חל"ת תחת איום....

שלום, במשרד בו אני עובדת החליטו השבוע להוציא את כל העובדים לשבועים חל"ת בעקבות קשיים כלכליים. חילקו לנו דף שבו אנו אמורים להצהיר שאין לנו ולא יהיו לנו כל טענות דרישות ו/או תביעות מכל מין וסוג שהוא כנגד החברה בכל הקשור ליציאתנו לחופשה ללא תשלום ו/או לניכוי מהשכר והובהר לנו שהם (המעבידים) יודעים שזה הרעת תנאים ובמידה ומי שלא יסכים לחתום, שיראה את עצמו מפוטר ואז הוא יקבל את כל הפיצויים שמגיע לו. שאלתי האם זה חוקי? ובמידה ואני חותמת להם וממשיכה לעבוד, האם בעתיד כשארצה לעזוב, אוכל לתבוע מהם את הכסף הזה? ושאלה נוספת, האם יש חוק שאומר שאישה שהתחילה לעבוד במקום מסויים ועדיין לא מלאו חצי שנה להעסקתה והיא גילתה שהיא בהריון. האם אפשר לפטר אותה למרות שהיא בהריון? בתודה מראש מירב

חל"ת תחת איום + זכויותיה של אישה בהריון

א. אם טרם מלאו לעובד 6 חודשי עבודה באותו מקום, אזי אין חוק עבודה נשים חל עליה ואין היא "חסינה" מפני פיטורים. כלומר, המעביד יוכל לפטרה מבלי להידרש להביא אישור ממשרד התמ"ת לפיטוריה מה שכן, אם העובדת תטען כי הפיטורים נעשו על רקע ההריון בלבד, ותצליח להוכיח זאת, הרי שמדובר על עבירה על חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה הקובע כי אין להפלות בין על רקע הורות (במקרה שלך) ב. ממה שאני מבינה המעביד מציעה לעובדים לצאת לחל"ת ללא תשלום, כאשר מי שמסרב מקבל פ.פיטורים כאילו התפטר. האופציות שעומדות בפני העובדים אם כן מצומצמות כמובן שאם העובד יוכל להוכיח כי הסכים ליציאה לחל"ת רק בעקבות לחץ וכפייה יש סיכוי שיקבל תשלום, אם יחליט לתבוע את המבעיד בשלב מאוחר יותר לפיכך אני מציעה, אם מקום עבודתך חשוב לך, לטעון בעתיד כי לא התפטרת והסכמת לצאת לח"ת כי היית בהריון ולא רצית לעבור למקום עבודה חדש שם לא תהי מוגנת מבחינה חוקית, כי לא ימלאו לך 6 חודשים במקום העבודה מה גם, שאם הדבר אפשרי, תצרפי כמה עובדים שיחתמו לך על מסמך המעיד כי ביום X הוא ואחרים מהעבודה אולצו לצאת לחל"ת ולא היתה לכם ברירה קחי בחשבון כי לפעמים "יוזמות" כאלו של עובדים מתגלים למעביד ולכן תהי זהירה אופציה אחרת, היא לציין בתחתית הדף "ת.ל" - תחת לחץ, שזה לכאורה יעיד כי חתימתך נעשתה תחת כפייה. נ.ב: שוב, אין כאן תשובה ברורה כיצד בתי הדין יכריעו בעניין שלך בבוא העת, אבל זה בהחלט יוכל לעזור לך... חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה