תאונת עבודה

תאונת עבודה

שלום רב, הנני מלצר ונפגעתי לפני מספר ימים בעבודה באופן שלא מאפשר לי לעבוד 10 ימים [קיבלתי מהרופא 10 "סיקים"] הבנתי שעל מנת שעלויות הטיפול הרפואי לא יחולו עליי אצטרך למלא טופס 250 עם המעביד כעת ישנן שאלות לגבי "דמי פגיעה" 1. האם עליי למלא טופס 211 עם המעביד? 2. האם אני אישית אצטרך לתבוע את המוסד לביטוח לאומי או שמא אקבל את דמי הפגיעה דרך העבודה? 3. בעבודתי נוהגים לעבוד במוצ"ש ובמוצאי חג, האם ימים אלו יכללו כימי תשלום דמי פגיעה? 4. לעת עתה אני לא מאמין שתיגרם נכות כלשהי, האם "דמי פגיעה" הם הפיצוי היחידי אשר מגיע לי? אני מודה מראש על כל עזרה, מתי.

תאונת עבודה

1. כן. יש למלא את טופס 211 כאשר המעביד אמור לחתום על החלק שלו לפיו הוא מכיר בפגיעה כ"תאונת עבודה" 2. את הכספים המכונים "דמי פגיעה" תקבל מהביטוח הלאומי (שיעור של 75% משכרך), כאשר את "יום הפגיעה" עצמו תקבל מהמעביד 3. חישוב הימים המגיעים לך ייעשה לפי תלושי השכר שתצרף לתביעה ו/או לפי הצהרת המעביד 4. כן. אם תתבע את הביטוח הלאומי אזי תשאיר לעצמך "פתח", בבוא העת, אם וכאשר, לתבוע בגין הנכות שתשאר לך (אם תישאר) והכי חשוב תרגיש טוב, חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

שאלה נוספת

בעצם שתיים מי ישלם לי? האם התשלום יגיע דרך המעביד או דרך הביטוח הלאומי? האם התשלום יכלול ימי מוצ"ש ומוצאי חג [שכן המסעדה עובדת בימים אלו] ו... איך מחושב השכר שלפיו אני מקבל 75%? תודה

תשובה

התשלום יתבצע דרך ההמוסד לביטוח לאומי, אלא שיום הפגיעה-היום הראשון אמור להשתלם לך ע"י המעביד חישוב השכר הוא 75% מהשכר החייב בדמי ביטוח (כלומר ברוטו) לפי שלושת החודשים האחרונים לעבודתך טרם הפגיעה חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhay@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה