19.01.03 | 09:03
עבודה בתקופת הודעה מראש
קיבלתי הודעת פיטורין (שלא נעשו בתום לב - אבל זה סיפור אחר) 30 יום מראש, לפי החוזה. האם אני חייבת לעבוד בתקופה הנ"ל? אם במידה ואני עובדת על פרוייקטים - והפרוייקט עליו עבדתי נגמר בעוד מספר ימים, האם אני חייבת להמשיך לבוא לעבודה עד תום תקופת ההודעה מראש גם אם אין לי מה לעשות שם? אני זקוקה למשכורת האחרונה, אבל לא נראה לי הגיוני שאני אמורה לבוא למקום עבודה אם אין לי שם עבודה ופשוט לשבת 8-9 שעות בלי מעש. האם מותר לי להודיע למעביד כי במידה ולא ימצא לי עבודה, אזי אני נשארת בבית? אם המעביד אמר לי לא לעבוד למחרת הפיטורים (לקחת יום חופש) - האם יום זה צריך לרדת לי ממכסת ימי חופש? שאלה נוספת - אם עבדתי בתחילה דרך חברת כ"א (4 חודשים) אצל אותו מעביד, ולאחר מכן הוא המשיך את העסקתי עוד כ 7 חודשים (עד פיטוריי) באותה עבודה בדיוק - האם ניתן לצרף את החודשים הראשונים שעבדתי דרך חברת כ"א ולדרוש פיצויי פיטורין כאילו עבדתי שנה או קרוב לשנה אצל אותו מעסיק - שהרי לאורך כל השנה ביצעתי את אותה עבודה, באותו מקום עבודה, ולמעשה אותו מעביד נשא בעלות שכרי (בתחילה על ידי העברה למתווך - חברת כ"א, ולאחר מכן על ידי תשלום ישירות לחשבוני)
19.01.03 | 12:08

עבודה בתקופת ההודעה המוקדמת

אם מעסיקך דורש זאת עלייך לבוא לעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת. תקופה זו נועדה לתת לשני הצדדים עבודה חדשה עבורך ומחיף במקומך למעביד. אך אין זה אומר לתת לעובד שכר בלי עבודה .יש מצב כזה שמעסיק מפטר על אתר אבל הוא חייב התלשום השכר בעבור ההודעה המוקדמת וזוהי בחירתו שלו. לעובד במקרה זה אין זכות בחירה. אם אותו יום שהמעביד אמר לך להשאר בבית נופל בתקופת ההודעה המוקדמתת אזי אותו יום לא נחשב יום חופש כי אין חפיפה בין הזכות להודעה מוקדמת ולחופש. לגבי שאלתך האחרונה הרי שבהחלט תקופת העבודה אצל אותו מעסיק גם אם נעשתה דרך חברת כ"א נחשבת לתקופת הוותק שלך בעסודה אצל אותו מעסיקוזאת על פי חוק קבלני כ"א סעיף 12אסעיף קטן ד. מקווה שעניתי לך בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר