שכר הטרחה שנחתם ביניכם. בברכה, עו"ד אלינור ליבוביץ

אפשר להגיש "הודעה" לשופט בכל עת....

אפשר בכל רגע להגיש הודעה לבית משפט בתנאי שאין בהודעה משום בקשה כלשהי...כי אז יש לשלם אגרה. המזכירות תקבל את ההודעה בשלושה העתקים ותעביר אותה לשופט בו ביום. השופט יכול להתייחס להודעה ולתת החלטה בגינה ויכול גם להתעלם ממנה. לעומת זאת יש מושג הנקרא בש"א - זוהי בקשה לשופט, יש עליה אגרה והיא מוקלדת למחשב מיד עם הגשתה, על בש"א השופט מחוייב להגיב ויש מעקב ממוחשב על ההחלטות הניתנות, בתנאי שהמזכירות מקפידה על הנהלים...לרוב ההחלטה ניתנת תוך 24 שעות. החלטה בעיקבות בש"א נכנסת למערכת המחשה המרכזית וניתו לקבל אותה טלפונית מהמוקד הראשי בירושליים... לשם כך צריך את מספר הבש"א ומספר ת.ז. מותר ללקוח לפטר את עורך דינו בכל רגע נתון על ידי הודעה פשוטה לבית המשפט. זכותו של כל אדם לייצג את עצמו...

תגובה לעו"ד אלינור ליבוביץ

שלום תודה על תגובתך, אני חתמתי איתו על חוזה "גלובלי" עד תום ההליכים,אבל הוא מזלזל בי מאוד,משקר לי ואיבדתי אמון בו לחלוטין,הוא במפורש לא שומר על האינטרסים שלי,וגורם לי להפסדים,בגלל שהוא לא מבצע מהלכים כנידרש,אני כל הזמן מתייעצת בפורומים ואומרת לו מה לעשות,כשכעסתי על החוסר התיחסות ענה כי הוא לחוץ ואני לא הלקוחה היחידה שלו("בעל המאה הוא בעל הדיעה")אני מבינה שאת עו"ד וקשה לך לענות על כך,אבל אני מרגישה שאני מנהלת "מלחמה כפולה" אני ממש על סף יאוש,הוא הבטיח הרים וגבעות,והיום אפילו לביה"ד הוא אומר לי ללכת לבד משלמים עבור עשיה לא?

אפשר להגיש "הודעה" לשופט בכל עת....

אפשר בכל רגע להגיש הודעה לבית משפט בתנאי שאין בהודעה משום בקשה כלשהי...כי אז יש לשלם אגרה. המזכירות תקבל את ההודעה בשלושה העתקים ותעביר אותה לשופט בו ביום. השופט יכול להתייחס להודעה ולתת החלטה בגינה ויכול גם להתעלם ממנה. לעומת זאת יש מושג הנקרא בש"א - זוהי בקשה לשופט, יש עליה אגרה והיא מוקלדת למחשב מיד עם הגשתה, על בש"א השופט מחוייב להגיב ויש מעקב ממוחשב על ההחלטות הניתנות, בתנאי שהמזכירות מקפידה על הנהלים...לרוב ההחלטה ניתנת תוך 24 שעות. החלטה בעיקבות בש"א נכנסת למערכת המחשה המרכזית וניתו לקבל אותה טלפונית מהמוקד הראשי בירושליים... לשם כך צריך את מספר הבש"א ומספר ת.ז. מותר ללקוח לפטר את עורך דינו בכל רגע נתון על ידי הודעה פשוטה לבית המשפט. זכותו של כל אדם לייצג את עצמו...

מה זה בש"א ?

שלום אני רציתי לפנות לשופטת מאחר ולי ניראה כי העו"ד משקר לי ובכלל לא פנה אליה,ביקשתי ממנו לאור הנסיבות להקדים את הדיון ועוד,הוא טוען שסירבו,אך משום מה אני לא רואה שום פניה כזו מצידו בתיק,כמו עוד הרבה שקרים ששיקר לי איך אפשר לתת לאדם כזה לייצג אותך?אמרתי לו שאני רוצה לפנות לשופט,אך הוא אמר לי חבל על הזמן הוא לא יתיחס אלייך תודה

תגובה לעו"ד אלינור ליבוביץ

שלום תודה על תגובתך, אני חתמתי איתו על חוזה "גלובלי" עד תום ההליכים,אבל הוא מזלזל בי מאוד,משקר לי ואיבדתי אמון בו לחלוטין,הוא במפורש לא שומר על האינטרסים שלי,וגורם לי להפסדים,בגלל שהוא לא מבצע מהלכים כנידרש,אני כל הזמן מתייעצת בפורומים ואומרת לו מה לעשות,כשכעסתי על החוסר התיחסות ענה כי הוא לחוץ ואני לא הלקוחה היחידה שלו("בעל המאה הוא בעל הדיעה")אני מבינה שאת עו"ד וקשה לך לענות על כך,אבל אני מרגישה שאני מנהלת "מלחמה כפולה" אני ממש על סף יאוש,הוא הבטיח הרים וגבעות,והיום אפילו לביה"ד הוא אומר לי ללכת לבד משלמים עבור עשיה לא?

הכל לפי הנסיבות. נסי לעשות עמו שיחה ברוח חיובית. הביני מדוע לבית הדין את

צריכה ללכת לבד ולא איתו (את אומרת שהמחיר גלובלי וכולל הכל) נסי להיות עניינית ולא להטיח בו אשמות וליצור אנטגוניזם. כדאי שצורת העבודה שלכם תהיה עם שיתוף פעולה ולא רצוי שתרגישי שגם בו (נוסף לכל השאר) את צריכה להילחם. הבהירי לו בצורה יפה ומנומסת מה את מרגישה, ואני מקווה שהרגשתך והשירות ישתפרו. בכל מקרה את זכאית לפגישה עמו כדי להבהיר את המצב עבור שניכם. רק בלית ברירה עברי למישהו אחר. נסי שלא לעשות זאת מהסיבה הפשוטה שמדובר בתשלום כפול או כמעט כפול שמן הסתם יהיה כבד עליך בהצלחה

מה זה בש"א ?

שלום אני רציתי לפנות לשופטת מאחר ולי ניראה כי העו"ד משקר לי ובכלל לא פנה אליה,ביקשתי ממנו לאור הנסיבות להקדים את הדיון ועוד,הוא טוען שסירבו,אך משום מה אני לא רואה שום פניה כזו מצידו בתיק,כמו עוד הרבה שקרים ששיקר לי איך אפשר לתת לאדם כזה לייצג אותך?אמרתי לו שאני רוצה לפנות לשופט,אך הוא אמר לי חבל על הזמן הוא לא יתיחס אלייך תודה

בקשה אזרחית שונה - או משהו כזה....

יש תביעה - פתיחת תיק בהליך עיקרי, אגרה 470 ש"ח בערך יש בקשה (בש"א) - אגרה - 270 ש"ח בערך והיא בקשה בתיק פתוח. ויש הודעה שהיא בחינם. הודעות לא מוקלדות למחשב וההתייחסות אליהן היא לשיקול דעתו של השופט. הפסקת יצוג עוג היא הודעה - החלטה ניתנת בו ביום. מיד עם הגשת ההודעה במזכירות, את יכולה להגיש חומר לתיק במקום העו"ד.

נכון חוץ מסכומי האגרות. מזונות 258, משמורת 461, בשא 258, רכוש ופרוק שתוף 2457

ויש כמובן עוד אולם אלו הן העיקריות כפי שנאמר בדרך כלל שופט לא יתייחס להודעה מטעם אזרחי ובמיוחד אם הוא מיוצג.

מה זה בש"א ?

נכון .השופט לא מתייחס לאזרחים אלא רק לפניה של עורכי דין . אין מונח כזה "לכתבו לשופט"

כל בקשה מגדת בדרך של בש"א - בקשות שונות אזרחי. בשא מחליפה את מה שהיה פעם - בקשה בדרך המרצה עצתי לך - פגשי את עורך דינך ועשי עמו שיחת הבהרה. יותר טוב מאשר לשמור דברים בבטן ולהסתובב לא מרוצה כל הזמן בברכה

השופט מתייחס לתוכן ללא קשר אם הוגשה על ידי עורך דין או אזרח פשוט.

השופט מתייחס לתוכן ההודעה, בש"א, תביעה ללא שום קשר אם הוגשה על ידי עורך דין או אזרח פשוט. אם התביעה הינה קנטרנית, קטנונית, מבולבלת היא לא תזכה להתייחסות רצינית גם אם תוגש על ידי עורך דין ... לעומת זאת, אם התביעה,בקשה או הודעה מנוסחות בצורה ברורה ובהירה ויש בהן גם בקשה סבירה השופט יתיחס אליה בשיא הרצינות גם אם הלקוח אינו מיוצג. מה שאי אפשר לעשות זה כפילות... מרגע שמונה עורך דין בתיק, הוא זה שאמור לייצג את הלקוח בפני בית המשפט. ללקוח הזכות המלאה לעיין בתיק בכל רגע. אבל הוא לא יכול לפעול במקביל לעורך דינו. מה שכן אפשר לעשות זה להגביל את העורך הדין לתיק מסויים, אבל לא מצאתי עורך דין שיהא מוכן לעבוד ככה. עצתי, לפני שמפטרים את העורך דין ועוברים ליצוג עצמי, יש ללבן עימו בארבע עיניים את המחלוקות ולדרוש ממנו הסברים לדרכי עבודתו. ייתכן ויש סיבה שהיא דווקא לטובת הלקוח מדוע הוא פועל כפי שהוא פועל.

פניה לשופט

שלום אני בהליכים מתמשכים,הדיון ניקבע רק לעוד כמה חודשים,ביקשתי מהעו"ד שלי שיבקש להקדים,כי נגרמים לי נזקים כלכליים ,הוא אומר שלא ניתן, האם אני יכולה לפנות ישירות לשופט בכתב ולהסביר את המצב? שאלה נוספת-האם אני יכולה להפסיק את עבודתו של העו"ד שלי?אני כל הזמן "רודפת אחריו" שיזיז דברים,והוא כלל לא מתיחס לתיק שלי ברצינות,ויש לי תחושה שאני הולכת להפסיד בגלל זה, במקרה כזה אני אמורה לשלם לו את היתרה ?.(חתמתי איתו על חוזה) נא תשובתכם תודה

הכל אפשרי

את יכולה לפנות לבית המשפט בכל עת את לא צריכה את אישורו של איש גם לא את אישורו של עורך דינך את יכולה לפנות בבקשה להקדים דיון אני לא פעם פניתי הן לבית משפט והן להוצל"פ אני גם מציע לך לעשות זאת באמצעות פקס וזה עובד מצויין אולי לעורכי הדין כאן זה נשמע מוזר אך גם אם מוזר זה עובד ועובד יפה מניסיון בקשות מתקבלות וגם נענות ללא צורך באגרה או בעו"ד
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר