זכויות שכר בעבודה

שלום רב, אני עובד במשמרות קיבלתי פרטים על זכויות השכר שלי אך הם אינם מלאים עבור שעות נוספות [מעל ל-8] אני זכאי ל 125% ומעל ל 10 שעות ל 150% כמו כן, מעבר לשעה 20:00 אני זכאי ל 150% ימי העבודה כוללים גם את יום שבת, ביום זה אנו זכאים למונית, על שאר הימים אנו זכאים לדמי נסיעה כקבועים בחוק יש לי מספר שאלות 1. כחלק מהעבודה ישנם ימי השתלמות אשר עליהם מקבלים דמי מינימום, האם אני זכאי לקבל על ההשתלמות 125% או 150%[לפי התנאים מעלה]? כי אשת השכר אמרה שלדעתה אני איני זכאי. 2. בימי שבת, במקרה שאני מגיע במכונית הפרטית שלי, האם אני זכאי לדמי נסיעה כלשהם? אם כן, מהי רמת ההחזר שלה אני זכאי. בנוסף, דמי נסיעה רגילים משולמים על כל יום עד למכסה שהינה בגובה כרטיס "חופשי חודשי". האם התשלום שישולם לי בשבת על נסיעות פרטיות הוא בלתי תלוי במכסה הזו ומשולם בנפרד. תודה מראש

כ-ל מה שהמעביד שלך קבע נכון מבחינה חוקית

א. אם בימי ההתשלמות יהיו יותר מ-8 שעות, אזי תהיה זכאי לתשלום של 125% בשעתיים הראונות ואח"כ ל- 150% , במקרה אחר - שכר של "שעה רגילה" ב. אם מעמידים לרשותך מונית, אזי לא חייבים לשלם לך תשלום עבור נסיעות ביום זה (שבת). זה שאתה בוחר להגיע עם המכונית שלך - זבש"ך, מה שנקרא... ג. המעביד מחוייב לשלם לך נסיעות ולא משנה אם אתה מגיע במסוק או במכוניתך הפרטית או באופניים, וזאת כל עוד המרחק בין מקום העבודה לביתך הוא לפחות 3 תחנות אוטובוס המקסימום שמקבלים עבור יום עבודה בגין נסיעות נקבע בצו על 21.14 ש"ח, כאשר בפועל המעביד יכול לשלם לך תשלום של "חופשי חודשי" מלא (ולא חופשי חודשי לחלק למספר ימי העבודה שאתה עובד בפועל) אם תעבוד מספר מועט של משמרות, המעביד יוכל לשלם לך תשלום של אוטובוס (שני כיוונים) ולא לשלם לך "חופשי חודשי" וזה כדי שלא "תררויח" על חשבונו ד. שורה תחתונה, נראה כי המעביד שלך עשה ועושה הכל לפי החוק ה. לידיעתך שכר המינימום שלעה השתנה ומעתה עומד ע"ס שךל 18.58 ש"ח לשעה שיהיה בהצלחה בעדוה החדשה חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תודה

אחרי תקופה ארוכה במלצרות מפתיע אותי להיתקל במעסיקים "הוגנים" :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר