המעביד פתאום החליט לשנות את השכר, לרעתנו

אני עובדת במקום עבודה שפועל 24 שעות ביממה, פרט לשבת עצמה. עד וכולל חודש אפריל המעביד שילם לנו (לעובדים) עבור משמרת לילה 125%. כך היה במשך 11 חודשים. כיום, הוא בא בטענה כי אינו חייב לעשות כן והחליט כי שכר עבור משמרת לילה הוא כמשמרת רגילה ולכן ישלם עבורה 100%. מאחר ומשמרת לילה אורכה 8 וחצי שעות, עבור השעה וחצי ישלם 125%. האם מותר לו לעשות את מה שהוא עשה? אודה לתשובה מהירה ומדוייקת.

תשובה

מבחינה החוק המעביד צודק, אבל הוא צודק רק אם זה היה מונהג כך מלכתחילה אך מאחר והשתכלל ביניכם חוזה בע"פ או בדרך של התנהגות לפיו אתם מקבלים שכר של 125% עבור משמרת לילה אזי המעביד לא יכול לשנות זא בצורה חד צדדית נ.ב: מאחר ואני חושבת שאני מכירה את המעביד אליו אתה מתייחס, אני מציעה להוציא נייר עמדה בשם כלל העובדים ולדרוש את המגיע לכם עפ"י תנאי העבודה שהיו עד כה תוך הבהרה כי שינוי חד צדדי יכול להוביל להתפטרות בדין מפםוטר בשל ההרעה המוחשית, בייחוד לגבי כאלו שעובדים הרבה לילות (ויש כמה כאלו) אחרי תגובה מהמעביד בכתב תהיו חכמים יותר חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

החוק היבש

איפה אפשר למצוא את החוקים האלה? במיוחד אלה שאומרים שאסור למעביד להרע את שכרו של עובדיו, מהו התשלום החוקי עבור 8 שעות עבודה ואלה שאחריהן ("השעות הנוספות"). אני צריכה את הדברים האלה כתובים, מאחר והתאגדנו כל העובדים בנושא הנדון, ולאור שקריו "הלבנים" של הבוס. אשמח אם תוכלי להכווין אותי. תודה.

הנה לך החוק היבש. זה רעיון טוב להעביר העתק מהחוק לידי המעביד

ס' 11א לחוק פ.פיטורים: התפטרות אחרת שדינה כפיטורים 11.(א)התפטר עובד מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה לגבי אותו העובד שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, רואים את ההתפטרות לענין חוק זה כפיטורים ס' 16 א לחוק שעות עבודה ומנוחה: גמול שעות נוספות 16.(א)הועבד עובד שעות נוספות, ישלם לו המעביד בעד שתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום שכר עבודה לא פחות מ-1/4 1 מהשכר הרגיל, ובעד כל שעה נוספת שאחריהן לא פחות מ-1/2 1מהשכר הרגיל. היה שכרו של עובד, כולו או חלקו לפי כמות התוצרת, ישלם לו המעביד בעד כל יחידה, שנעשתה בשתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום, שכר עבודה לא פחות מ- 1/4 1מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות, ובעד כל יחידה שנעשתה בשעות הנוספות שלמעלה משתיים - לא פחות מ-1/2 1 מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות (ב)היה שכרו של העובד על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר, יהא המעביד זכאי ליתן לעובד בעבודה מן העבודות המפורטות בפיסקה (2) של סעיף 4(א) ובסעיף 4(ב), במקום תשלום שכר לפי סעיף זה, מנוחה של שעה ורבע לפחות תמורת כל שעה משתי השעות הנוספות הראשונות שבאותו יום, ומנוחה של שעה וחצי לפחות תמורת כל שעה נוספת שאחריהן חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה