רכב בזמן הודעה מוקדמת

שלום.

פוטרתי מעבודתי לאחר יותר משנה. בחוזה האישי שלי יש סעיף שהודעה מוקדמת (לאחר שנה) תהיה בת חודשיים.

כשהחברה הודיעה לי שאני מפוטר, הוסבר לי שבמהלך חודש ההתראה המוקדמת אין לי צורך להגיע בחברה, וכן שאוכל להחזיק ברכב השייך לעבודה.

אציין כי אני מנהל זוטר במחלקת המכירות בחברה, והרכב לא שימש לצרכים כגון הובלת סחורה או הסעות, אלא לצרכי הגעה לעבודה (ולפגישות עם לקוחות) וכמובן לכל הצרכים האישיים שלי. (השימוש בו לצרכים האישיים לא מוגבל ולא מבוקר).

קצת לפני סיום חודש ההתראה המוקדמת שלחתי להם צילום של העמודים בחוזה האישי שלי, בהם מופיע שההודעה המוקדמת תהיה בת חודשיים. לאחר כמה ימים חזרו אליי ואמרו שאני צודק.

לאחר עוד כמה ימים הודיעו לי כי עליי להחזיר את רכב החברה בסוף חודש זה (31/5) עקב סיבות של מיסוי... (לענ'ד זהו תירוץ מטופש, שכן אני מקבל משכורת עד 11/6!)

בפורום דיני העבודה פה כתבו (בקישור http://forums.walla.co.il/viewtopic.php?f=2771&t=11495237)

"א. נראה כי עשית שיעורי בית ואתה יודע את ההבדל בין רכב שהועבד לצורכי עבודה לעומת רכב שהוא חלק מתנאי השכר, שאז יש לך זכות לדרוש להמשיך ולהחזיק ברכב במשך תק' ההודעה המוקדמת "

שאלתי היא:

כיוון שהרכב של החברה הוא חלק מתנאי השכר שלי (אגב, לרבות פלאפון, שאותו לא נדרשתי להחזיר, ולהבדיל מהמחשב הנישא, אותו נתבקשתי להחזיר ביום הפיטורין) האם אני זכאי להחזיק בו עד ליום סיום ההודעה המוקדמת שלי? (דהיינו 11/6 ולא 31/5)

אם כן - האם יש סעיף בחוק שאותו אני יכול לצטט למעסיק שלי כדי 'להוכיח' את צדקת טענתי? (או נוסח משפטי אחר שאני יכול להביא ושיתקבל ללא עוררין, ע'פ החוק)

תודה רבה רבה על כל העזרה שלכם כאן!!!!

מפוטר אופטימי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה