שעות חג חלקיות

שלום

אני עובדת משמרות. בערב חג וגם ביום החג עצמו אני אמורה לעבוד משמרות ערב משעה 14:00 עד 22:00. הבוס אומר שכדי לקבל ממנו את יום החג אני אצטרך לעבוד בערב החג משעה 14:00 עד 18:00 (ואז ללכת הביתה) ורק כך אקבל ממנו את שאר שעות המשמרת הזו (עד 22:00) על חשבונו כחג. בנוסף, הוא אומר שעלי להגיע במוצא החג בשעה 19:00 עד 22:00 כדי לקבל ממנו, מבלי שעבדתי, את שעות החג משעה 14:00 עד 19:00. האם זה נכון? האם באמת עלי להגיע למשמרת במוצאי החג בשעה 19:00 כדי לקבל את שאר השעות (14-19) על חשבונו? אם אני בחוק זכאית לקבל "מתנה" את שעות החג מבלי שהגעתי לעבודה, למה שלא אקבל את החלק היחסי של המשמרת שנופלת בחג מבלי פיזית להגיע בצאת החג? האם המעסיק צודק? אני אדגיש, אני לא אעבוד בשעות של החג עצמו ולכן לא מדובר בנושא של 150%. אני פשוט לא חושבת שהוא יכול לחייב אותי להגיע במוצאי החג כדי לעבוד 3 שעות רק כדי שאוכל לקבל את החלק היחסי של המשמרת, שהן 5 שעות של חג שאני זכאית להן על פי חוק.

שלום רב.

אני לא יודעת אם את מועסקת מעל 3 חודשים שאותו מקום עבודה, שזה כאמור תנאי לקבלת דמי חג, או לא.

בכל מקרה שבו את זכאית לקבל דמי חג, שהרי שהחוק קובע כי יהיה עליך לעבוד יום לפני ויום אחרי החג. כלומר "ערב חג" ויום לאחר החג. אין הגדרה כמה שעות עבודה יש לעבוד באותם ימים אלא הגדרה כללית. יחד עם זאת במקרה של עובד במשמרות הבינה הפסיקה כי מי שקובע את המשמרות הוא המעסיק ולכן יתכן שעובד כלשהו לא יעבוד לפני ואחרי החג, בגלל שמהעסיק לא נתן לו משמרת, ולמרות זאת אין לפגוע בזכותו לקבל "תשלום בגין החג".

 

משכך יש לבחון מה בדיוק נדרש ממך לעומת יתר העובדים, והאם המעסיק יכול היה לדרוש זאת ממך או שמא היית זכאית לקבל דמי חג בכל מקרה.

 

בהצלחה

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור


פלאוט 10, פארק המדע, רחובות


טל' 08-9453604, פקס 08-9453605


תחומי עיסוק:


דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |


http://hayalaw.com/


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו


 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר