דמי מחלה לימי שישי - שבת

שלום רב. בשבוע שעבר נעדרתי מהעבודה בשל מחלה בימים ד' ו-ה' בשבוע ואח"כ בימים א' ו-ב'בשבוע שלאחריו. למרות העובדה שאנו לא עובדים בימים שישי-שבת - המעביד טוען שגם ימים אלה נחשבים ימי מחלה, ועל כן הפחית את התשלום בגינם בהתאם. כלומר הוא הפחית לחלוטין תשלום עבור שישה ימי עבודה (4 ימים + שישי שבת) והוסיף דמי מחלה בהתאם: עבור היום הראשון - אין תשלום עבור הימים השני והשלישי - 37.5% ועבור הימים הרביעי, החמישי והשישי - 75% שאלתי היא האם ימי שישי-שבת נחשבים כימי עבודה לעניין תשלום דמי מחלה או שמא רק ימי העבודה בפועל (ואם כך נעדרתי רק 4 ימים ולא 6) כמו כן האם ימי שישי - שבת נכללים במנין הימים המקסימלי העומדים לרשות העובד כימי מחלה עפ"י החוק ? תודה מראש.

חישוב דמי מחלה כאשר חלקם נופלים על שישי שבת, בהם העובד לא מועסק

א. בעקרון יש לך 4 ימי מחלה עם ניתוק של רצף, כי חסר לך אישור ימי מחלה על שישי שבת, למרות שאינך עובדת בימים אלה לפיכך מה שמגיע לך עפ"י החוק הוא 0 ש"ח עבור יום ד', ו-37.5% עבור יום ה'. כנ"ל לגבי יום א' ו-ב' שלאחר מכן ב. במקרה שבו היית מביאה מלמעביד אישור מרחלה רצוף הוא היה צריך להפחית לך ימים מימי הזכאות והצבירה שלך לימי מחלה אבל לא מהתשלום כך שהיית אמורה לקבל 0 ש"ח עבור יום ד', 37.5% עבור יום ה' ו-א' ו-75% עבור יום ב', כאשר בפועל היית מאבד מצבירת ימי המחלה שלך 6 ימי מחלה ג. אם המעביד שלך נהג כך - הרי שהוא בסדר חיה לזר נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור


פלאוט 10, פארק המדע, רחובות


טל' 08-9453604, פקס 08-9453605


תחומי עיסוק:


דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |


http://hayalaw.com/


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו


 

תודה, ושאלה נוספת ..

תודה רבה על תשובתך. אציין כי יש לי אישור מחלה רצוף ל-6 ימים כולל שישי-שבת, ולכן עפ"י תשובתך המעביד היה צריך לנכות לי 6 ימים מימי הצבירה, אך לעניין התשלום - המדובר ב-4 ימי מחלה בלבד. עפ"י תשובתך פניתי למעבידי, אך הוא לא השתכנע, והוא טוען בתוקף כי עפ"י ייעוץ משפטי שקיבל - מכיוון שאני עובד במשכורת חודשית ולא עובד שעתי/יומי - המדובר ב-6 ימי מחלה לכל דבר ועניין(לא רק לעניין הפחתה מימי הצבירה, אלא גם לגבי הפחתה מהשכר). הסברתי לו שאופן החישוב שלו לא הגיוני, משום שימי שישי-שבת אינם נחשבים כלל ימי עבודה מבחינתי, ועובדה שגם הוא מחלק את משכורת החודש ל-22 ימים (כדי לחשב עלות יום אחד), ומכאן שימי שישי-שבת אינם נחשבים כימי עבודה. הראיתי לו גם את תשובתך, והוא לא השתכנע, בטענה שקיבל ייעוץ משפטי אחר. שאלתי היא מהו המקור החוקי לתשובתך, היכן ניתן למצוא זאת בחוק ? כמו כן למי ניתן לפנות על מנת לקבל תשובה רשמית וסופית בעניין זה, כך שהוא לא יוכל לטעון שאני טועה מבחינה משפטית ? תודה מראש על תשובתך

אני מפנה אותך ואת המעביד לסעיף 2 (ב)(1) לחוק דמי מחלה

שם נקבע במפורש כי לגבי עובד במשכורת (חודשית) תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, לרבות ימי מנוחה שבועית וחגים לעומת עובד בשכר (שעתי או יומי) אשר על פי החוק תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, למעט ימי מנוחה שבועית וחגים נ.ב: המענה בפורום אינו ייעוץ משפטי ולא מחליף ייעוץ משפטי אם בכוונתך הלתנגח מול המעביד הרי שעליך לפנות לעו"ד שיעניק לך ייעוץ בכתב לרבות חוו"ד. התשובות בפורום הן בעיקרן מידע כללי ולא ספציפי חיה לזר נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור


פלאוט 10, פארק המדע, רחובות


טל' 08-9453604, פקס 08-9453605


תחומי עיסוק:


דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |


http://hayalaw.com/


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו


 

עובדת שהגישה 2 אישורי מחלה ושניהם על ימים א-ה בלי יום ו' האם זה קוטע את הרצף ולכן עליי להוריד לה מהאישור מחלה השני שוב את היום הראשון וכן הלאה. חשוב לציין שהעובדת עובדת רק 5 ימים בשבוע.

מה אומר החוק ליום מחלה שנופל ביום שישי ואני לא עובדת קבוע ביום זה עם אני יכולה להחשיב את זה כיום מחלה ראשון 

שלום רב, נעדרתי מהעבודה 14 ימים ויש לי אישור מחלה ל14 ימים רצופים שאלתי האם מנקיים מימי המחלה את כל ה14 שבהם נכלל גם שישי שבת או רק את ימי העבודה בהם היתי אמורה לעבוד

תודה רבה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר