בצקת בעין

בצקת בעין

שלום יש לי חתול פרסי שיש לו כיב בקרנית שכמעט נסגר וכעת יש לו מעין פיגמנטציה ובצקת.השאלה שלי,שאני מתלבטת כי רופא אחד אומר לי שצריך לנתח לו את העין ולהסיר את הפיגמנטציה ושני אומר שזה מיותר ושהבצקת תחלוף מעצמה. מה עושים?

פיגמנטציה

פיגמנטציה ברמת העקרון אין צורך להסיר אלא אם פוגעת בראיה (בוודאי שפוגעת בראיה בכל מקרה אך השאלה היא האם באמת חתול צריך לראות 6/6, הוא לא נוהג ולא קורא.... ולכן לעתים מדובר בסופו של דבר בקוסמטיקה) כמובן שאם יש איזו פגיעה פונקציונלית בתפקוד החתול - גם כן יש צורך לשקול כירורגיה. בכל מקרה אם אינך בטוחה ניתן לקבל חוו"ד נוספת מאופטלמולוג (וטרינר בעל התמחות ברפואת עיניים), יש בארץ לדעתי 3 (כולם באזור המרכז) בברכת רפואה שלמה וחג שמח, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בצקת בעין

שלום שוב תודה על התשובה המהירה. יש לי עוד מספר שאלות האם הפגמנטציה הזו יכולה למנוע את החלמת הכיב. בצקת בעין שהופיעה לו, האם היא תחלוף לבד או שלכן יש צורך בניתוח.באילו נסיבות יש צורך בניתוח. תודה

פיגמנטציה לרב לא מונעת / מעכבת החלמת כיב

ובצקת לרב תיספג לב באם הגורם הראשוני לה טופל בואו (הדלקת במקרה שלך). לגבי נסיבות ניתוח - כל מקרה לגופו. אין יותר מדי מקרים בהם נידרש טיפול כירורגי בדלקת עיניים אך חשוב לי לסייג את דברי ולהזכירך כי לא בדקתי ולא ראיתי את העין המדוברת ולכן אין תשובותי נכונות ומתאימות בהכרח למקרה הנ"ל. אם אינך בטוח - גש לקבל חוו"ד נוספת בבדיקה אופטלמולוגית ולא באינטרנט. בברכת רפואה שלמה וחג שמח, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר