ארקוקסיה האם מותר לתת?

ערב טוב, הכלב שלי צולע להיות שכלכלית אין לי אפשרות לבצע בדיקה לדעת מה הסיבה לכך הוטרינר נתן לי כדורים בשם previcox שעלות כל כדור הוא 15 של ליום , נתתי לו את הכדור במשך 10 ימים אך לאחר מספר ימים שוב חזר לצלוע מאוד, אני ממש מפחדת ולא יודעת כבר מה לעשות אין לי אפשרות כספית לא לבדוק מה מצב הרפואי ולא לרכוש את הכדורים היקרים האלה, אמרו לי שארקוקסיה 30 עושה את אותה פעולה, האם יכולה לתת ? תודה רבה

נתחיל בזה שגם ארקוקסיה וגם פרוויקוקס הנם מאותה משחה של נוגדי דלקת אשר אינם סטרואידילים אך הפרוויקוקס מיועד למערכת ביולוגית כלבית והארקוקסיה לבני אדם ולכן אין מומלץ לתת אותם באופן הפוך, מה גם שהמינונים אינם ידועים בתרופות של בני אדם ולכן עלול לעיתים לא רק לא לעזור אלא אף לגרום נזק אם ניתן במינון שאינו מתאים.
שנית, אם לאחר 10 ימים של שיכוך כאבים נוגדי דלקת חזר הכלב לצלוע - מאד חשוב ! לאבחן מה הגורם לצליעה (שכן כנראה זה לא מכה קלה שהיתה עוברת עם הטיפול בכדורים) ולטפל בה באופן כללי ולא לתת יותר לא פרוויקוקס ולא שום דבר אחר לפני האבחון.
אנ יממליצה בחום לחזור לוטרינר ולהיוועץ עימו. באם קיימת בעיה כלכלית, אולי לנסות ולפנות לאחת העמותות באיזור מגורך,
המון בריאות ובהצלחה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר