19.07.04 | 22:40
החזר נסיעות לפי קילומטרז' ברכב פרטי
שלום רב, ברצוני לציין כי הפורום מאוד יעיל וכי מצאתי בו תשובות לרוב שאלותי. שאלתי שנותרה ללא מענה היא כזו: אני סטודנטית ומועסקת במשרה חלקית מזה 11 חודשים, ומגיעה לעבודה ברכבי הפרטי. המעסיקה שלי סיכמה איתי בעל פה בתחילת תקופת ההעסקה כי אקבל תשלום דמי נסיעות על פי עלות כרטיס נסיעה "חופשי חודשי" באוטובוס. במהלך החודשיים הראשונים לעבודתי הגעתי בכל יום בשבוע לעבודה למשך 4 שעות ביום. לאחר חודשיים, המשמרות השתנו לשתי משמרות של 7 שעות ואחת של 4 בשבוע. אז טענה המעסיקה שלי כי לא תשלם לי את דמי הנסיעה כפי שסיכמנו כי "גילתה כי זכותה לשלם לי לפי קילומטרז' " אם סך התשלום באופן זה יוצא קטן יותר. כעבור שבעה חודשים שבהם לא שולמו לי דמי נסיעה כיוון שהנושא היה אצלה "בבירור", חזרה אלי עם התשובה כי תעריף נסיעה לק"מ הוא 90 אגורות, וכי תשלם לי 1 ש"ח לק"מ. כיוון שאני גרה במרחק כ 3 ק"מ ממקום העבודה, החלה לשלם לי 3 ש"ח לנסיעה, ואף קיזזה רטרואקטיבית את סכום דמי הנסיעה ששולם לי עד אז בתואנה כי שולם לי סכום גדול מדי. בתלוש השכר האחרון שלי שינתה את סעיף "נסיעות" ל "אחזקת רכב". שאלתי כזו - האם היא יכולה לשלם לי רק בעבור קילומטרים בסעיף אחזקת רכב? היכן ניתן למצוא תעריפים להחזר דמי נסיעה ע"פ קילומטרז'? האם מותר לה לקזז מתשלום קודם בגין נסיעות? בתודה מראש, עוגית
10.09.07 | 15:22

אחזקת רכב ותלום נסיעות

שלום בתלוש המשכורת שלי אני מרוויח 5000 ברוטו שקל מתוכם מוגדר בתלוש המשכורת שכר 4000 ש"ח ו1000 אחזקת רכב ולא מקבל נסיעות בכלל כך שבסופו של דבר אני מקבל 4700 ש"ח נטו ויוצא שאחזקת הרכב שלי יוצאת אולי בקושי 700 שקל ומה שרציתי לדעת הכי חשוב אם לפי החוק אם אני אמור לקבל דמי נסיעות תודה מראש
11.09.07 | 06:59

אני לא יודעת איפה המעבידה שלך ביררה את העניין, כי הפירוש שלה מסלף את האמור בחוק

ראשית יש חישוב לפי קילומטרז' וזה בתנאי כי כך היה הסיכום ביניכם. ברמת העקרון ועפ"י הצו שמסדיר את עניין הוצאות הנסיעה לעבודה ובחזרה נקבע כי על המעביד לשלם כרטיס אוטובוס יומי או עלות של חודשי-חודשי (מלא ולא חלקי למס' ימים), לפי הנמוך מביניהם לא נקבע כי סופרים את הק"מ שבין מקום המגורים למקום העבודה של העובד בכל מקרה אני מציעה כי תפני את המעבידה שלך לאתר של חשב שהם ה"תנ"כ, העניין זה, שם נקבע כי המינימום הוא 2.75 ש"ח לק"מ לרכב בעל 1100 סמ"ק, והרי את נוסעת 3 ק"מ לכל כיוון הנה קישור http://heshev.co.il/article_rechev.htm נ.ב: תודה על הקומפלימנט חיה לזר נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה