האם צריך לחסן ארנבים

אחותי הקטנה קיבלה שני ארנבים מאישה לא מוכרת שרצתה להפטר מהם. היא לא אמרה לה דבר על מצבם, וכעת אחותי מגדלת אותם. שאלתי היא האם יש צורך לחסן את הארנבים וכיצד אפשר להיות בטוחים שהם אכן בריאים.(אני מעדיף לא ללכת לוטרינר עקב העלות של ביקור כזה).

חיסון

החיסון היחיד שמקובל לתת לארנבות הןא נגד מחלת myxomatosis, מחלה ויראלית איומה שמובילה למוות ואין נגדה טיפול. ההדבקה היא בעיקר מארנבות בר, לכן לרוב מחסנים רק בחוות שמגדלות מאות או אלפי ארנבות או אם הן נמצאות בחוץ באיזור בו יש ארנבות בר. איך יודעים אם הן בריאות: תחפש סימנים של חולשה, הליכה מתנדנדת, הפרשות מהעיניים או האף, הזלת ריר, התעטשויות, שיעול, נשימה מחרחרת, צואה נוזלית, רירית או דמית (הצואה הנורמלית של ארנבות היא בצורה של כדורים קטנים שחורים או חומים כהים),קרחות, פצעים, ניענועי ראש תכופים. ארנבת שאינה אוכלת ו/או רזה מאוד - כנראה חולה. אם מצאת סימן אחד מאלה או משהו שלא נראה כשורה - לך לוטרינר.

שלום, קיבלתי ארנבת בת שלושה שבועות ורציתי לשאול אם אני צריכה לחסן אותה אם כן אשמח לקבל תשובה בהקדם.

תודה מנוי. emo_98.pngemo_13.png

שלום בבקשה בבקשה תעזרו לי emo_11.png הארנבת שלי שוכבת שרועה על הרצפה לא אוכלת ולא שותה אני לא יודעת אם היא מתגעגעת לאמא שלה היא נראת חולה ובכל זאת היא תינוקת אני אשמח מאוד אם תשלחו לי תשובה בהקדם האפשרי תודה: נוי emo_98.png

ארנבת שרועה, לא אוכלת ושותה הנו מצב חרום, מקוה שהגעת למרפאה לאבחון וטיפול

המון בריאות ובהצלחה

ד״ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה