אפוטרופסות

אבקש לדעת מה קורה במצב שבו שופט ממליץ כי האם תגיש בקשה אפוטרופסות על ילדה משום שהאב ניתק מגע, דהיינו מה הוא התהליך מרגע הגשת בקשה שכזו לבית משפט לעניני משפחה ?

אפוטרופסות- עו"ד אלינור ליבוביץ

השאלה לא ממש ברורה לי. האם הינה אפוטרופוס טבעי על ילדיה (כמובן ביחד עם האב) בלא כל קשר להליך משפטי. זהו מצב קיים ואין צרך בהתערכות שופט לצורך כך. זהו עניין אוטומטי. על כן השאלה לא ברורה לי. האם כוונתך לביטול אבהות???????????או שמא כוונתך לטיפול ב סדרי הראייה של האב אשר ניתק כל קשר והדבר כמובן הוא לרעת הילד, אשר זקוק לשני ההורים??????? אנא פרט והסבר ואשמח לענות לך בהרחבה

אפוטרופסות - הבהרות

במהלך דיון בבית הדין לעניני משפחה הציעה השופטת כי מכיוון שאין קשר בין האב לקטין, שעלי האם להגיש בקשה מסודרת על מנת שתסדיר את ענין אפוטרופסות שלי בלבד על הקטין על מנת למנהל את כל עניניו. רציתי לדעת מה קורה לאחר שאני מגישה בקשה שכזו לבית הדין לעניני משפחה. מי מטפל בענין זה ? האם עלי להפגש עם גורמים נוספים בנושא ? מה התהליך.

בית המשפט מוסמך להעניק לה אפוטרופסות מלאה

על הילדה. אין זה שולל מזונות או הסדרי ראיה. המטרה היא שהאם תוכל לקבל כל החלטה בלי צורך בהסכמת האב. כגון בעניני בריאות חינוך רווחה וחינוך ההליך הנו הליך פשוט

לגבי תהליך הבקשה עצמו - זה התהליך בקווים כלליים:

"בדרך כלל הגשת הבקשה מבוצעת על ידי מי מטעמו של הנזקק לאפוטרופסות או על ידי האפוטרופוס המיועד, או על ידי היועץ המשפטי לממשלה. על הבקשה לכלול טופס בקשה מפורט ומנומק, תצהיר שאושר על ידי מזכירות בית המשפט ועליו בולי הכנסה בשווי 48 ש"ח, חוות דעת רפואית המצביעה על אי כשירות כאשר מדובר במבקש שאינו קטין, כתב הסכמה מבני המשפחה מדרגה ראשונה שאינם מיועדים לאפוטרופסות על המבקש, ואגרה על סך 547 ש"ח"
מתוך המאמר הבא.

לגבי הנסיבות הספציפיות, ממליצה להתייעץ עם עורכי דין. לא חסרים כאלה בגוגל..

בהצלחונת

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר