תזונה טבעית לכלבים

ברשותי רועה גרמנית קו דם עבודה בת שנה וכיום אני מאכיל אותה במזון יבש סופרפרימיום . קראתי וראיתי הרבה סירטונים לגבי תזונה טבעית והבנתי שזה יכול רק לעזור לה . ראיתי שרוב המתכונים כוללים כ25% ירקות ו75% בשר שמתוכם 10% איברים פנימיים ו 10% עצמות .

אשמח לדעת : 

1. איך אני יודע מה בדיוק לשים בתרכובת או האם מה שחשבתי עליו תקין .( 50% גב עוף ,10% זנב סלמון ,10% דגי ים , 10% כבד/לבבות עוף , 20% ירקות ).

2. במידה ואני מעביר אותה לתזונה טבעית איך מונעים סלמונלה ?

3.יש תוספים שאצתרך להוסיף בכללי ובמיוחד במידה והיא בהריון\מניקה ?

תודה מראש !

תזונה טבעית הנה תזונה מאד קשה ליישום ודורשת עבודה מול תזונאי וטרינר (בדיוק כמו בבני אדם) ובאופן ספציפי לכלבה שלך.
באופן כללי מניסיוני הדבר מאד קשה וכאשר לא מצליחים לעמוד בדרישות עלולים להגיע למצבי חוסרים שונים תזונתיים ולבעיות רפואיות פוטנציאליות כך שאם אין סיבה והיא אוכלת מזון מסחרי מאוזן אייכותי - הייתי ממליצה לך להישאר במצב הקיים.
יחד עם זאת באם תחליט לעבור לתזונה טבעית או בייתית, לגבי שאלתך לנגיעות בסלמונלה - חשוב שהבשר והבייצים יבושלו עד תום ולא יהיו "חיים" וחשוב באופן כללי שכל חומרי הגלם יהיו טריים וראויים למאכל.
לגבי תזונה בהריון או בהנקה - חשיבות התזונה המאוזנת והספציפית הופכת לחשובה עוד יותר ! ולא הייתי סומכת על אנשים אשר אינם מקצועיים. היוועץ במינימום עם הוטרינר שלך ובקש המלצה על וטרינר תזונאי באם ניתן (אין הרבה כאלה לצערי),
המון בריאות ובהצלחה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר