זקוקה לעזרה בדחיפות!!

שלום, בחצר שלי יש חתולת רחוב שממליטה כל כמה חודשים. לפני כיומיים היא המליטה 3 גורים. היום ירד גשם כל היום והחתולים לא הפסיקו לילל. לבסוף היא כנראה וויתרה על שניים מהם ולקחה אחד לצידו השני של החצר כדי לחמם אותו ולדאוג לו. כאב לי הלב על השניים הנותרים אז הכנסתי אותם אל ביתי. החתולה זעמה מאוד, לקחה אותם אחד אחד מתוך הבית וחזרה לנקום בי. היא נכנסה לבדה, הסתובבה במעגלים ולא הפסיקה לנהום והיתה מוכנה לזנק. בדרך כלל היא ממש פוחדת ממני והיה לי ממש קשה לסלק אותה אחרי שניות ארוכות בהן היא ניסתה למצוא הזדמנות לפגוע בי. לאחר מכן היא ייללה בחוץ וכרגע היא עדיין מטפלה בגורים. אני ממש מפחדת ממנה, אני יודעת שחתולים זוכרים היטב ואני בטוחה שהיא עוד עלולה לנקום בי. ניסיתי להזמין את העירייה אך הם יגיעו רק ביום ראשון. בינתיים אני חוששת לצאת מהבית, היא מסתובבת הרבה על הגגות ואני חוששת שהיא תזנק עליי. בנוסף אם העירייה תגיע ותרחיק אותה מהשכונה, האם היא יכולה לחזור? בבקשה, כל תגובה תעזור!! מה לעשות?

אמא חתולה

שירן שלום, חתולות אמהות הן ללא ספק תוקפות כהגנה מי שמסנה או הן חושבות שמנסה לפגוע בגוריהן ולכן ההמלצה היא באמת ככלל לא לגעת אלא אם נישקפת סכנה לגורים ואין סיכוי שהאם תטפל בהם וכך בעצם אנו לוקחים אחריות על המשך הטיפול בהן. לרב גורים שיד אדם נגעה בהם (במיוחד באם הם צעירים) - ינטשו ע"י האמא ולכן אני שמחה לשמוע (מבחינת הגורים והאם) שלא כך המצב, לגבי זכרון לטווח ארוך - קשה לי לענות מכיון שלמיטב ידיעתי - חתולה אם תתקוף בעת סכנה מיידית ולא "תשמור טינה" ותתקוף לאחר מכן אך אין לדעת. הכי טוב זה להימנע מ"קשר עין" מכיון שבע"ח מתרגמים "קשר עין" כ"איום" ולנסות להמשיך את חייך כאילו לא קרה המקרה. אם תתקוף שנית - אין בריהר ותאלצי לנקוט בצעדים (לגבי העיריה - אינני בטוחה כיצד הם יוכלו לעזור במקרה זה), בכל מקרה - בהצלחה, בברכת חג שמח, ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר