שאלה בעניין תאונת עבודה

לפני מס' ימים נכוויתי בעבודה עת שרציתי להכין קפה, ומים רותחים שיצאו מהמתקן (המתקן כנראה לא היה תקין) נשפכו על גב כף היד שלי. כתוצאה מהרתיעה אחורה מהמתקן, אותה יד שנכוותה ושהחזיקה את הספל קפה, עצם הרתיעה אחורה גרמה לכך, שהקפה הרותח שהיה בספל, קפץ אף הוא וכל תכולת הספל נשפכה אף היא על אותה כף יד והפגיעה היתה יותר גדולה. העור צרב לי במשך כל היום. באותו יום, החלו בועות להיווצר על מקום הפגיעה אשר התאחדו ולאחר מכן, התפוצצו ומוגלה רבה יצאה מהבועות. יש לציין שהעור החל להתקלף למחרת. היום הייתי בקופ"ח והרופאה אמרה לי, שעקב הכוויה ייתכן שתשאר לי צלקת באותו גודל של העור הפגוע. שאלתי היא, האם יש כאן עניין של ת.עבודה? שאלה שניה: האם ניתן לתבוע את המעסיק על הפגיעה כתוצאה מכך, שתשאר לי צלקת ושתגרום לי לפגיעה נפשית כתוצאה מכך? אודה על מתן תגובת העו"ד.

בוודאי שזו תאונת עבודה.

המעסיק שלך צריך למלא טופס, קופח תיתן לך תעודה רפואית וישלמו לך ימי מחלה. אחר אתה יכול לגשת לווועדה רפואית שתחליט אם נישארה לך נכות בגלל הצלקת.

האם שפיכת מים חמים תוך כדי הכנת קפה מהווה תאונת עבודה ?

לא כל מה שאירע בזמן העבודה מהווה תאונת עבודה, אלא שאז הסבירות שאכן זו תאונה עולה מהסבירות שלא יכירו בה כתאונה ראשית יש לבחון אם למעביד היתה אשפרות למנוע את הכוויה, האם יש לו רשלנות וכולי לעומת רשלנותך במקרה. לא בכל מקרה שיש נזק ניתן לתבוע את המעביד עצמו יחד עם זאת ניתן יהיה לנסות ולהגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ורק לאחר שיתגבש הנזק. עד אז תמשיכי ללכת לרופאים ולציין שהדבר אירע במזן העבודה נ.ב: במקרים אלה מטפלים עו"ד המתמחים בנזיקין ולא דיני עבודה. במידה ותרצי המלצה - פני אליי באופן אישי למייל נ.ב: מתנצלת על העיכוב במתן התשובה חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לו*

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה