שאלה לגבי התחלת תהליך גירושין

אני נשוי כ4 שנים ויש לי שני ילדים קטנים. לי ולאשתי דירה. במידה ואני מתגרש, אילו חובות כספיים מוטלים עליי? האם עליי לשלם מזונות רק לילדיי או רק לאשתי? אשתי הפסיקה לעבוד בימים אלו. אנחנו מעוניינים לבצע את הפרידה דרך מגשר שהוא עו"ד.נשמח לקבל המלצות. האם במקביל לנסיוננו להגיע להסכם ממון תוך כדי גישור, עלי להגיש כבר מעתה תביעה בבימ"ש לענייני משפחה או בביה"ד הרבני. האם זה משנה מי מגיש תביעה ראשון ובאיזה בית משפט. בתודה מראש, אבירם

גישור או תביעות???

אכן הליך הגישור עדיף ללא כל ספק שכן הוא נוח יותר זול יותר ואף יש סיכוי שישמרו יחסים טובים בהליך כזה. יחד עם זאת אי אפשר להמליץ עליו באופן מלא מאחר ובמדינה שלנו ישנן שתי ערכאות מקבילות ויש מרוץ סמכויות. לעיתים התיק מוכרע על ידי מי שעשה את מהלך הפתיחה משמע על ידי מי שהגיש ראשון את תביעתו. בנסיבות אלו אמליץ לך כדלקמן: א.פנה לפגישת יעוץ אצל עו"ד מומחים בתחום המשפחה. ב.בדוק עמם האם יש משמעות למרוץ הסמכויות במקרה שלך. ג.הגש תביעת בטחון כלומר ליתר בטחון הגש את תביעתך, ובמקביל בלי כל קשר פנה לגישור. היתרון של הליך כזה הוא ששמרת על זכויותיך בכל מקרה ואולם אם הגישור יעלה יפה - הדבר עדיף אם הוא יתפוצץ הרי שלכל היותר הגשת תביעה מיותרת ולא קרה דבר עמה........ כך אתה גם פתוח לגישור ופותח ערוץ לכך ומנגד גם שומר על זכויותיך. לשאר שאלותיך: מזונות משלמים לילדים לאחר הגירושין ולא לאשה על פי הדין העברי ואולם ישנם מקרים שבהסכם משולמים מזונות גם לאשה - זה אך ורק ובהסכם ומרצון חופשי אך לא על פי חיוב שבדין. חובות הינם בדרך כלל משותפים בהצלחה עו"ד אלינור ליבוביץ מנהלת משותפת של הפורום

תודה רבה ועוד קצת שאלות

שמעתי שאם אשתי נחשבת כמורדת אז עדיף לפנות לבית הדין הרבני כי אז היא לא מקבלת את הכתובה שלה. מה הכוונה בדיוק לאישה מורדת וכיצד ניתן להוכיח זאת? איזה סכום אני צריך לשלם לאשתי כשאנו מתגרשים? אם אין מזונות אז איזה תשלומים יש? אני צריך לשלם את הכתובה? בתודה מראש.

ערב טוב,

לפני כמה שבועות עברנו תהליך של גישור משפחתי, בהתחלה כמו רובכם לא התלהבתי מהרעיון אך ככל שהזמן עבר והמשכנו בתהליך הבנתי את החשיבות שלו ואת העובדה שהוא עזר לנו מאוד כמשפחה. אשמח להמליץ על התהליך בחום, לעוד פרטים ניתן להיכנס לקישור: תהליכי גישור.

ערב טוב,

לפני כמה שבועות עברנו תהליך של גישור משפחתי, בהתחלה כמו רובכם לא התלהבתי מהרעיון אך ככל שהזמן עבר והמשכנו בתהליך הבנתי את החשיבות שלו ואת העובדה שהוא עזר לנו מאוד כמשפחה. אשמח להמליץ על התהליך בחום, לעוד פרטים ניתן להיכנס לקישור: תהליכי גישור.

שלום אבירם. בכל אחד מהתהלכים שאתה עובר, הייתי ממליצה לך לפני הכל, שתיעזר בשרותיו של עורך דין משפחה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר