העסקת מטפלת לתינוק

שלום, יש לי תינוק בן 3 חודשים ובקרוב אני אצא לעבודה. מצאתי מטפלת ל-3 ימים מלאים בשבוע, אך התברר לי שהיא לא מעונינת שאשלם בשבילה דמי ביטוח לאומי. מה לעשות? האם להסכים? מה ההשלכות של אי תשלום ביטוח לאומי. יש לי ביטוח דירה שמכסה פגיעות צד ג'. האם זה מספיק? אני מאוד מעונינית במפלת ספציפית זו. תודה

העובדת לא מעוניינת שידווחו עליה לביטוח לאומי

א. כמו שהעודת-מטפלת שלך יכולה חלילה ליפול בביתך ולתבוע אותך, כך היא גם יכולה להיות מעורבת בתאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה וזה כאמור נכנס לקטגוריה של "תאונת עבודה" ב. מדובר על חובה חוקית שחלה על מעסיק של עובד ניקיון וכו', אבל מנגד ברור שלא כל המעבידים מעניקים לעובדיהם שכר "נקי", אלא יש גם תופעה של "שכר בשחור" אני באופן אישי לא הייתי ממליצה על כך. אבל אם כבר החלטת (מה שנראה לי ) כדאי שהיא תוציא לך מכתב ובו היא מבקשת ממך בכתב שלא להפריש לה ביטוח לאומי ומס בריאות וכי לא יהיו לה טענות או תביעות בעניין נ.ב: קחי בחשבון שזה לא "מכסה" עליך מבחינה משפטית, אבל החלט עוזר כי זה יהיה בכתב, בכתב ידה של העובדה ומרצונה החופשי בהצלחה חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

שלום. האם מלבד ביטוח לאומי כדאי לעשות ביטוח צד ג או ביטוח חבות מעסיקים פרטי עבור מטפלת במטפלת בבני ובילדה נוספת בביתי?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר