19.02.12 | 23:46
פיטורים- שנה פחות שבועיים
שלום, אני עובד בחברה 12 חודשים פחות שבועיים. בחברה נאמר שהחברה בגרעון - לכן מורידים לי בשכר בסיס ובאחוזים. כיוון שלא השתלם לי להישאר - אמרתי שאני עוזב. קיבלתי מהם מכתב "סיום העסקה". לשאלתי האם מגיעים לי פיצויים נאמר לי חד משמעית - שאני לא זכאי לפיצוים וזאת כי אני לא עובד שנה בחברה. האם זה נכון??? האם לא מגיע לי פיצויים ודמי הבראה? בנוסף,ביטוח מנהלים שילמו לי רק 3 חודשים אחרונים - האם זה חוקי? תודה רבה!
20.02.12 | 22:03

לאור הרעת תנאים יש חובה על המעביד לשלם לך פיצויים

יש פסיקה שגם עובד שעבד 10 חודשים ופוטר זכאי לפיצויים ולכן יש להוציא מכתב למעביד על דרישתך לקבלת תשלום פיצויים וכל הזכיות שלך אם הופרשו לקרן הפנסיה כמו כן יש חובה למעביד להשלים את החסר בקרן הפנסיה אם העשה עבורך הפרשות לפי פנסית חובה למד מה זכויותך ראה קובץ
יכיות למפוטר
(127 KiB) עדיין לא הורד
03.03.12 | 18:07

התפטרות שבועיים לפני מלואת שנה לעובדת העובד - האם יהיה זכאי לפיצויי פיטורים ודמי הבראה ?

א. אם היית מפוטר שבועיים לפני מלואת שנה לעבודתך ניתן היה לומר כי חזקה על המעביד כי הוא פיטר אותך כדי להימנע מפיצויי פיטורים לעומת זאת, במקרה שציינת המעביד לא פיטר אותך אלא אתה התפטרת ולכן חזקה זו עפ"י חוק פיצויי פיטורים לא קיימת ב. צריכים לבדוק מהי תקופת עבודתך והאם בכלל ניתן יהיה להוכיח הרעה מוחשית בתנאים. התפטרות בטענה של הרעה מוחשית בתנאים מחייבת פנייה למעביד, להתריע בו ולתת לו הזדמנות לתקן את טעותו ורק אז להתפטר. על פניו לא ציינת שפעלת כך ולכן אתה בבעיה בנוסף יש לבחון מהי תק' עבודתך. האם השלמת או לא שנת עבודה חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד רח' פלאוט 10, פארק המדע, רחובות תחומי עיסוק: דיני עבודה * דיני משפחה וירושה * מקרקעין * www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה