מזון לאוגר סיבירי

שלום ד"ר גלית! האם תוכלי לומר לי אילו ירקות מומלץ לתת לאוגר סיבירי וכל כמה זמן? תודה וחג שמח, חן (אחת מהבעלים של סקאי)

תזונת אוגרים

הי חן, אוגרים ניזונים מגרעינים / זרעים שונים ולכן המומלץ ביותר הוא לקנות מזון לאוגרים בחנות המיועדת לכך. בנוסף מומלץ להוסיף מדי יום פרי או ירק אחד ולא בכמות גדולה מדי. מה שניתן להוסיף הוא כמעט כל פרי או ירק כאשר חשוב לשמור על מספר כללים - לא לתת מזו אשר עלול לגרום לפציעה כגון קליפות גרעינים (חדות ויכולות לפצוע את החייך), לא עגבניה או אבוקדו אשר עלולים לגרום להרעלה. ובאופן כללי - לא יותר מדי - האוגרים (כשמם כן הם) אינם אמורים לאכול כמויות גדולות (עד רמה של סכנת חיים באם מאכילים אותם יותר מדי) והם אוגרים את מזונם ל"שעת הצורך". באופן כללי - ירקות ופרות אשר ניתן לתת: מלפפון, גזר, תפוח עץ, תירס, לחם, אגוזים ושקדים... בברכת רפואה שלמה (וד"ש לסקאי) ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

תזונת אוגרים

הי חן, אוגרים ניזונים מגרעינים / זרעים שונים ולכן המומלץ ביותר הוא לקנות מזון לאוגרים בחנות המיועדת לכך. בנוסף מומלץ להוסיף מדי יום פרי או ירק אחד ולא בכמות גדולה מדי. מה שניתן להוסיף הוא כמעט כל פרי או ירק כאשר חשוב לשמור על מספר כללים - לא לתת מזו אשר עלול לגרום לפציעה כגון קליפות גרעינים (חדות ויכולות לפצוע את החייך), לא עגבניה או אבוקדו אשר עלולים לגרום להרעלה. ובאופן כללי - לא יותר מדי - האוגרים (כשמם כן הם) אינם אמורים לאכול כמויות גדולות (עד רמה של סכנת חיים באם מאכילים אותם יותר מדי) והם אוגרים את מזונם ל"שעת הצורך". באופן כללי - ירקות ופרות אשר ניתן לתת: מלפפון, גזר, תפוח עץ, תירס, לחם, אגוזים ושקדים... בברכת רפואה שלמה (וד"ש לסקאי) ד"ר גלית רובין

מה קורה כשמאכילים את האוגר מדי ירקות?

מה צריך לעשות אם מאכילים את האוגר (סיבירי)יותר מדי ירקות?

אינני מבינה למה כוונתך "יותר מדי"?
ברמת העקרון כל דבר בתזונה כשהוא יותר מדי - איננו מומלץ.

עודף ירקות עלול לגרום לשילשולים ולהתייבשות כתוצאה מהשילשול.

אם לא עניתי על שאלתך - אשמח אם תרחיב מה היתה כוונתך,

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

מותר לאוגרים לאכול במקדונלדס?

לא

בברכת רפואה שלמה,

שלום, המזון שאני קונה לאוגרים מחנות שמוכרת אוגרים, נאכל רק בחלקו הקטן. חלק גדול נשאר והם לא אוכליםאותו. האם ישנה אפשרות להכין בעצמי ואם כן, מה לשים בתערובת?

אני מניחה שהמזון מעורבב במזון "בריא" יותר ברמת הכופתיות עם גרעינים שונים המהווים "חטיפים" או "ממתקים" ואז ניתן להבין מדוע יש את הבררנות.
הייתי ממליצה לחפש מזון מסחרי הבנוי מכופתיות בלבד ולהוסיף תזונה בייתית ברמת החטיפים כגון מלפפון, גזר, תפוח עץ, תירס, לחם, אגוזים ושקדים.. ולא להפך...

בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

האם מותר לאוגר אבוקדו

לא, באופן כללי למכרסמים לא מומלץ לתת אבוקדו,

בברכת רפואה שלמה,

היי. בטעות הבאתי לאוגרים אוכל המיועד לצינצילה, האם יקרה משהוא לאוגרים?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר