שכר עבודת לילה

האם יש איסור חוקי לשלם שכר עבור עבודת לילה אך ורק על-פי מה שרשום בחוק? (7 שעות 100% ולאחר מכן נוספות) או שהמעביד בעצם יכול לבחור איזה שכר לשלם לי, בדיוק כמו שהוא בוחר לעלות את השכר לשעה מעל למינימום הקבוע בחוק? אם אכן קיים חוק כזה שאוסר לשלם יותר ממה שקבוע בחוק (ספציפית בשעות לילה) אשמח לדעת עליו. אם לא, אז למה המעביד שלי טוען וממשיך לטעון כי רואה חשבון בעצמו אמר לו כי עבור שעות לילה הוא מחוייב ע"פ חוק לשלם רק מה שרשום בחוק אחרת יהיו לו בעיות עם מס-הכנסה וכל מיני שטויות כאלה. תודה רבה על העזרה שאת מציעה ונותנת כאן.

שכר בגין עבודת לילה

א. החוק הישראלי מאודפשוט בזה שאם משהו לא נאסר - הרי שהוא מותר ב. החוק בעניין עבודת לילה קובע כי אין שכר מיוחד לעבודה מסוג זה אלא ספירת השעות הנוספות מתחילה שעה אחת קודם לכן, קרי מהשעה ה-8 במקום ה-9 או מהשעה ה-7 במקום ה-8, תלוי בכמה ימים העובד מועסק בשבוע בכל מקרה וכפי שאין שכר מקסימום בחוק לכל שעת עבודה אחרת - רגילה, אזי גם אין רף מקסימום לעניין הלילה או שעות נוספות באותה מידה המעביד יוכל להחליט לתת לך 50 ש"ח לשעה או שכר מינימום. מה שיחפוץ ג. שורה תחתונה, תשובת המעביד מצוצה מהאצבע, בלשון המעטה. אני מציעה כי תפני אליו בכתב עם העתק לרו"ח ותבקשי לקבל העתק מהוראת החוק הקובעת רף מקסימום לתשלום בגין עבודתך לילה וצייני כי הנ"ל נבדק ומבדיקתך עולה כי אין פני הדברים כך ולכן את מבקשת את הוראת החוק ואישור של רו"ח לנ"ל נ.ב: כמובן שיש לקחת בחשבון את הטמפרמנט של המעביד, כי יתכן ומכתב כזה יוביל ל... נ.ב אחרון: תודה על הקומפלימנט חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה