מאיזה גיל אפשר לרחוץ גור כלבים?

הגיל שאפשר להתחיל

אפשר מגיל מאוד צעיר - כמה שבועות - אך יש לעשות זאת בזהירות ובעדינות, שלא ייכנס לעיניים ולאוזניים או לאף. להשתמש בשמפו עדין לגורים. לא לרחוץ לעיתים קרובות - מקסימום פעם בחודש.

כמה שפחות

בלוטות השיער של הכלבים מפרישות שומן. שומן זה מגן על הכלב הן מפני שינויי טמפרטורה, והן מפני טפילי עור. לכן רצוי לרחוץ את הכלב כמה שפחות. המגע עם המים אינו מזיק,הסבון הוא זה שמוריד את השומן המגן. לאחר ביקור בים לדוגמא היתיממליצה לשטוף את הכלב רק במים על מנת להוריד את המלח. מיכל קירשנר-אילוף כלבים 054 4995278

מאיזה גיל אפשר לרחוץ גור כלבים?

רחיצת כלבים

הי מיה. כעיקרון את יכולה לרחוץ את הקטן כבר מגיל מספר חודשים ואף 3 חודשים (עם כי יש לעשות זאת מאד בעדינות) אך אני לא ממליצה על כך. שטיפה עם סבון תשטוף את ההפרשה השומנית המגנה על עורו וכך יהיה חשוף יותר לבעיות עור וטפילים חיצוניים וכן ריח הפרווה יהיה דומיננטי יותר. אני מציעה במקום לשטוף להבריש את הפרווה כמה שיותר ותראי שהיא נראית יופי ובריאה עם מינימום ריח. המון הצלחה. שירי.

על השאלה הזאת נפלתי במבחן...

השאלה היתה: סמן/י את המשפט הנכון לגבי רחצת חיות מחמד: א)רוב מחלות הכלבים הן מחלות עור ובכדי לשמור על הכלב אסור לרחוץ אותו אלא רק לאחר גיל 6 חודשים, ואח"כ מותר לרחוץ כלב רק פעם בחצי שנה. ב)חתולים אסור לרחוץ כלל כיוון שהם קטנים ועלולים לפתח מחלות נשימה קשות ודלקת ראות לאחר רחצה. ג)לכלבים וחתולים יש שכבת שומן מיוחדת בעור המגינה על פרוותם, ואם נרחץ אותם יותר מידי, בייחוד כלבים, השכבה הזו תיעלם ואז יתפתחו מחלות עור קשות. ד)קיימים כיום בשוק חומרים מודרניים בצורת שמפו המאפשרים לרחוץ כלבים וחתולים בכל גיל, ורצוי להמליץ לבעלים על שטיפה של בעל החיים בתדירות של פעם בשבועיים ולפי הצורך. אני סימנתי ג (אחרי שקראתי כאן את תשובתך) אבל התשובה הנכונה היתה ד ... כנראה שהוטרינרים חלוקים בדעתם בנושא,וזה מאוד חבל כי יכולתי לקבל 100 במבחן,כולה טעות אחת!!!

חבל...

אבל אכן קיימים חילוקי דיעות לגבי רחיצת כלבים. מנסיוני, כלבים עם פרוה בריאה לא צריכים רחיצה וכאשר נרחצים פעמים רבות הדבר גורם לבעיות עור במקרה החמור או פשוט פרוה לא מבריקה בעלת ריח חזק יותר במקרה הקל... נסי בעצמך. בכל מקרה, ציונים זה לא הכל וגם 90 זה ציון לא רע בכלל... בהצלחה להבא. אשמח לעזור ככל יכלתי. שירי.

יש לי גור בן חודשיים בידיוק אפשר לירחוץ?

ניתן לרחוץ גור כלבים גם בגיל מאד צעיר (בדיוק כמו תינוקות) רק שצריך לשים לב לאזורים כגון עיניים,אוזניים (פנים באופן כללי) עלמנת שלא יכנסו עודפי מים או/ו סבון אליהם.
כמו כן חשוב (בעיקר בגורים קטנים ובעיקר במזג אויר קר) ליבש אותם לאחר המקלחת היטב ולא במכשיר פן אשר עלול לגרום לכוויותאלא בעזרת מגבת ושהיה בחדר מחומם עם מזגן או תנור שלא ניתן להתקרב /להיכוות ממנו,
בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

לפי מה שאני יודעת אפשר מגיל מאוד צעיר, אם אתה רוצה לביות בטוח תשאל את הוטרינר שלי מאוד מומלץ בהצלחה

קיבלתי לאחרונה גור כלבים בת חודש וחצי אני רוצה לקלח אותה כי יש לה קצת ריח מסריח האם אפשר??emo_17.png

אין בעיה לקלח גורים רק לשים לב שלא ניכנסים מים לאוזניים ולעיניים,

כמובן חשוב להשתמש בסבון המיועד לגורים,

בברכת רפואה שלמה,

ד״ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: